Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema soft samsung galaxy watc...

Recomandare tastatura compatibila...

Festivalul de Film Cannes 2024

Scaun auto
 La mulți ani @ranit6996!

La mulți ani @Ciubex!

Reparat difuzor membrana hartie, ...

Restaurantele cu stele Michelin
 Best cooler

Program vizibilitate intre puncte

Sfat achizitie casti gaming 300-3...

Dimensiune optima teava scurgere ...
 Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...

Caut firma pentru lucrare bucatar...

Dimensionare țevi incalzire
 

Amenda rovinieta pe masina deja vanduta

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
36 răspunsuri în acest subiect

#37
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.118
  • Înscris: 28.02.2006
Va zic cum am facut eu.
vandut masina in 2017. Mentiuni pe talon instrainat catre la data de, contract de vanzare cumparare semnat de ambele parti, facut copii dupa CI cumparatos si talon cu mentiunea instrainat catre.
Amenda CNAIR in 2019, trecut cu masina prin PEAJ Fetesti fara sa plateasca.
Am mers la instanta cu instiiintarea CNAIR si copie dupa documentele care atestau instrainarea si am contestat. Am castigat in prima instanta. CNAIR a facut Apel. In apel am castigat din nou, dar de data aceasta am pus un prieten avocat sa le taie si o chitanta de onorariu de 1500 lei si sa ma reprezinte.
Am castigat din nou, inclusiv cheltuieli de judecata (bani care s-au mancat/baut cu prietenul).
Legea este aiurea facuta, nimeni nu il poate obliga pe cumparator sa inmatriculeze masina pe numele lui, de cele mai multe ori o revand de 2-3 ori pana incept sa curga amenzile.
Singura varianta este sa ai noroc sa il opreasca vreun politist zelos si sa ii ia talonul.
Eu atunci am facut plangeri pe peste tot pe unde aparea masina mea, inclusiv la ASIROM ca au intocmit fraudulos asigurare pe numele meu. I-a durut in cot, iar cei de la CNAIR sunt cei mai prosti la capitolul asta, pentru ei proprietarul din talon e raspunzator. O intreba avocatul pe jurista CNAIR de ce a facut apel, cand e limpede ca vor pierde, a zis ca daca nu face apel este sanctionata ca nu si-a indeplinit indatoririle...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate