Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 

Rezidentiat

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Tamisa10

Tamisa10

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.10.2018
Buna ziua! Stie cineva cum se poate face rezidentiatul in Italia (se da examen, este pe baza de dosar, etc.)?

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,076
  • Înscris: 07.11.2006
Plin de italieni forumul asta,ce sa zic.

#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,249
  • Înscris: 13.03.2017
Inscrierea la rezidentiat pe baza de dosar oriunde in UE, este doar pentru cetatenii NON UE si numai pe locuri cu taxa.

#4
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,017
  • Înscris: 25.06.2007

 Naijax, on 13 mai 2019 - 16:49, said:

Inscrierea la rezidentiat pe baza de dosar oriunde in UE, este doar pentru cetatenii NON UE si numai pe locuri cu taxa.
Nici vorba, sunt o multime de state europene unde rezidentiatul e fara examen, ci doar pe baza unui interviu si a unei perioade de proba (la repezeala imi vin in minte Germania, Suedia, Finlanda, Ungaria).

#5
LoredanaC75

LoredanaC75

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.07.2019
Ma inteteseaza mai multe detalii despre rezidentiatul din Suedia si Finlanda! Imi recomanzi pe cineva care face rezidentiatul acolo?

Edited by LoredanaC75, 20 July 2019 - 21:12.


#6
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,017
  • Înscris: 25.06.2007

 LoredanaC75, on 20 iulie 2019 - 21:10, said:

...
In primul rand trebuie sa stii limba locala la nivel conversational. Asta-i hopul cel mare, restul nu e asa de complicat.
Rezidenti romani in Tarile Nordice probabil ca sunt mai multi, eu il stiu doar pe colegul Pohjoinen, care insa nu e prea activ pe forum.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate