Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

OnePlus fuzionează cu Oppo și va deveni un sub-brand al acesteia

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
8 răspunsuri în acest subiect

#1
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.898
  • Înscris: 06.11.2018
OnePlus fuzionează cu Oppo și va deveni un sub-brand al acesteia.
  • OnePlus a anunțat oficial pe blogul companiei că fuzionează cu Oppo și va deveni un sub-brand al acesteia.
  • Cu toate astea, telefoanele OnePlus vor continua să fie lansate cu acest nume.
După ce au început colaborarea de ceva timp, cele două companii de smartphone-uri fuzionează, OnePlus devenind un sub-brand Oppo. Ambele mărci sunt deținute de BBK Electronics, astfel încât mișcarea pare să aibă în principal legătură cu punerea în comun a mai multor resurse și formalizarea relației lor de lucru, potrivit Engadget.
Cofondatorii OnePlus, Pete Lau și Carl Pei, au lucrat anterior împreună la Oppo. Lau, care este CEO OnePlus, a preluat un al doilea rol ca director de produs al Oppo în mai 2020. „De atunci, am cuplat o serie de echipe împreună cu Oppo pentru a ne eficientiza mai bine operațiunile și pentru a valorifica resurse suplimentare. După ce am văzut un impact pozitiv din aceste schimbări, am decis să integrăm organizația noastră în Oppo”, a spus Pete Lau.
Miscarea îi va oferi lui OnePlus resurse suplimentare pentru a dezvolta produse mai bune, potrivit spuselor lui Lau. „De asemenea, ne va permite să fim mai eficienți, de exemplu, aducând actualizări software mai rapide și mai stabile pentru utilizatorii OnePlus”, a scris el.

Deși OnePlus se află acum sub umbrela Oppo, Lau a spus că va rămâne operat independent. OnePlus va avea în continuare propriile sale produse și evenimente și va continua să se apropie de clienți direct.

Sursa: https://www.mediafax...cienti-20143079


#2
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.586
  • Înscris: 12.03.2006
Ambele sunt chiar ok, sper sa faca si impreuna o figura si vanzari bune.

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.649
  • Înscris: 15.06.2004
As vrea sa revina Oppo in domeniul video-audio.
Acolo cucerise deja piata cand s-au gandit sa renunte si sa se axeze doar pe telefoane.

#4
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.855
  • Înscris: 27.09.2008
Păi Oneplus și Oppo au făcut și fac parte din concernul BBK Electroniks!
https://ro.wikipedia.org/wiki/OPPO
O fuziune e ca și cum ”aș căsători fiul cu fiica”!
https://en.wikipedia...BBK_Electronics

#5
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.272
  • Înscris: 30.03.2019
Despre Oppo nu stiu foarte multe, dar parca nu-mi inspira neaparat calitate. Sper sa ma insel. Daca ar fi sa ma iau dupa ce stiu eu, consider ca mai degraba Oppo ar fi trebuit sa devina un sub-brand al OnePlus.

Inca imi amintesc prima oara cand am vazut un OnePlus One, intr-un magazin, si am ramas uimit de faptul ca venea cu CyanogenMod… Posted Image

#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.649
  • Înscris: 15.06.2004
Eu ma mir ca Oppo face mai nou si telefoane ieftine - practic pe Video si chiar si pe Audio erau cei mai tari din parcare.
Un blu-ray player 4K Oppo ( defapt palyer universal - stia si Audio cu DVD Audio si SACD ) rupe si azi tot ce e pe piata desi nu se mai fac de vreo 3 ani. Vezi reviewuri la Oppo 205 - https://www.oppodigi...05-Reviews.aspx

Si telefoanele care le faceau atunci erau super tari.
Nu prea ajungeau pe-aici pe vremea aia.

Editat de eiffel, 17 iunie 2021 - 15:42.


#7
Colchonero

Colchonero

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 523
  • Înscris: 03.01.2013
nu fuzioneaza, sunt si vor continua sa fie companii diferite apartinand aceluiasi trust.
vor face produse folosind aceleasi componente si poate acelasi soft, designul deja e asemanator.

Editat de Colchonero, 17 iunie 2021 - 16:09.


#8
Disstrack

Disstrack

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 896
  • Înscris: 29.04.2018
Stai sa vezi cum se batea Pete Lau cu pumnu-n piept prin 2014 ca vezi doamne el n-are nicio treaba cu Oppo..

Uite ca pana la urma si-a dat arama pe fata.

#9
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.470
  • Înscris: 30.01.2014
Oricum erau asemanatoare si cu siguranta colaborau de mult timp si pe parte software.
La fel si cu realme, vivo.
Eu am un OP6 si i-am cumparat unei rude Realme 7 Pro, asemanatoare la soft.

View Postnovotab51, on 17 iunie 2021 - 15:03, said:

Despre Oppo nu stiu foarte multe, dar parca nu-mi inspira neaparat calitate. Sper sa ma insel. Daca ar fi sa ma iau dupa ce stiu eu, consider ca mai degraba Oppo ar fi trebuit sa devina un sub-brand al OnePlus.

Ar fi culmea ca o companie precum Oppo cu 40 k angajati sa devina sub-brand Oneplus ca are ~ 2k angajati.

Editat de IrishRiver, 17 iunie 2021 - 18:49.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate