Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Sprincenele

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
103 răspunsuri în acest subiect

#91
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.383
  • Înscris: 10.03.2009
Mie nu-mi plac sprancenele vopsite sau stiu eu, cele care arata ca niste sprancene false, facute din creion (s-a postat un clip in urma cu ceva pagini in care se prezenta asa ceva). Sunt oribile, daca se mai si rujeaza strident respectiva duduita o sa capete o mecla de hooker.

#92
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 3.096
  • Înscris: 28.04.2011

 Enigel, on 11 decembrie 2012 - 10:13, said:

Mi-ai pus poza oribilului, ca sa sustii ca unii barbati au nevoie de pensat.
Referitor la oribil, ala o sa arate la fel de oribil, atat pensat cat si nepensat.
Daca se penseaza, va fi un oribil pensat si atata tot. La fel de multe vome va provoca sarmanul de el.
Ok, poti sa incerci un mic exercitiu de imaginatie? Desprinzi sprancenele uratului si le lipesti pe fruntea oricarui alt tip care nu e oribil. Sau le lasi asa, desprinse, in aer. Iti plac ori ba?
Hai ca te ajut eu, ca iar o s-o dai la intors - am cropat o poza a unui tip care arata foarte bine. Iti plac sprancenele lui? Cu da sau nu ar fi perfect. Daca vrei s-o aburesti, bine, dar macar se se inteleaca clar, din context, daca iti plac sau nu.


 Enigel, on 11 decembrie 2012 - 10:13, said:

Ia citeste matale in urma, ca sa vezi ce ai spus Posted Image.
Stiu ce am spus si-mi mentin parerea, de aia nici nu am contraargumentat. Nu-mi plac sprancenele unite.
Aaaa, si Grenier nu are sprancene unite, le are doar apropiate...

Fișiere atașate


Editat de malls, 11 decembrie 2012 - 10:25.


#93
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.383
  • Înscris: 10.03.2009
Posted Image

Fișiere atașate



#94
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.012
  • Înscris: 20.05.2008

 malls, on 11 decembrie 2012 - 10:24, said:

Stiu ce am spus si-mi mentin parerea, de aia nici nu am contraargumentat. Nu-mi plac sprancenele unite.
Aaaa, si Grenier nu are sprancene unite, le are doar apropiate...


Atat Grenier, cat si Brad Pitt, au par VIZIBIL intre sprancene, ca Gainusa!!
In legatura cu intre-sprancenele lui Gainusa (= cu intre-sprancenele lui A. Greneier = intre-sprancenele lui Brad Pitt) ai comentat ca, chiar daca de la departare nu se observa, de la apropiere se vad urat si degaja nepasare fata de propria imagine Posted Image


La intrebarea ta, iti raspund inca o data, mai clar poate de data asta: nu ma deranjeaza niciun tip de spranceana!! + niciun tip de spranceana nu valideaza pensatul la barbatii fara ocupatie.
Ah, ba da, ma deranjeaza sparncenele ciufulite de mos, dar pe aia nu ii am in target Posted Image.

 Alex-Softpedia, on 11 decembrie 2012 - 10:30, said:

Posted Image


Vai, ce descoperire interesanta ai facut =))
Observi oare ca sprancenele aluia sunt piepatanate in sus, special ca sa arate asa?

Editat de Enigel, 11 decembrie 2012 - 10:37.


#95
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 3.096
  • Înscris: 28.04.2011

 Enigel, on 11 decembrie 2012 - 10:36, said:

La intrebarea ta, iti raspund inca o data, mai clar poate de data asta: nu ma deranjeaza niciun tip de spranceana!! + niciun tip de spranceana nu valideaza pensatul la barbatii fara ocupatie.
Era greu? Posted Image

Grenier nu are sprancene unite, cel mult cateva fire razlete...le are doar apropiate. De la genul asta de sprancene pana la spranceana unica e cale lunga.

[ http://img.poptower.com/pic-1167/adrian-grenier.jpg?d=1024 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Editat de malls, 11 decembrie 2012 - 10:44.


#96
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.012
  • Înscris: 20.05.2008

 malls, on 11 decembrie 2012 - 10:40, said:

Era greu? Posted Image


Inseamna ca o sa fie usor si pentru tine Posted Image, deci:

1. trebuie sau nu Brad Pitt sa se penseze intre sprancene?

2. Faptul ca Brad Pitt nu se penseaza intre sprancene, arata ca isi neglijeaza imaginea si nu ii pasa de propria persoana? Posted Image

Editat de Enigel, 11 decembrie 2012 - 10:44.


#97
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.383
  • Înscris: 10.03.2009

 Enigel, on 11 decembrie 2012 - 10:36, said:


Vai, ce descoperire interesanta ai facut =))
Observi oare ca sprancenele aluia sunt piepatanate in sus, special ca sa arate asa?

Eu credeam ca a crescut firul de par asa, in sus... hai ma ce naiba.

#98
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 3.096
  • Înscris: 28.04.2011

 Enigel, on 11 decembrie 2012 - 10:42, said:

Inseamna ca o sa fie usor si pentru tine Posted Image, deci:

1. trebuie sau nu Brad Pitt sa se penseze intre sprancene?
2. Faptul ca Brad Pitt nu se penseaza intre sprancene, arata ca isi neglijeaza imaginea si nu ii pasa de propria persoana? Posted Image
1. Pai sa faca ce vrea, ca nu-s maica-sa. Si chiar daca eram, tot ce voia el facea :D
2. Uite, la el nu. Si-ti zic si de ce. Pentru ca intre sprancene nu are o a treia spranceana, ci numai cateva fire BLONDE, care nici nu se vad. Poate daca era brunet se vedea mai naspa, cum se vede la Gainusa, de exemplu, are nu are numai cateva fire, are o jumatate de spranceana care mai e si neagra, pe deasupra :D

#99
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.012
  • Înscris: 20.05.2008

 malls, on 11 decembrie 2012 - 10:50, said:

1. Pai sa faca ce vrea, ca nu-s maica-sa. Si chiar daca eram, tot ce voia el facea Posted Image
2. Uite, la el nu. Si-ti zic si de ce. Pentru ca intre sprancene nu are o a treia spranceana, ci numai cateva fire BLONDE, care nici nu se vad. Poate daca era brunet se vedea mai naspa, cum se vede la Gainusa, de exemplu, are nu are numai cateva fire, are o jumatate de spranceana care mai e si neagra, pe deasupra Posted Image


Malls, se vad foarte bine firele lui Brad Pitt, la fel cum se vad foarte bine si firele lui A. Grenier (in poza pusa de mine Posted Image.)
Repet, intre intre-sprancenele lui Gainusa si intre-sprancenele lui Grenier nu e nicio diferenta in afara de culoarea mai pronuntata in cazul primului. Vorbim doar de intre-sprnacene, da?

Si chiar daca ale lui B. Pitt nu s-ar vedea decat de aproape (nu e cazul, insa), faptul ca nu si le penseaza, nu inteleg de ce nu intra in categria nepasare fata de propria persoana Posted Image .

Maaalls, uite ce par are asta deasupra sprancenelor :lol:

[ http://keventertainment.files.wordpress.com/2011/09/adrian-grenier-on-hbos-entourage-o.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Editat de Enigel, 11 decembrie 2012 - 10:57.


#100
AnaMaria015

AnaMaria015

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 08.02.2013
Buna fetelor,

Am fost la salonul Anastasiei si as vrea sa impartasesc experienta cu voi.

Hotel Radisson, salon Anastasia Soare.

Fara prea multe prezentari m-a asezat pe scaun si dra Alina a inceput ‘Opera de arta’. A desenat sprancenele fix dupa un sablon (!!!) – ''sunt 5 la numar in total, create de Anastasia Soare potrivite tuturor fizionomiilor din lume'' - si a aplicat ceara. Pe langa faptul ca le-a tuns foarte mult si le-a rarit incredibil a inceput apoi sa le machieze (!!!). Dupa 30 de minute la salonul Anastasiei Soare aratam jalnic. Ca o poza pe care ai desenat sprancene cu markerul.

Am plecat extrem de nemultumita, dra Alina era insa convinsa ca aceasta forma este perfecta pentru mine (!!! atat de penibil m-am simtit ca nici nu am contrazis-o, era chiar evident ca nu ma aranjeaza forma…).

In concluzie am platit nejustificat de mult (150 RON) sa mi se machieze sprancenele.

Salon Anastasia Soare = Sprancene la sablon, Machiaj cat cuprinde, Profesionalism 0.

La pomul laudat sa nu te duci cu sacul…

#101
-cristyna-

-cristyna-

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 31.03.2013

 AnaMaria015, on 08 februarie 2013 - 22:27, said:

Buna fetelor,

Am fost la salonul Anastasiei si as vrea sa impartasesc experienta cu voi.

Hotel Radisson, salon Anastasia Soare.

Fara prea multe prezentari m-a asezat pe scaun si dra Alina a inceput ‘Opera de arta’. A desenat sprancenele fix dupa un sablon (!!!) – ''sunt 5 la numar in total, create de Anastasia Soare potrivite tuturor fizionomiilor din lume'' - si a aplicat ceara. Pe langa faptul ca le-a tuns foarte mult si le-a rarit incredibil a inceput apoi sa le machieze (!!!). Dupa 30 de minute la salonul Anastasiei Soare aratam jalnic. Ca o poza pe care ai desenat sprancene cu markerul.

Am plecat extrem de nemultumita, dra Alina era insa convinsa ca aceasta forma este perfecta pentru mine (!!! atat de penibil m-am simtit ca nici nu am contrazis-o, era chiar evident ca nu ma aranjeaza forma…).

In concluzie am platit nejustificat de mult (150 RON) sa mi se machieze sprancenele.

Salon Anastasia Soare = Sprancene la sablon, Machiaj cat cuprinde, Profesionalism 0.

La pomul laudat sa nu te duci cu sacul…

Draga AnaMaria015, vreau sa-ti spun ca eu ma pensez la salonul Anastasiei Soare din mall Baneasa de un an si sunt foarte, foarte multumita.Aveam sprancenele foarte subtiri,iar una era mai sus decat cealalta.Am avut noroc sa nimeresc si persoana potrivita.Mi-a explicat tot ce e de facut pas cu pas, despre tehnica...,pe unde trebuie sa las sa creasca si dupa 7 luni aveam sprancenele mult visate.E drept ca nu m-am mai pensat singura, ma duceam la intretinere acolo.Totul e sa nimeresti la o fata buna....Cand a fost in concediu fata care se ocupa de mine, am nimerit la dra Nicoleta(parca asa o cheama),si am plecat foarte suparata.In concluzie, nu trebuie sa cataloghezi salonul asa doar ca ai nimerit la pesoana care nu trebuia.

#102
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.012
  • Înscris: 20.05.2008
help, nu mai are cine sa ma penseze, tipa care o facea a plecat din tara.
Pe unde va mai pensati? :)
Nu vreau Anastasia Soare sau alte vedete, vreau o tipa care sa penseze decent, adica sa nu le subtieze, sa nu le modifice dramatic forma, sa nu le pitiponceasca, doar sa smulga cateva fire exact de unde trebuie, astfel incat sa se potriveasca cu forma fetei si sa arate si bine :P.

A, da, pentru Bucuresti ma intereseaza.

#103
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.711
  • Înscris: 09.11.2010
Ca sa ai parte de niste sprancene frumoase, nu trebuie sa ti le vopsesti, tatuezi sau sa apelezi la cine stie ce vedeta ( apropo, cine este Anastasia Soare? Nu am auzit ever de ea) . Iti trebuie o cosmeticiana buna. Eu ma fac la un salon deloc cunoscut, de cartier. Sunt foarte multumita.
Ieri am vazut o tipa in metrou. Foarte frumoasa, ochi albastri etc. Sprancene tatuate si arcuite cumplit. De fiecare data cand zambea, trasaturile fetei i se schimbau complet. Arata horror.
Sfat: fetelor, nu va bateti joc de spancenele voastre si nu lasati pe nimeni sa faca asta.

#104
miladygami

miladygami

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 9
  • Înscris: 18.05.2018
Si eu caut undeva unde sa ma pensez... dar se pare ca degeaba caut ca aparent nici voi nu ati gasit :( tipa la care am fost (tot la un salon neica nimeni) mi le subtia rau de tot si mi s-au rarit. Si dupa am nimeni la Irina Plaiasu, dar am intarziat o data si a zis ca nu ma mai primeste never. Vad ca nu prea exista saloane sau fete care sa penseze cu ceara. Ca am tot cautat in stanga si in dreapta dar fara success...si acum tot caut pe cineva care sa ma penseze si din nou, nu stiu unde sa ma duc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate