Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 

spliter 5.1

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
tony_2909

tony_2909

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 17.03.2005
Salut,
Am un sistem de boxe 5.1, o placa de sunet 5.1 si un DVD 5.1.
Cum pot gasi un spliter sau switch (ceva) in care sa bag placa de sunet si DVD-ul la intrare si sistemul5.1 la iesire, ca sa nu mai stau sa tot bag si sa scot mufele?

#2
KITZU

KITZU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 30.09.2003
nu cred ca exista din pacate. Ar fi posibil sa folosesti 5.1 analogic si SPdif digital deodata daca sistemul 5.1 permite asta (adica are cele 2 tipuri de intrari).

#3
tony_2909

tony_2909

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 17.03.2005

View PostKITZU, on Oct 8 2006, 15:29, said:

nu cred ca exista din pacate. Ar fi posibil sa folosesti 5.1 analogic si SPdif digital deodata daca sistemul 5.1 permite asta (adica are cele 2 tipuri de intrari).

eu mai caut, dar daca nu gasesc incerc sa fac unul

#4
robertino1

robertino1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 08.06.2003
Nu cred sa fie nevoie de ...adaptor special. Ai putea sa faci asa: cumperi trei adaptatoare jack tata-dublu jack mama. Pe astea le bagi in cele trei mufe de pe placa de sunet. Trei din cele 6 mufe jack mama le folosesti ca sa bagi in ele cele trei mufe jack de la sistemul 5.1. Apoi mai cumperi trei adaptoare jack tata-2xRCA mama. In astea bagi cele 6 mufe RCA tata care vin de la DVD player si cam gata. DAR crede-ma, daca ai pe DVD player, si ar trebui sa ai, iesire audio coaxiala, foloseste-o pe aceea. E mult mai "limpede" calitativ vorbind. Nu ai spus ce placa audio ai, dar sper sa aiba mufa SPDIF.

Edited by robertino1, 13 October 2006 - 14:26.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate