Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Note 8 - discutii generale

* * * * * 6 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
7412 răspunsuri în acest subiect

#6157
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.148
  • Înscris: 11.12.2007

View Postopsy091, on 17 octombrie 2018 - 16:57, said:

Are cineva google camera pentru note 8? Am incercat vreo 2, dar nu merg prea bine. Multumesc!

Eu am găsit două versiuni: ale lui miniuser123 și ale lui iDan. Cred că cu versiunea Mod8.3b_IDan_v3.2.9_Exy.apk a lui iDan merge și Slow Motion, deși videourile par să sacadeze mult de tot, chiar și salvate în memoria internă a telefonului. iDan pare să lucreze mai mult decât miniuser123, are versiuni mult mai recente.

Editat de tmihai20, 18 octombrie 2018 - 09:12.


#6158
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.253
  • Înscris: 10.02.2015
Am dus si eu un note8 la garantie deoarece mi-a ramas creionul blocat in telefon. Ma duc la ESD sa las telefonul iar domnul care mi-a facut intrare in service, doar uitandu-se la telefon imi spune ca este vina mea ca s-a rupt inauntru creionul si ca ma suna marti sa imi comunice pretul reparatiei, trecand reparatia ca fiind in afara garantiei si ca ma costa si 50 de lei o constatare. Mie nu mi se pare normal sa nu mi se repare telefonul pe baza garantiei din aceasta cauza. Cum sugerati sa procedez?

#6159
stanabogdan

stanabogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 460
  • Înscris: 03.03.2009

View Postvince085, on 21 octombrie 2018 - 23:32, said:

Am dus si eu un note8 la garantie deoarece mi-a ramas creionul blocat in telefon. Ma duc la ESD sa las telefonul iar domnul care mi-a facut intrare in service, doar uitandu-se la telefon imi spune ca este vina mea ca s-a rupt inauntru creionul si ca ma suna marti sa imi comunice pretul reparatiei, trecand reparatia ca fiind in afara garantiei si ca ma costa si 50 de lei o constatare. Mie nu mi se pare normal sa nu mi se repare telefonul pe baza garantiei din aceasta cauza. Cum sugerati sa procedez?
eu as prezenta problema la samsung, si ii rogi sa-ti repare telefonul pe garantie ca altfel o sa faci plangere la protectia consumatorului (sper sa ai factura pe persoana fizica)

#6160
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.116
  • Înscris: 27.04.2006
@vince085 si eu am avut exact aceeasi problema la telefon, mi-a iesit doar o parte din pen din telefon, restul a ramas inauntru. L-au facut pe garantie fara sa comenteze. Urmeaza sa-l trimit si pentru burn-in ecran, dar asta e alta poveste.

Scrie-le pe social media, sunt ok, raspund repede si civilizat.

#6161
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.253
  • Înscris: 10.02.2015
Am factura pe pers fizica. Cui sa ma adresez pe social media? Eu stiam ca doar ESD este service samsung, de aia l-am dus la ei.

#6162
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.921
  • Înscris: 01.01.2010
Asa, asa, ne luam Samsung, platim garantie, mergem la service oficial si acolo ni se cer bani pentru reparatii. Si-i criticam pe cei care le cumpara fara acte, care cu diferenta, le schimba si placa de baza...

#6163
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.116
  • Înscris: 27.04.2006

View Postvince085, on 22 octombrie 2018 - 09:27, said:

Am factura pe pers fizica. Cui sa ma adresez pe social media? Eu stiam ca doar ESD este service samsung, de aia l-am dus la ei.
Samsung Romania sau Samsung Mobile Romania, nu mai stiu exact, pe Facebook.

#6164
justexpect

justexpect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.935
  • Înscris: 28.07.2007
A aparut security patchul de 1 Oct pentru ROM:
https://www.sammobil...8/SM-N950F/ROM/
Dar nu e disponibil prin OTA inca

#6165
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.921
  • Înscris: 01.01.2010
De ce au toate CSC? Și-a revenit Samsung și a terminat cu prostia celor o mie de softuri pentru același telefon, toate la fel?
Adică, se instalează actualizarea după CSC din telefon?

#6166
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.963
  • Înscris: 10.07.2014
Samsung a avut mereu CSC(country sales code)pe telefoane.Diferenta e ca acum ai multi csc(toate country sales code din Europa si nu numai) pe telefon.Daca inainte instalai un software de BTU si iti schimba si CSC.ul din ROM in BTU,acum nu ti-l mai schimba,csc.ul ramane acelasi se face doar update la soft.

Si inainte si acum update.ul din serverele Samsung se face in functie de csc.

#6167
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.921
  • Înscris: 01.01.2010
Da, despre asta vorbeam. Softul copiază telefonul, nu invers. Așa este și firesc, nu cum era înainte, că mă trezeam cu CSC de Polonia, una-două.

#6168
justexpect

justexpect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.935
  • Înscris: 28.07.2007
A aparut si OTA

Fișiere atașate



#6169
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.148
  • Înscris: 11.12.2007
Am verificat și eu acum, a apărut OTA. Îl instalez acum și eu.

#6170
bleed_911

bleed_911

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 24.08.2005
salut, imi poate recomnda cineva o husa cu marginile laterale inaltate astfel incat sa protejeze si lateralele ecranului?   Nu ma deranjeaza faptul ca nu este estetic sau ca nu pot folosi unele functii.
Multumesc!

#6171
cox

cox

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 340
  • Înscris: 15.04.2006
Husa alcantara este suficient de înaltă și eleganta

#6172
FallenAngel

FallenAngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.505
  • Înscris: 08.12.2006
Salutare. Nu stiam unde sa intru sa intreb despre DeX, dar din cate stiu a venit in unele pachete cu Note 8, asa ca va rog sa ma scuzati daca nu isi are rostul intrebarea aici.

Ati incercat sa folositi DeX-ul pentru a incarca telefoane cu usb type-c?
Vreau sa bag un p20 pro in el doar pt dock/charger si sunt curios daca functioneaza.

Multumesc.

Editat de FallenAngel, 26 octombrie 2018 - 12:26.


#6173
alexmaster

alexmaster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.994
  • Înscris: 12.07.2009
http://www.yoda.ro/s...-modele-de.html

Pe bune?!

#6174
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.941
  • Înscris: 20.01.2004
Nu chiar. E mai complicat. Există un topic. Samsung are probleme cu planned obsolescence în timp, care real e altceva. Apple are alte probleme, făcea modificări în soft plus niște politici specifice legate de componente.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate