Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

catelusi la tara

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
jimmyboy9111

jimmyboy9111

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 29.07.2017

 althea, on 22 septembrie 2017 - 14:36, said:

Nu ai jignit pe nimeni, ba chiar ai fost oarecum amuzant.

Ma bucur ca te-am distrat;)..pana la urma, asta a fost intentia mea, sa aduc un zambet pe buzele tuturor:)

Edited by jimmyboy9111, 22 September 2017 - 14:47.


#38
javaEEDevOps

javaEEDevOps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 15.09.2017

 gcom61, on 21 septembrie 2017 - 20:28, said:

O practica cruda,dar sanatoasa pt comunitate....
De fapt e o practica imbecila demna de oameni primitiv si medievali.Mai avem pana ii ajungem pe noridici
Sa vedem cand  o sa  faca aceasta practica rusii pe neamul bunicii.

Parerea mea:cine omoara un animal , va omora si un om si atunci preventiv ar fi bine ca acel individ sa fie bagat in lagar de munca pe viata.
Asa o sa avem si noi autostrazi.

Edited by javaEEDevOps, 22 September 2017 - 17:39.


#39
jimmyboy9111

jimmyboy9111

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 29.07.2017

 javaEEDevOps, on 22 septembrie 2017 - 17:36, said:

De fapt e o practica imbecila demna de oameni primitiv si medievali.Mai avem pana ii ajungem pe noridici
Sa vedem cand  o sa  faca aceasta practica rusii pe neamul bunicii.

Parerea mea:cine omoara un animal , va omora si un om si atunci preventiv ar fi bine ca acel individ sa fie bagat in lagar de munca pe viata.
Asa o sa avem si noi autostrazi.

Chiar asa e la tara..e o metoda mai practica, chiar daca e cruda..oamenii nu sunt invatati cu sterilizarea cainelui..nu-i considera prieteni..aici, cainele e caine:|..e trist, crud, dar e un adevar.
Am vazut si am auzit multe astfel de chestii cand eram mai mic..cea mai comuna pe care am auzit-o, era sa inece cainii cand ii fata cateaua.
Alternativa care ar fi? sa luam cazul meu..cainii oricum vor murii la iarna..nu au cum sa supravietuiasca in frig:|..nu vor avea ce sa manance, un loc cald..se vor chinui:|..

Mi-a aduc aminte, aveam prieteni pocaiti, eram mici, si ne jucam la ei in curte..apare tacsu cu un sac..din sac se auzeau zgomote de pisica , si incepe salbaticul sa loveasca cu sacul de pamant, pana cand a omorat pisica..chestia e ca, a facut totul in fata noastra, pentru a se motiva, ne-a spus ca pisica ii manca gainile:|..Asa sunt astia de la tara..Si eu am bunicii intr-o comuna la drumul principal, nu este sat..cat de cat, sunt mai civilizati ai mei..

Am fost si intr-un sat, la o strabunica..avea saraca acolo un caine legat, nu cred ca i-a dat drumul niciodata din lant:|..era si ea, vai de capul ei, de abia se misca. Asta e mentalitate la tara:|

#40
javaEEDevOps

javaEEDevOps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 15.09.2017

 jimmyboy9111, on 22 septembrie 2017 - 18:45, said:


Chiar asa e la tara..e o metoda mai practica, chiar daca e cruda..oamenii nu sunt invatati cu sterilizarea cainelui..nu-i considera prieteni..aici, cainele e caine:|..e trist, crud, dar e un adevar.
Am vazut si am auzit multe astfel de chestii cand eram mai mic..cea mai comuna pe care am auzit-o, era sa inece cainii cand ii fata cateaua.
Alternativa care ar fi? sa luam cazul meu..cainii oricum vor murii la iarna..nu au cum sa supravietuiasca in frig:|..nu vor avea ce sa manance, un loc cald..se vor chinui:|..

Mi-a aduc aminte, aveam prieteni pocaiti, eram mici, si ne jucam la ei in curte..apare tacsu cu un sac..din sac se auzeau zgomote de pisica , si incepe salbaticul sa loveasca cu sacul de pamant, pana cand a omorat pisica..chestia e ca, a facut totul in fata noastra, pentru a se motiva, ne-a spus ca pisica ii manca gainile:|..Asa sunt astia de la tara..Si eu am bunicii intr-o comuna la drumul principal, nu este sat..cat de cat, sunt mai civilizati ai mei..

Am fost si intr-un sat, la o strabunica..avea saraca acolo un caine legat, nu cred ca i-a dat drumul niciodata din lant:|..era si ea, vai de capul ei, de abia se misca. Asta e mentalitate la tara:|
atunci vor merita din plin cea ce o sa vina peste ei.

#41
jimmyboy9111

jimmyboy9111

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 29.07.2017

 javaEEDevOps, on 22 septembrie 2017 - 19:36, said:

atunci vor merita din plin cea ce o sa vina peste ei.

ce o sa vina peste ei? eu daca aveam unde sa sun, sa vina sa ia cateaua, sa o sterilzeze, sa se ingrijeasca de catelusi, crezi ca nu as fi sunat? dar, ii vor omori cel mai probabil:|...Si sunt o gramada de astfel de cazuri..acum un an, am gasit un pui de pisoi pe strada, l-am salvat si i-am gasit si o casa, tatal meu, a gasit si el un pisoi pe care l-a salvat:)..
E plina tara de animale fara stapan si din pacate, asta e practica la tara:|

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate