Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Declaratie venit si siguranta XTB

Comanda laptop Amazon UK

Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...
 A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate

Vouchere de vacanta
 Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI
 Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion
 

ZTE VFD 600 Vodafone Smart Prime 7

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
MirceaCelBun

MirceaCelBun

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.05.2016
Salut!

Vreau sa-mi cumpar un telefon nou, si buget meu este 500lei, am gasit un model de telefon din magazin Vodafone, mai exact se numeste Vodafone Smart Prime 7, si producătorul lui este ZTE. Ma ajuta cineva daca merita sa-l iau? sau daca a cumparat cineva acest model de telefon, poate sa lase review-uri aici. PS: Imi place designul si pretul chiar imi convine(109Euro la liber). mai jos am pus specificatii lui gasite pe site Vodafone
https://www.vodafone...t-prime-7#tab-1 Multumesc anticipat!

Rețele
Frecvențe 2G: 900/1800/1900
Frecvențe 3G: 900, 2100
Frecvențe 4G: 800/900/1800/2600
HSDPA (Mbps): 42.3 Mbps
HSUPA (Mbps): 5.76 Mbps
Tip SIM: microSIM


Conectivitate
WiFi: Da
Bluetooth® 4.0
NFC: Da
3.5 mm jack: Da
Sunet și imagine


Cameră principală: 8 MP AF
Cameră secundară: 5 MP FF

Procesor : MSM8909 Quad core 1.1 Ghz

Ecran
Ecran tactil: Da
Dimensiune: 5"
Tehnologie: HD TFT IPS
Rezoluție: 1280 x 720
Date tehnice

Dimensiuni: 144 mm x 72.1 mm x 7.99 mm
Greutate: 128g
Culoare : Negru


Baterie
Tip baterie: Li-Ion
Capacitate: 2350 mAh


Memorie
Memorie internă: 8GB
Memorie RAM: 1 GB
Slot pentru card memorie: Micro SD (până la 128GB)

Sistem de operare: Android M(Android 6.0 Marshmallow)

Altele
Radio FM
GPS
Compas/Magnetic
Senzor de lumină/ proximitate
Accelerometru
Senzor Magnetic( Pentru husă smart)
Voce HD
Incarcare rapida Q.C 1.0


#2
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Cu procesorul ala entry-level si 1 GB RAM, o sa plangi langa el dupa un timp, la ce cerinte au aplicatiile in ziua de azi.

#3
neoliviu

neoliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 09.09.2004
groaznic procesorul, de ram nu mai zic

#4
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,847
  • Înscris: 05.10.2007
Bun, sunt de acord, e groaznic telefonul, dar ii puteti recomanda un alt telefon mai performant in bugetul lui ?
Eu de exemplu i-as recomanda Doogee X6 Pro.Are 4G, display de 5,5in etc...mai multe specificatii pe ihunt.
Are si garantie 2 ani.

Edited by primuministru, 10 May 2016 - 17:59.


#5
csgabe

csgabe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,525
  • Înscris: 08.12.2009
LG Spirit H440n 499 lei:
http://www.pcgarage....-4g-black-gold/

#6
noone2v1

noone2v1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 31.03.2016
Huawei Y6

#7
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,858
  • Înscris: 10.12.2006
E reducere la cubot, are baterie mai omeneasca fata de celelalte http://www.emag.ro/t...k/pd/DMPWN3BBM/

#8
MirceaCelBun

MirceaCelBun

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.05.2016

 Mizu, on 10 mai 2016 - 18:52, said:

E reducere la cubot, are baterie mai omeneasca fata de celelalte http://www.emag.ro/t...k/pd/DMPWN3BBM/
Salut,  mersi pentru recomanda,dar ecran de 5.5‘' este prea mare pentru mine, mi se pare 5'' este mai "ergonomic"..

 noone2v1, on 10 mai 2016 - 18:43, said:

Huawei Y6
Am avut un Huawei Ascend G6, si m-a dazamagit de tot brandul asta..

#9
MirceaCelBun

MirceaCelBun

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.05.2016

 Mur, on 10 mai 2016 - 17:01, said:

Cu procesorul ala entry-level si 1 GB RAM, o sa plangi langa el dupa un timp, la ce cerinte au aplicatiile in ziua de azi.
Eu nu prea ma joc pe telefon, pun doar cateva aplicatii in el(facebook, WhatsApp..) vreau doar sa stiu Vodafone Prime 7 merita pretul asta sau nu.

#10
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,858
  • Înscris: 10.12.2006
Daca merita sau nu tragi tu concluzii din raspunsurile noastre.

Eu am telefon cu 1gb RAM si e expirat, nu se mai misca ca pe vremuri. Tot ce-ti misca pe telefon consuma RAM, nu doar jocurile. In banii aia exista variante mai performante.

#11
joker1312

joker1312

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 14.03.2015
Merita pretul ! Il detin de 2 saptamani si nu am avut nici macar o problema cu el ! Am instalate atat jocuri cu specificatii serioase, cat si aplicatiile pe care le'ai mentionat, iar toate merg impecabil.Un mega avantaj este internetul 4G care merge si el la fel de impecabil, iar bateria ma tine 1 zi si jumatate cu tot cu joaca si navigare moderate.Il recomand lejer, iar pentru tine e numai bun, mai ales ca nu il doresti pentru jocuri sau aplicatii care sa il supraincarce. Posted Image

#12
MirceaCelBun

MirceaCelBun

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.05.2016

 joker1312, on 25 mai 2016 - 20:58, said:

Merita pretul ! Il detin de 2 saptamani si nu am avut nici macar o problema cu el ! Am instalate atat jocuri cu specificatii serioase, cat si aplicatiile pe care le'ai mentionat, iar toate merg impecabil.Un mega avantaj este internetul 4G care merge si el la fel de impecabil, iar bateria ma tine 1 zi si jumatate cu tot cu joaca si navigare moderate.Il recomand lejer, iar pentru tine e numai bun, mai ales ca nu il doresti pentru jocuri sau aplicatii care sa il supraincarce. Posted Image
Am cumparat varianta Alb tot acum 2 saptamini de la Vodafone din baneasa mall, pana acum se misca foarte bine, sunt foarte multumit de el.

#13
joker1312

joker1312

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 14.03.2015

 MirceaCelBun, on 02 iunie 2016 - 10:47, said:


Am cumparat varianta Alb tot acum 2 saptamini de la Vodafone din baneasa mall, pana acum se misca foarte bine, sunt foarte multumit de el.

Si eu tot pe alb il am..singurul inconvenient este acela ca nu poți muta aplicațiile din memoria interna pe SD..in rest nu sunt probleme !

#14
lars_vis_a_vis

lars_vis_a_vis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 12.07.2008
Detin si eu varianta pe negru de vreo 2 saptamani. Per total e un telefon ok pt pretul lui (200 lei la prelungire de abonament). Din pacate nu merge Hearthstone pe el :( , sau cel putin mie nu imi merge...Pana acum nu am avut probleme cu el. Mi se pare ca se misca putin mai bine prin meniu, pe facebook, fata de un Huawei Acend P6 mai bine dotat (sau cel putin asa mi se pare mie acum).
In Waze se conecteaza imediat la sateliti( cu huawei-ul asteptam minute bune).
Astept sa apara ceva accesorii pt el (folie sticla, husa). Voi ati gasit pe undeva?

#15
joker1312

joker1312

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 14.03.2015

 lars_vis_a_vis, on 02 iunie 2016 - 14:29, said:

Detin si eu varianta pe negru de vreo 2 saptamani. Per total e un telefon ok pt pretul lui (200 lei la prelungire de abonament). Din pacate nu merge Hearthstone pe el Posted Image , sau cel putin mie nu imi merge...Pana acum nu am avut probleme cu el. Mi se pare ca se misca putin mai bine prin meniu, pe facebook, fata de un Huawei Acend P6 mai bine dotat (sau cel putin asa mi se pare mie acum).
In Waze se conecteaza imediat la sateliti( cu huawei-ul asteptam minute bune).
Astept sa apara ceva accesorii pt el (folie sticla, husa). Voi ati gasit pe undeva?

Am incercat Hearthstone special ca am vazut comentariul tau...mie imi merge fara problema ! Lasa'mi un pm sa vorbim !

#16
adymihalcea

adymihalcea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 09.01.2004
Poate cineva care il are sa imi zica pls cum sta cu semnalul la wifi?
As vrea sa il iau si eu si citeam pe un forum ca receptia e proasta pe wifi. Asa e sau nimerise persoana un model cu probleme?
Multam

#17
MirceaCelBun

MirceaCelBun

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.05.2016

 adymihalcea, on 05 iulie 2016 - 18:03, said:

Poate cineva care il are sa imi zica pls cum sta cu semnalul la wifi?
As vrea sa il iau si eu si citeam pe un forum ca receptia e proasta pe wifi. Asa e sau nimerise persoana un model cu probleme?
Multam
Salut, al meu nu are probleme cu wifi nici cu seminal, eu am cartela de la Vodafone, tot timp am 4G..

#18
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
Salut, are cineva habar de unde sa oau firmware-ul. Dupa resetare la setarile din fabrica asistenutul de configurare s-a oprit. Nu mai pot face nimic.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate