Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Problema instagram

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,691
  • Înscris: 20.09.2006
Am ultima versiune de instagram, 10.20, si vad ca in continuare si aici urmatoarea problema persista: am utilizatori blocati, insa nu pot sa le dau unblock, cand intru pe ei, apare "utilizator negasit" (user not found). Pe net am mai gasit probleme similare, unii ofera niste "solutii", insa mie nu mi-a functionat nici una.
Ati mai intanit careva?
Mai mult, am dat block azi unui alt cont (doar de test), si vad ca nici macar nu imi apare la cele pe care le-am blocat. Nu apare nici cand il caut la search dupa nickname, nici daca ma duc pe o postare de pe alt cont (unde stiu ca a dat like..deci nu apare in acea lista cu persoanele care au dat inima), nu apare nici daca incer sa trimit un mesaj privat cuiva (sa-i caut nickul acolo unde e acel +).
Unii mai zic ca daca apare "user not found", poate userul ala ori si a schimbat nicku, ori m-a blocat, ori are contul dezactivat. Sunt sigur ca nici una din optiunile astea nu e indeplinita, am facut si alte teste si tot asa apare.
Nu stiu de ce cei de la Instagram nu au macar un formular de contact, ceva, unde sa le raportezi problema. Sau, mai ales, de ce nu o rezolva, daca persista de luni bune

Attached Files



#2
sommne

sommne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 31.07.2012
Salut.

Am folosit și eu acum ceva vreme Instagram pe Android, o metodă folosită era să-i dai Follow din nou și el revenea la starea de utilizator normal (deblocat). Acum, văd că aplicația s-a mai actualizat. Am urmărit pe Reddit și Quora exact aceeași problemă de care ne-ai spui și tu și răspunsurile sunt asemănătoare cu presupunerile tale. O soluție ar mai fi folosire unei aplicații numite InstaUnblocker dar nu știu dacă funcționează. Ajutor cred că oferă numai //AICI\\.

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,873
  • Înscris: 06.01.2008

 Talkabout, on 11 mai 2017 - 18:37, said:

Unii mai zic ca daca apare "user not found", poate userul ala ori si a schimbat nicku, ori m-a blocat, ori are contul dezactivat. Sunt sigur ca nici una din optiunile astea nu e indeplinita, am facut si alte teste si tot asa apare.
Nu stiu de ce cei de la Instagram nu au macar un formular de contact, ceva, unde sa le raportezi problema. Sau, mai ales, de ce nu o rezolva, daca persista de luni bune
Esti 100% sigur ca nu e asa cum spun unii, si anume ca utilizatorul are contul dezactivat sau nickname-ul schimbat?
Incearca sa vezi daca de pe alte conturi de IG le gasesti pe cele cu care ai problemele astea.

#4
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,691
  • Înscris: 20.09.2006
100%. De pe alte conturi il gasesc. Nemodificat, ne-nimic.

P.s InstaUnblocker nu exista

#5
andreiutzu000

andreiutzu000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 03.01.2013
Incearca pe alt telefon daca ai posibilitatea. O prietena a avut problema asta pe Iphone 5, am intrat de la mine de pe Android si n-am avut probleme, a mers din prima sa le dau unblock.

#6
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,691
  • Înscris: 20.09.2006
Am Iphone 7, ciudat oricum.
O sa incerc sa ma loghez de pe alt telefon

#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,873
  • Înscris: 06.01.2008
Daca ai PC cu Windows 8/8.1 sau 10 atunci instaleaza din Store aplicatia Instagram si incearca din ea. Poate e intr-adevar o problema de moment cu aplicatia Instagram de iPhone (sau numai pe unele iPhone-uri).

Edited by Hider141, 11 May 2017 - 20:56.


#8
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,691
  • Înscris: 20.09.2006
Problema asta "de moment" o am de mult. Timp in care am reinstalat instagram, m am delogat, logat, toate cele. Nu pot debloca pe nimeni care e la blocked. O sa mai incerc de pe alt tel, ca nu am windows 8/10

#9
sommne

sommne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 31.07.2012

 Talkabout, on 11 mai 2017 - 20:16, said:

100%. De pe alte conturi il gasesc. Nemodificat, ne-nimic.
P.s InstaUnblocker nu exista

Într-adevăr, nu există. Numele aplicației l-am luat de pe Quora, ulterior am observat că link-ul de download este un survey, deci cu siguranță scam.

 Talkabout, on 11 mai 2017 - 21:19, said:

Problema asta "de moment" o am de mult. Timp in care am reinstalat instagram, m am delogat, logat, toate cele. Nu pot debloca pe nimeni care e la blocked. O sa mai incerc de pe alt tel, ca nu am windows 8/10

Un F.A.Q. am găsit //AICI\\, dar se pare că problema este de la ei.

Edited by sommne, 12 May 2017 - 12:11.


#10
uzzy17

uzzy17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 29.08.2006
întreb aici ca să nu fac alt topic. a dat cineva follow la toată lista de fb? eu i-am dat de curând și nu a dat follow nimănui dar in fiecare zi mai adaugă câte un user, uneori nici unul. știe cineva cum funcționează?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate