Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Comedii Romantice !

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
Silviu_m9

Silviu_m9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 13.08.2006
Am deschis acest topic din nevoia de a afla cateva filme super . In ultimul timp m-am uitat la filmul ala 50 first dates  , mi-a placut mult de tot !!! As vrea sa va intreb dak mai stitzi filme in genul acestuia ( nu cu aceeas tema ) COMEDII ROMANTICE ! :rolleyes: :w00t:  :w00t:

#2
e-XisTenZ

e-XisTenZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 30.07.2006
Din ceea ce mi-a placut mie, Amor cu fiica presedintelui, Spanglish (e o varza de film, insa mi-a placut), 13 going 30, Kate si Leopold (Merita vazut)...

#3
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
love actually

#4
cheloo2005

cheloo2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 15.07.2005
Just Married - e faina rau

#5
Reikon

Reikon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 01.09.2005
Hitch ; Just like heaven ; Just My Luck

Edited by Reikon, 18 August 2006 - 13:45.


#6
JMG

JMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 27.07.2006
daca ai vazut 50 first dates (e cu adam sandler) si ti-a placut incearca ceva tot cu el!:) Click(2006),Anger management si mai verifica si internet movie database o sa gasesti acolo mai multe informatii imdb.com

#7
Cela

Cela

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 171
  • Înscris: 21.07.2006
Cateva dintre ele:

  "Hitch"  "Bridget Jones"  "Love actually"  "Serving Sara" "10 things I hate about you" " Mic dejun la Tiffany's"  " Sabrina" "October Sky"  "Monster-in-law " "Italiana pt incepatori "  " Wimbledon "  " Povestea unui cavaler " "How to lose a guy in ten days" "Me, Myself & Irene" "Liar Liar"  "Bruce Allmighty" "The Girl in the Caf"

nici eu nu le-am vazut pe toate, dar am auzit ca ar fi ceva de capul lor.

Edited by Cela, 18 August 2006 - 14:08.


#8
e-XisTenZ

e-XisTenZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 30.07.2006
Uitasem... cea mai impresionanta "comedie" romantica, sa ii zic asa a fost Pumpkin... Nu stiu in ce masura este comedie, insa are si scene funny...

#9
Reikon

Reikon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 01.09.2005
Pumpkin nu e comedie deloc, dar e o poveste excelenta. Si coloana sonora a lui John Ottman e de exceptie.

#10
e-XisTenZ

e-XisTenZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 30.07.2006

View PostReikon, on Aug 18 2006, 16:22, said:

Pumpkin nu e comedie deloc, dar e o poveste excelenta. Si coloana sonora a lui John Ottman e de exceptie.

Sincer ma pufnit rasul la cateva scene (cand il uita pe plaja), dar e realizat in silul 50 First Dates, incepe ca un film obisnuit, si devine incet, incet, un love story putin mai neconformist daca pot sa ii spun asa...
Piesele care marcheaza filmul, nu sunt incluse (culmea) pe CD-ul ce vine cu coloana sonora. Cele mai bune piese din film sunt semnate Gentle Waves - Falling From Grace si Emilliana Torinni - If You Go Away.

#11
camycamelia

camycamelia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.08.2006
Dintre filmele pe care le-am vazut de curand mi-au placut "Failure to launch", "The wedding date", "The family stone", "Little black book". Si ca tot a pomenit cineva "Sabrina", daca digeri filme vechi ar trebui sa-l vezi pe cel cu Audrey Hepburn. Cel cu Harrison Ford e doar un remake.

#12
Sarah Key

Sarah Key

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 09.08.2006
Cred ca avea Sandra Bullock niste filme de genul
Si cred ca 40 days and 40 nights se incadreaza cat de cat

#13
FantaMangoBeat

FantaMangoBeat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 22.07.2006
Failure to Launch, Fever Pitch [care mi`a placut mult], 40 Year Old Virgin. Defapt ce mai, cam toate comediile mai nou sunt si romantice :deadtongue:

#14
Reikon

Reikon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 01.09.2005
Van Wilder si Sorority Boys, desi se pune accent mai mult pe comedie.

#15
oneill333

oneill333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 13.03.2006
Iti recomand Irish Jam, mai mult comedie, si propun si un rating pentru filme ca sa ne dam seama la ce sa ne asteptam.  Am facut un topic cu ratinguri: http://forum.softped...howtopic=156007

#16
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 28.04.2004
big daddy e cat se poate de comedie + romantica pe alocuri

#17
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Fiind de asemenea si genul meu preferat de ceva timp pot sa`ti recomand cateva :)

Sweet November - Mi`au dat chiar putin lacrimile la el :)

A walk to remember

How to loose a guy in 10 days

Click cu Adam Sandler,comedie,drama,fantastic,e tare filmu,nu prea e romantic,mai mult comedie da e belea mai ales daca`ti place si Adam Sandler

Ever After (cinderella remake) foarte tare la replici,povestea in sine,jucat bine,cu Drew Barrimore

stiam mai multe,da am mai uitat,am vaz cu zecile...mai postez cand mai imi aduc aminte :)

#18
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
zicea cineva de Love Story..din ce an e filmu?ca am gasit o groaza...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate