Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

AirPrint funcționează intermitent

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Bună seara, am și eu o problemă la o locație cu AirPrint care funcționează intermitent. Este vorba despre 2 dispozitive IOS, Iphone SE și Iphone Xr care refuză să listeze către o imprimantă HP laserjet pro mfp m125a. Mai precis, înstalând aplicația HP smart pot lista, dar nu pot lista direct din aplicații, gen documente primite pe whatsapp. Iphone-urile arată imprimanta, dar rămân la nivelul „se trimite către imprimantă” sau ceva de genul (ieri am obs problema). Nu este o problemă de rețea, imprimanta are un ip rezervat 192.168.1.30 și iphone-urile sunt în aceeași rețea. Notă: celelate device-uri merg bine mersi cu ea (pc-urile windows, variind de la 7 la 10 și telefoanele android). Ce pași îmi puteți recomanda? Mulțumesc.

#2
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Modelul acela nu apare ca fiind suportata de AirPrint, nici la HP ( https://support.hp.c...ument/c03839843 ) nici la Apple ( https://support.appl.../en-us/HT201311 )
HP Smart este ceva diferit de AirPrint.
Se poate face listare doar din HP Smart: Step 3: Print : https://support.hp.c...ument/c03561640

Note:
The following file types are supported.Apple iOS devices: Photos (JPEG, PNG), PDF and Microsoft Office Suite documents, text (TXT) files, and saved webpages.



#3
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Îmi cer scuze, am greșit partitura, e un M125nw.

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,163
  • Înscris: 22.05.2003
Pune IP fix imprimantei.

#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Are adm, altfel nu puteau imprima nici celelalte device-uri care sunt cu ea.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate