Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Transfer euro peypal in cont euro

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
lucian2017

lucian2017

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 19.06.2017
Prin ce modalitate mai ieftina pot  transfera sume mici de euro din contul peypal intr-un cont euro la o banca din Romania ,sau care sunt costurile pentru transfer euro din contul peypal intr-un cont euro ? Multumesc.

#2
1000FPS

1000FPS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 29.12.2016
Din cate stiu, cand dadeam withdraw la banii din paypal pe card imi lua un comision destul de mic, cred ca 1 leu. Oricum inainte sa scoti banii iti scrie ce comision o sa ai

#3
lucian2017

lucian2017

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 19.06.2017

 1000FPS, on 19 noiembrie 2022 - 16:35, said:

Din cate stiu, cand dadeam withdraw la banii din paypal pe card imi lua un comision destul de mic, cred ca 1 leu. Oricum inainte sa scoti banii iti scrie ce comision o sa ai
Multumesc,am trimis acum intr-un cot euro si imi afisa gratuit ,o sa vad cand o sa primesc ce taxe percep.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Eu stiam ca este zero costul de transfer in cont euro.

#5
lucian2017

lucian2017

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 19.06.2017

 MembruAnonim, on 19 noiembrie 2022 - 17:15, said:

Eu stiam ca este zero costul de transfer in cont euro.
Asa imi afisa in aplicatia paypal,voi vedea cand imi intra in cont.

#6
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016
Comisionul este aproape inexistent. Pentru PayPal - BT Card instant comisionul este de 1%

Problema este rata de exchange.
Ieri mi-au dat cu 4.62RON la euro

#7
lucian2017

lucian2017

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 19.06.2017

 victor29cr, on 19 noiembrie 2022 - 17:23, said:

Comisionul este aproape inexistent. Pentru PayPal - BT Card instant comisionul este de 1%

Problema este rata de exchange.
Ieri mi-au dat cu 4.62RON la euro
La unicredit in mobile banking cursul este 4.8800 pentru eoro iar cu oferta de black friday cu 0 comisioane ai si optiunea Happy Hour Exchange Rate, prin care poti face schimb valutar la cursul publicat de BNR utilizand Online sau Mobile Banking, in limita 1.000 EUR/o singura tranzactie/zi.

#8
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,865
  • Înscris: 13.03.2005
Am retras eu din PayPal către revolut cont de euro, deci nu pe card, ci transfer pe IBAN, Și nu e comision, doar că nu e instant. Deci la fel ai putea primi euro și în contul BT de euro, sau alt cont din România de euro, fără comisioane în PayPal. Comision de încasare euro nu ai decât la puține bănci românești, cum ar fi la CEC, cont de euro. La BT sigur nu este comision de încasare la euro și nici la Libra Bank, și nici la ING cont de euro.

Edited by wertyck, 19 November 2022 - 22:44.


#9
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016

 lucian2017, on 19 noiembrie 2022 - 17:36, said:

La unicredit in mobile banking cursul este 4.8800 pentru eoro iar cu oferta de black friday cu 0 comisioane ai si optiunea Happy Hour Exchange Rate, prin care poti face schimb valutar la cursul publicat de BNR utilizand Online sau Mobile Banking, in limita 1.000 EUR/o singura tranzactie/zi.
Nu cred ca m-ai inteles.
Nu rata bancii este problema, caci nu banca face conversia.

PayPal face conversia in RON cand retragi, la o rata execrabila.

#10
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,865
  • Înscris: 13.03.2005
Ai setare în PayPal, să ți alegi moneda principală euro, și ai scăpat de acea rată de schimb valutar, de care te plângi...
Eu așa am făcut acum mulți ani în urmă și de atunci transferul în euro este fără comision și fără alte conversii valutare în PayPal...

Cum mai spuneam aici pe forum, ideea e să folosiți facilitățile unui fintech sau unei bănci, și sa le eviți pe cele care te dezavantajează pe tine, ca utilizator.

Edited by wertyck, 20 November 2022 - 12:37.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate