Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

HDD RACK

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,742
  • Înscris: 21.08.2008
E returnat de a doua zi (am avut un HDD extern WD). Daca va fi sa mai iau voi alege neaparat cu alimentare externa.

#38
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,555
  • Înscris: 21.12.2006
pai atunci ia unul extern de 3,5 inch

#39
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,742
  • Înscris: 21.08.2008
Ramane sa vad ce HDD elimin. Am cumparat un SSD pentru un laptop (folosit doar la priza) si am eliminat DVD-RW asa ca acum am un combo.
La un alt netbook nu as pune SSD deoarece am HDD de 500Gb si nu se stie niciodata, asta e portabil (are baterie).
Mai ramane desktopul cu HDD de 620Gb, daca iau un SSD si un HDD mai mare, numai bine se potriveste ca dimensiune acest HDD sa-l fac extern. In consecinta voi lua un rack pentru 3,5" si cu alimentare separata.

#40
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,742
  • Înscris: 21.08.2008
Am stabilit, dupa cumpararea unui HDD de 1Tb am eliminat din PC un HDD de 640Gb.
Doresc neaparat unul cu alimentare suplimentara asa ca va rog recomandari.

Am comandat Rack SSK HE-G3000, compatibil HDD/SSD 3.5" SATA, USB 3.0, Negru

Edited by danghetau, 03 October 2018 - 13:01.


#41
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,742
  • Înscris: 21.08.2008
Este exact ce trebuie, carcasa metalica, montare extrem de usoara, cablu de alimentare si cablu USB 3.0
Transfera cu 30MB/s deoarece e in mufa USB 2.0  Are buton de start/stop si un LED extrem de discret albastru.
Temperatura 33 de grade dupa ce a transferat 12Gb de date.
Dupa 22 de minute si peste 50Gb transferate s-a stabilizat temperatura la 44 de grade, exact cat are si HDD intern sau SSD.
100 de lei cu transport inclus.

Edited by danghetau, 04 October 2018 - 17:21.


#42
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
Vreau sa-mi pun HDD-ul de la laptop in locul DVD-Romului, in locul HDD-ului imi pun SSD. Imi puteti recomanda un rack? De pe Aliexpress sau din Romania, oriunde, sa stiu la ce sa ma uit.

Edited by bai3tzash, 11 October 2018 - 11:13.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate