Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Zgomote in instalatia noua de cupru la centrala, intr-un loc, in perete

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
7 răspunsuri în acest subiect

#1
ferydaboss

ferydaboss

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 257
  • Înscris: 19.04.2008
Buna. Recent am renovat si imi vin tevile cam asa: bucatarie - camera mica - baie - hol (din camera mica  vin 2 tevi mai subtiri pe perete la caloriferul de la baie) iar in camera mare merg 2 tevi direct sub sapa.

Se aude ceva .. pocnitura subtila.. de parca ar pica un strop de apa de la 1-2 metrii pe ceva material.. fix unde trece din camera in baie, in spate la vana sau undeva.. cand dau drumul la centrala (si inca nu ajunge apa calda acolo, deja pusca) si dupa ce se opreste centrala, in fiecare minut..

Ce ar putea sa fie? Si ce solutie ar fi? (Deja nu mai am acces la tevile alea)

#2
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.512
  • Înscris: 09.07.2014
Se dilata teava

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Mesaje: 24.210
  • Înscris: 22.05.2003
Altadata erau vesti bune, insemna ca baga radet apa neinghetata.

#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 55.778
  • Înscris: 31.03.2012
O fi “lovitura de berbec” ?

#5
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.834
  • Înscris: 31.12.2007
De la pesta porcina ... nici berbecii nu mai sunt cum au fost....

Se poate sa fie o pocnitura de la dilatarea tevii mai ales la trecerile prin zid ce nu au fost facute corespunzator. Urmareste presiunea apei in centrala si vezi sa nu scada. daca scade ...ghinion.

Editat de keta, 11 octombrie 2018 - 01:43.


#6
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.855
  • Înscris: 22.07.2004
Tevile nu se baga direct in zid.
      Daca e o trecere prin zid teava se baga printr-un manson dintr-o teava cu diametru mai mare.

#7
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.491
  • Înscris: 08.03.2015
Slabeste putin suportii care tin tevile.

#8
crystyan83

crystyan83

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 342
  • Înscris: 03.03.2011
Aceiasi treaba am patito si eu dar la mine tevile traverseaza pe jos pe sapa,peste e polistiren extrudat iar peste podele.Lam sunat pe cel care a facut instalatia si mi-a zis sa reduc temperatura la tur la 55 de la 65.Mentionez ca nu a pus nici un fel de burete pe tevi.Dupa ce am reduso la 55 tot se mai aude putin,numai asa de tare ca si cum era la 65 dar tot pocane.Pocamitul se aude doar la prima camera  de unde incepe instalatia si se aude doar cateva secunde....Nu stiu ce sa mai fac...mai astept putin poate isi revine daca nu  cred ca trebuie sa dau podelele jos si sa invelesc tevile...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate