Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

catelusi la tara

* * * * - 3 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
40 răspunsuri în acest subiect

#37
jimmyboy9111

jimmyboy9111

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 469
  • Înscris: 29.07.2017

 althea, on 22 septembrie 2017 - 14:36, said:

Nu ai jignit pe nimeni, ba chiar ai fost oarecum amuzant.

Ma bucur ca te-am distrat;)..pana la urma, asta a fost intentia mea, sa aduc un zambet pe buzele tuturor:)

Editat de jimmyboy9111, 22 septembrie 2017 - 14:47.


#38
javaEEDevOps

javaEEDevOps

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 407
  • Înscris: 15.09.2017

 gcom61, on 21 septembrie 2017 - 20:28, said:

O practica cruda,dar sanatoasa pt comunitate....
De fapt e o practica imbecila demna de oameni primitiv si medievali.Mai avem pana ii ajungem pe noridici
Sa vedem cand  o sa  faca aceasta practica rusii pe neamul bunicii.

Parerea mea:cine omoara un animal , va omora si un om si atunci preventiv ar fi bine ca acel individ sa fie bagat in lagar de munca pe viata.
Asa o sa avem si noi autostrazi.

Editat de javaEEDevOps, 22 septembrie 2017 - 17:39.


#39
jimmyboy9111

jimmyboy9111

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 469
  • Înscris: 29.07.2017

 javaEEDevOps, on 22 septembrie 2017 - 17:36, said:

De fapt e o practica imbecila demna de oameni primitiv si medievali.Mai avem pana ii ajungem pe noridici
Sa vedem cand  o sa  faca aceasta practica rusii pe neamul bunicii.

Parerea mea:cine omoara un animal , va omora si un om si atunci preventiv ar fi bine ca acel individ sa fie bagat in lagar de munca pe viata.
Asa o sa avem si noi autostrazi.

Chiar asa e la tara..e o metoda mai practica, chiar daca e cruda..oamenii nu sunt invatati cu sterilizarea cainelui..nu-i considera prieteni..aici, cainele e caine:|..e trist, crud, dar e un adevar.
Am vazut si am auzit multe astfel de chestii cand eram mai mic..cea mai comuna pe care am auzit-o, era sa inece cainii cand ii fata cateaua.
Alternativa care ar fi? sa luam cazul meu..cainii oricum vor murii la iarna..nu au cum sa supravietuiasca in frig:|..nu vor avea ce sa manance, un loc cald..se vor chinui:|..

Mi-a aduc aminte, aveam prieteni pocaiti, eram mici, si ne jucam la ei in curte..apare tacsu cu un sac..din sac se auzeau zgomote de pisica , si incepe salbaticul sa loveasca cu sacul de pamant, pana cand a omorat pisica..chestia e ca, a facut totul in fata noastra, pentru a se motiva, ne-a spus ca pisica ii manca gainile:|..Asa sunt astia de la tara..Si eu am bunicii intr-o comuna la drumul principal, nu este sat..cat de cat, sunt mai civilizati ai mei..

Am fost si intr-un sat, la o strabunica..avea saraca acolo un caine legat, nu cred ca i-a dat drumul niciodata din lant:|..era si ea, vai de capul ei, de abia se misca. Asta e mentalitate la tara:|

#40
javaEEDevOps

javaEEDevOps

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 407
  • Înscris: 15.09.2017

 jimmyboy9111, on 22 septembrie 2017 - 18:45, said:


Chiar asa e la tara..e o metoda mai practica, chiar daca e cruda..oamenii nu sunt invatati cu sterilizarea cainelui..nu-i considera prieteni..aici, cainele e caine:|..e trist, crud, dar e un adevar.
Am vazut si am auzit multe astfel de chestii cand eram mai mic..cea mai comuna pe care am auzit-o, era sa inece cainii cand ii fata cateaua.
Alternativa care ar fi? sa luam cazul meu..cainii oricum vor murii la iarna..nu au cum sa supravietuiasca in frig:|..nu vor avea ce sa manance, un loc cald..se vor chinui:|..

Mi-a aduc aminte, aveam prieteni pocaiti, eram mici, si ne jucam la ei in curte..apare tacsu cu un sac..din sac se auzeau zgomote de pisica , si incepe salbaticul sa loveasca cu sacul de pamant, pana cand a omorat pisica..chestia e ca, a facut totul in fata noastra, pentru a se motiva, ne-a spus ca pisica ii manca gainile:|..Asa sunt astia de la tara..Si eu am bunicii intr-o comuna la drumul principal, nu este sat..cat de cat, sunt mai civilizati ai mei..

Am fost si intr-un sat, la o strabunica..avea saraca acolo un caine legat, nu cred ca i-a dat drumul niciodata din lant:|..era si ea, vai de capul ei, de abia se misca. Asta e mentalitate la tara:|
atunci vor merita din plin cea ce o sa vina peste ei.

#41
jimmyboy9111

jimmyboy9111

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 469
  • Înscris: 29.07.2017

 javaEEDevOps, on 22 septembrie 2017 - 19:36, said:

atunci vor merita din plin cea ce o sa vina peste ei.

ce o sa vina peste ei? eu daca aveam unde sa sun, sa vina sa ia cateaua, sa o sterilzeze, sa se ingrijeasca de catelusi, crezi ca nu as fi sunat? dar, ii vor omori cel mai probabil:|...Si sunt o gramada de astfel de cazuri..acum un an, am gasit un pui de pisoi pe strada, l-am salvat si i-am gasit si o casa, tatal meu, a gasit si el un pisoi pe care l-a salvat:)..
E plina tara de animale fara stapan si din pacate, asta e practica la tara:|

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate