Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Placa wireless compatibila

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
danutx1

danutx1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.05.2017
salut , luna viitoare am sa achizitionez acest pc (http://altex.ro/sist...1060-6gb-ubuntu) si as dorii sa stiu un model de placa de retea wireless compatibila cu sistemu . Multumesc ! P.S : un link m-ar ajuta foarte mult !

Edited by danutx1, 07 May 2017 - 17:48.


#2
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
Ce router ai? E dual-band? Care e amplasarea(distanţă, pereţi) pc faţă de router?
În principiu orice placă de reţea tip PCIe 2.0 x1 care să aibă driver pentru SO pe care îl vei folosi.

#3
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,416
  • Înscris: 08.02.2011
Nu ai ce face cu placa de retea pe PCI-E, daca o montezi pierzi garantia, deci singura solutie e o placa wireless pe USB, desi sfatul meu e sa stai linistit si sa montezi cablu LAN, ala e sfant.

#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Cam aiurea sa bagi wireless pe un pc, cablul e sfant! Zic sa iei una pe usb, s-o poti folosi si la un laptop, dupa ce te lamuresti ca e mult mai ok cablul pt pc.

#5
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postdanutx1, on 07 mai 2017 - 17:47, said:

salut , luna viitoare am sa achizitionez acest pc (http://altex.ro/sist...1060-6gb-ubuntu) si as dorii sa stiu un model de placa de retea wireless compatibila cu sistemu . Multumesc ! P.S : un link m-ar ajuta foarte mult !
Cumpara de la acelasi magazin un adaptor WiFi=>http://altex.ro/lapt...asc/order/price, alege dupa buget sau care iti place !

#6
danutx1

danutx1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.05.2017
Multumesc baieti pentru sfat am sa aleg ambele variante ,atat cablul cat si adaptorul :) (e cam difici cu cablul ca trebuiesc gauriti peretii deoarece nu e o camera prea bine plasata )


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate