Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...
 Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 

agentii imobiliare cluj napoca

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

Sondaj: Agentie Cluj (28 membri au votat)

Sa folosim o agentie pentru cumparare apartament in bloc in faza de proiect?

  1. DA (8 voturi [28.57%])

    Procentaj al voturilor: 28.57%

  2. NU (20 voturi [71.43%])

    Procentaj al voturilor: 71.43%

Votează Vizitatorii nu pot vota

#1
granini

granini

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 04.03.2007
Noi vrem sa ne cumparam un apartament in bloc nou in Cluj Napoca si nu stim cum e mai bine sa procedam. Am fost si la cateva agentii despre care am auzit diverse variante. La majoritatea nu le pasa prea mult de cumparator si nici macar nu se intereseaza daca vanzatorul are autorizatie de constructie.
     Cu ce ne ajuta agentia in afara de transport la locul respectiv? Merita sa dam comisionul sau mai bine vb direct cu constructorul?

Va multumesc si astept raspunsuri cat de repede.

#2
bio

bio

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 08.03.2007

View Postgranini, on Mar 4 2007, 21:26, said:

Noi vrem sa ne cumparam un apartament in bloc nou in Cluj Napoca si nu stim cum e mai bine sa procedam. Am fost si la cateva agentii despre care am auzit diverse variante. La majoritatea nu le pasa prea mult de cumparator si nici macar nu se intereseaza daca vanzatorul are autorizatie de constructie.
     Cu ce ne ajuta agentia in afara de transport la locul respectiv? Merita sa dam comisionul sau mai bine vb direct cu constructorul?

Va multumesc si astept raspunsuri cat de repede.

salut
Eu am un apartament de vanzare  de 3 camere,

moderat partial

Termenul de predare este in mai-iunie 2007, noi locuim in Spania, si nu ne mai intereseaza acest apartament.Daca doresti mai multe detalii sau poze, iti pot trimite.
O seara frumoasa tuturor

aici nu e sectiunea bursa si nici agentie imobiliara . daca totusi vreti sa vorbiti de vanzare aveti pm . :console:

Editat de turbo trabannt, 08 martie 2007 - 17:36.


#3
icastanx21

icastanx21

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 05.04.2008

View Postgranini, on Mar 4 2007, 20:26, said:

Noi vrem sa ne cumparam un apartament in bloc nou in Cluj Napoca si nu stim cum e mai bine sa procedam. Am fost si la cateva agentii despre care am auzit diverse variante. La majoritatea nu le pasa prea mult de cumparator si nici macar nu se intereseaza daca vanzatorul are autorizatie de constructie.
     Cu ce ne ajuta agentia in afara de transport la locul respectiv? Merita sa dam comisionul sau mai bine vb direct cu constructorul?

Va multumesc si astept raspunsuri cat de repede.


sincer nu prea merita sa apelezi la o agentie imobiliara ( daca poti lua legatura direct cu constructorul ), nu te ajuta cu mare lucru si spun asta din proprie experienta, te transporta pana acolo,... inainte sa semnezi ceva te anunta ca mai este o taxa in plus :death: , nu se ocupa nici de siguranta actelor pe care trebuie sa le semnezi .... daca nu esti atent poti sa-ti iei chiar o mare tzeapa, si te mai intrebi ... pt ce sa-i dai acel comision ?

:thumbdown:

#4
mistretzu

mistretzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 26
  • Înscris: 15.06.2007
O varianta foarte buna e sa faci o vizita la targurile de locuinte. Acolo poti sa intrii in contact direct cu constructorii.

Agentiile imobiliare din Romania, in mare parte sunt doar niste paraziti, niste profitori oferind servicii foarte superficiale. E parerea mea dupa ce am avut de-a face cu cateva.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate