Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Probleme EBay.uk

* - - - - 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5 răspunsuri în acest subiect

#1
EneStelian

EneStelian

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 467
  • Înscris: 25.02.2017
Salut, cum zice și titlul am o mica problema cu ăștia de la ebay, am avut un cont pe site ( căutăm produse in UK pentru o mașină englezeasca retro) niciodată nu am cumpărat și nu am vândut nimic acolo, doar căutăm diferite piese..și făceam comanda la un băiat care locuiește acolo..de ceva vreme tot primeam mail de la ebay sa trimit produsul, că x mă întreabă dacă mai las la preț...diverse. nu le am băgat în seamă.  Ieri am intrat după multă vreme pe site in cont și am văzut că am'' vândut'' un ps5 și nu am trimis produsul.. eu nu am avut niciodată așa ceva..nu am introdus datele contului bancar pe site..etc.. întrebare, ce pot ăștia să facă, sa mă execute silit pentru a recupera banii sa pună proprire? Repet, eu nu am adăugat niciodată ceva de vânzare acolo..și nici nu am cumpărat.

.

Fișiere atașate



#2
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.974
  • Înscris: 15.04.2019
Nu ți s-a părut alarmant că eBay îți cere să expediezi un produs? Trebuia să-i emailezi de atunci.

#3
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 759
  • Înscris: 15.05.2017
Ceve e PHISHY RAU aici!

Asta e adevarul pur?

Editat de alexandrualexww2, 02 iunie 2022 - 19:51.


#4
EneStelian

EneStelian

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 467
  • Înscris: 25.02.2017

View Postalexandrualexww2, on 02 iunie 2022 - 19:50, said:

Ceve e PHISHY RAU aici!

Asta e adevarul pur?
Nu...adevărul este că deși m am jurat că nu mai mănânc ceafa de porc..mai mănânc câteodată pe furiș..eu nici nu știu dracu engleza sa le scriu ălora că ceva nu este in regula și tu o dai in diverse ..

View Post__Dan__, on 02 iunie 2022 - 19:23, said:

Nu ți s-a părut alarmant că eBay îți cere să expediezi un produs? Trebuia să-i emailezi de atunci.
nu am răspuns că nu am dat importanta..am zis că au greșit mail ceva..am vorbit acum cu cineva din UK..a spus că a pățit același lucru..am trimis și eu mail la ei acum și mi a zis sa sun mâine la ei..că își cere scuze pentru greșeală că mi au blocat contul...cel puțin așa înțeleg eu că nu prea le am cu engleza..o sa l pun pe băiatul ăla sa sune zilele astea.

...

Zic sa i sun eu direct pe pe site...și cum stau cu engleza eu...sigur ne înțelegem. De asta ziceam daca ii las in pace sa nu mă mai stresez, îmi pot face ceva? In fond nu este vina mea, dar nici a celui care a plătit pentru o consolă imaginară..ei trebuie să rezolve problema...

Fișiere atașate



#5
EneStelian

EneStelian

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 467
  • Înscris: 25.02.2017

View Postalexandrualexww2, on 02 iunie 2022 - 22:56, said:

Sigur daca imi fura un hacker contu o sa listeze ps5-uri cu datele cardului tau, adica daca fura vruen ban sa ti vina tie.

Nu le am cu engleza da cumpar si vand pe ebay.uk....chestii de la englezi.

De unde veniti toti sa cautati sfaturi juridice pe aici ?
Îmi cer scuze că nu stau non stop aici ca tine și nu am știut unde sa deschid această discuție..
Și nu mi a venit niciun ban mie din vânzarea ăluia, eu nici nu am cont la banca aia și nici nu știu dacă există aici în Romania..arată acolo și în ce banca s au virat banii.. eu singurul cont pe care îl am este la Transilvania..

#6
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 759
  • Înscris: 15.05.2017
Nu am auzit de hackeri care sa fute conturi dastea simple sa isi faca afacerile :)).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate