Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

ZoneMinder pe CentOS 6

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
alexandru-george

alexandru-george

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 23.06.2016
Vreau sa instalez CentOS 6 cu ZoneMinder pe un PC pentru inregistrare si vizualizare live camere de supraveghere. A mai instalat cineva? Consuma multe resurse procesul?

#2
leul_tau

leul_tau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 05.08.2013
ZoneMinder este un set integrat de aplicații care oferă o soluție completă de supraveghere care să permită captarea, analiza, înregistrarea și monitorizarea oricăror camere CCTV sau de securitate...nu  am instalat asa ceva, da incearca si singur...

Edited by leul_tau, 23 June 2016 - 14:38.


#3
alexandru-george

alexandru-george

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 23.06.2016
"What people are using ZoneMinder for: Home Security, Theft Prevention, Industrial and Commercial Security, Household use."

De ce imi bat joc de voi? ZoneMinder pe distributia CentOS versiunea 6. Ce-i asa greu?

#4
lauredd

lauredd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 06.12.2001
<edit>

Edited by lauredd, 23 June 2016 - 14:44.


#5
leul_tau

leul_tau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 05.08.2013

View Postalexandru-george, on 23 iunie 2016 - 14:39, said:

De ce imi bat joc de voi? ZoneMinder pe distributia CentOS versiunea 6. Ce-i asa greu?
Ai bani de camere si iti e lene sa vezi cat consuma,ce consuma si alte asemenea?

#6
alexandru-george

alexandru-george

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 23.06.2016
Inca nu am setat serverul. Eu intreb pentru ca as vrea sa pun si un apache pe el si alte daemon-uri pentru dev - testare. Curiozitatea mea e daca nu sugruma RAM-ul/CPU-ul/HDD-ul...

#7
leul_tau

leul_tau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 05.08.2013

View Postalexandru-george, on 23 iunie 2016 - 14:54, said:

Inca nu am setat serverul. Eu intreb pentru ca as vrea sa pun si un apache pe el si alte daemon-uri pentru dev - testare. Curiozitatea mea e daca nu sugruma RAM-ul/CPU-ul/HDD-ul...

si daca sugruma ... mai cumperi niste RAMi sau iti schimbi calculatorul. ca ai bani... si cand vine ucigasul sau hotul nu il doare capul de camerele tale

Edited by leul_tau, 23 June 2016 - 14:57.


#8
alexandru-george

alexandru-george

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 23.06.2016
Da. Merci pentru raspuns.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate