Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Schimbare macaz: FrontEnd Dev sau QA Tester (Manual+Automat) ?

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,099
  • Înscris: 30.07.2006

View PostSoulstream, on 10 ianuarie 2022 - 11:07, said:

O echipa de QA buna face minuni intr-un proiect. In general, scriu cod bun si nu las bug-uri "evidente", dar echipa de testare mai gaseste anumite corner-case-uri care mi-au scapat mie.

Cred ca pozitiile de QA sunt vazute mai prost decat pozitiile de dev pt ca sunt ceva mai prost platite si in general directia de tranzitie este de obice QA->DEV (eu nu stiu pe nimeni care sa fi trecut de pe partea de dev pe partea de qa).

Pai mai e de actualitate?
omul a deschis acum vreun an topicul...

If so..

baga mare pe DevOps si Release manager, se cauta la greu.

Edited by marius.bunu, 10 January 2022 - 12:54.


#20
schmidt_abv

schmidt_abv

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.12.2020
QA - automation depinde mult de companie, dar in companiile serioase ce pun accent pe calitate, e un rol tehnic, depinde de grad si ce responsabilitati ai
In opinia mea un bun qa automation trebuie sa stie sa implementeze un framework de la 0, devops(familiar cu linux), creeze jenkins pipelines, performance testing (Jmeter/ Gatling rulat distribuit in AWS), sa tina pasul cu noile frameworks, security testing
QA manual - teorie de testare.

P.s. in SUA Amazon are pt QA pozitii pe testare, SDETs si multe alte companii mari au departamente strong de testing.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate