Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Intrebare generala cont bancar Ro...
 

Restartare incontinuu

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Windows78

Windows78

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 03.05.2020
Salut,aseară am instalat windows 7,iar azi dimineață laptopul se restarteaza încontinuu, și nu pot întra deloc în bios, pot întra doar în setup Intel cev gen cu tastele fn+f1 f2, atâta tot, am schimbat de la setări de la legaci la uefi și când am băgat dvd cu Windows 8 și 10 nu mergea, dar cu Windows 7, îmi dădea sa apăs pe o tasta pt a continua iar după apărea logo iar după tot ecranul se făcea albastru,nu mai știu ce sa ii fac, daca schimb la boot menu înapoi în lehacy laptopul se restarteaza încontinu, am un Lenovo 505s

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,586
  • Înscris: 15.06.2004
Puteai continua pe celalalt topic - https://forum.softpe.../#entry29131564

Nu prea dai detalii - nici pe topicul anterior nu ai zis decat modelul...

Sfatul meu - apeleaza la un prieten care se pricepe sau la un service.

E posibil sa ai probleme hardware sau mai stiu eu de ce natura...

Edited by eiffel, 21 June 2022 - 12:42.


#3
Raz0rblade

Raz0rblade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 18.08.2021
Daca laptopul se restarteaza inainte sa incerce sa incarce OS de pe DVD sau din HDD, problema nu e din setarea UEFI/Legacy, ci din hardware. Incearca sa scoti si sa re-asezi memoria/memoriile RAM, eventual cureti contactele lor cu o microfibra curata. Sau incerci sa bootezi pe rand, doar cu o placuta de RAM, daca ai doua. Mai multe sfaturi nu vei primi, ca nu dai informatii despre hardware. Procesor, memorii, HDD sau SSD, video integrat sau dedicat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate