Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Crestinii si politica

* * * * - 3 voturi
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
763 răspunsuri în acest subiect

#757
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.919
  • Înscris: 21.01.2014

Vizualizare mesajoMariusRO, pe 26 mai 2018 - 16:25, a scris:

Problema se pune invers, dupa cum vezi mai sus.. Tu ai alege un infractor cu o amanta cu 30 de ani mai tanara ca el doar pentru ca spune ca impartaseste aceleasi principii cu tine?! Ti se pare ca exista cea mai mica legatura intre o asemena persoana si familia traditionala?
Intre doi politicieni infractori de aceeasi speta, eu as alege pe cel care sustine unele chestii pe care le cred si eu.
Chiar nu vad de ce as alege unul la fel de ticalos ca si el, care sa le sustina p'alea pe invers.

Insa cei care sustin fervent treburile pe dindoaselea, normal ca ii vor vota pe infractorii lor favoriti.
E simplu.

Pe Dragnea l-as mai vota si pentru ca are vana, in comparatie cu Gotiu care, dupa ce ca-i betiv ordinar, mai primeste si scatoalce in nas pe la toate emisiunile TV Posted image

Editat de penticostalul, 26 mai 2018 - 16:51.


#758
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 37.715
  • Înscris: 04.01.2011
Posted image

LE: Posted image

Editat de Dude_2nd, 26 mai 2018 - 16:46.


#759
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.397
  • Înscris: 18.08.2014

Vizualizare mesajpenticostalul, pe 26 mai 2018 - 16:38, a scris:

Intre doi politicieni infractori de aceeasi speta, eu as alege pe cel care sustine unele chestii pe care le cred si eu.

Doar ca in inteligenta ta, nu iti dai seama ca ala care sustine acele chestii in care crezi tu de fapt il doare in cur de ele. Dragnea ar fi in stare sa iasa la gay pride cu pene in cur daca ar sti ca asa ar scapa de puscarie. Dar ce sa-i faci, de unde nu e, nici Dumenzeu nu cere... Avea dreptate CTP cand zicea ca votul universal nu este chiar un lucru atat de bun. Ajung sa voteze toti retarzii...

#760
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 61.896
  • Înscris: 16.03.2004

Vizualizare mesajpenticostalul, pe 26 mai 2018 - 16:38, a scris:

Pe Dragnea l-as mai vota si pentru ca are vana

Adică baie! :lol:

Nu știam că-ți plac oamenii cu tupeu! Dragnea are tupeu, nu vână.La fel ca și Băsescu. Ei au un caracter puternic, dar fac numai rău.

#761
-Daniel

-Daniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.124
  • Înscris: 16.04.2016

Vizualizare mesajmario_bril, pe 26 mai 2018 - 11:07, a scris:

Nu există mântuire câștigată. Creștinul nu poate știi nici măcar în ultima clipă, dacă va fi mântuit sau nu.
Cine nu este sigur de mantuire nu are pace in duh. Daca nu are pace, este la fel ca un om din lume.

#762
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 37.715
  • Înscris: 04.01.2011

Vizualizare mesajdark, pe 26 mai 2018 - 16:59, a scris:


Adică baie! Posted image

Nu știam că-ți plac oamenii cu tupeu! Dragnea are tupeu, nu vână.La fel ca și Băsescu. Ei au un caracter puternic, dar fac numai rău.
mai pe scurt, dintr-un singur cuvant: mascarici. :)

ca Stapanul sa-i lase sa fie sefi pe Tarla, i-o dau nu doar pe Mama, dar si pe Tata. :)

#763
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.503
  • Înscris: 04.05.2006

Vizualizare mesajoMariusRO, pe 26 mai 2018 - 16:25, a scris:

Problema se pune invers, dupa cum vezi mai sus.. Tu ai alege un infractor cu o amanta cu 30 de ani mai tanara ca el doar pentru ca spune ca impartaseste aceleasi principii cu tine?! Ti se pare ca exista cea mai mica legatura intre o asemena persoana si familia traditionala?
Bineînțeles ca nu.Dar imi răspunzi te rog la întrebare?

Iar problema nu se punea invers, se punea fix asaz

#764
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.503
  • Înscris: 04.05.2006
Gata, închidem și aici taraba, ca văd ca încep antiteistii cu jignirile....și dacă cobor milităria din pod, se vor da loviți și discriminați pe la Colțuri....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate