Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

sunet putin intarziat la TV Sony

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
alexcore

alexcore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 74
  • Înscris: 17.12.2010
Recent am cumparat un tv Sony model 32 WD759 si observ, cel putin pe tunerul digital, ca sunetul este putin "out of sync". Am butonat prin meniul (foarte simplist) dar nu am gasit nicio setare pt asa ceva. Este un fenomen comun si la alte modele/branduri? Inteleg ca ar fi un meniu pt service, stie cineva daca acolo ar fi vreo setare pt asa ceva? Mentionez ca ocazional sunt momente cand sunetul este sincronizat bine cu imaginea, dar acestea sunt destul de rare. multumesc

#2
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.019
  • Înscris: 12.01.2004
Ai incercat sa-l dai in setari de fabrica? Scoate-l din priza 30 de secunde si repune-l inapoi. Eventual incearca un upgrade de firmware.

Editat de mhanor, 25 octombrie 2016 - 18:09.


#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 48.479
  • Înscris: 01.12.2001
Meniu
Sunet
Setari suplimentare
Iesire audio digitala
Intarziere audio

Si acolo pui pe zero. Sau cat e bine pt tine.

#4
alexcore

alexcore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 74
  • Înscris: 17.12.2010
dorin_2k Meniul fiind in engleza am asa: Menu - Sound - Advanced Settings - Dolby Digital Plus Out (optiune care-i gri, adica inactiva) Presupun ca la asta te-ai referit?

mhanor Firmware-ul este actualizat (i-am dat upgrade la o zi - doua dupa ce a venit), iar factory reset nu cred ca am de ce sa-i dau pt ca tv-ul e practic nou, dar o sa incerc si asta dupa ce epuizez celelalte optiuni.

#5
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 48.479
  • Înscris: 01.12.2001
Esti sigur pe un canal tv digital?
Pe alea analogice e cu gri.

#6
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.019
  • Înscris: 12.01.2004
Dolby Digital Plus Out se refera la altceva. In meniu cautasem si eu si nu am vazut sa aiba optiune pentru intarzierea audio (delay).

#7
alexcore

alexcore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 74
  • Înscris: 17.12.2010
Mai are cineva vreo idee? La alte branduri sunetul e perfect sincronizat?

Nu pot spune cat e diferenta, evident nu e mare dar se poate sesiza o mica intarziere cand vezi pe cineva vorbind. Mi-e greu sa cred ca e de vina procesarea sau ceva in el, chiar daca e gama entry/mid totusi e model 2016 (WD75), teoretic ar trebui sa poata oferi o experienta decenta.

In casa am un splitter cu 4 iesiri, dar cablurile sunt ok, conexiunile la fel. Iar TV-ul zice Signal quality 100, Signal level 82. Sa aibe vreun efect negativ splitterul?

Editat de alexcore, 30 octombrie 2016 - 13:44.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate