Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema soft samsung galaxy watc...

Recomandare tastatura compatibila...

Festivalul de Film Cannes 2024

Scaun auto
 La mulți ani @ranit6996!

La mulți ani @Ciubex!

Reparat difuzor membrana hartie, ...

Restaurantele cu stele Michelin
 Best cooler

Program vizibilitate intre puncte

Sfat achizitie casti gaming 300-3...

Dimensiune optima teava scurgere ...
 Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...

Caut firma pentru lucrare bucatar...

Dimensionare țevi incalzire
 

sediu social

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
2 răspunsuri în acest subiect

#1
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 801
  • Înscris: 05.02.2006
Am de inchiriat un apartament, am gasit pe cineva care vrea sa locuiasca acolo, dar care are o firma si vrea sa-si declare sediul social la acea adresa. Ce credeti, s-ar isca ceva probleme in acest sens? Ar avea ceva implicatii din partea noastra? Trebuie sa mergem pe undeva cu ei, pentru ca noi, nu locuim in acelasi oras unde este apartamentul.
De ce trebuie sa tinem cont? Cum trebuie facut asa incat sa fie bine atat pentru proprietar cat si chirias?
Ce stiti in acest sens?

#2
JJOne

JJOne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.021
  • Înscris: 22.08.2006
Trebuie sa obtina aprobarea vecinilor si a asociatiei de proprietari pt. desfasurarea activitatii. E treaba lui, dar trebuie sa il ajuti, pt. ca altfel nu va mai inchiria apartamentul.
Obligatoriu contractul va fi contract tip de la administratia financiara (se poate incheia si un contract intre parti cu alte obligatii, separat de cele prevazute in contractul tip). Tu trebuie sa inregistrezi contractul la administratia financiara.

LE. N-am vazut ca era thread dublu, scuze.

Editat de JJOne, 07 noiembrie 2006 - 12:00.


#3
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 801
  • Înscris: 05.02.2006
Imi cer eu scuze ca a aparut dublu, dar nu stiu cum sa sterg si sa apara numai unul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate