Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 

Pamant de umplutura

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
36 răspunsuri în acest subiect

#37
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.067
  • Înscris: 16.10.2007
La un moment dat tot vei aduce pamant. Terenul fiind liber, se poate imprastia usor pamantul. Dupa ce ai construit ceva, curtea fiind plina de acareturi e mai greu sa se umble cu masinile si buldo. Apoi, construiesti mai greu cand e apa pe teren, vara cam ploua multisor si te-ar deranja.

Eu am adus pamant din excavatie de la blocuri, era un pic galben, dar acum vad ca au crescut buruieni (am cosit deja odata), deci e bun pamantul.
Nu as recomanda de la demolari (cu pietre, blocuri de beton), chiar daca nu se vad, o sa deranjeze radacinile pomilor.
Cei 10cm de pamant negru e pt gazon si pt confortul tau psihic, nu cred ca are mare valoare. Dupa cum spuneam la mine a si crescut in 3 luni o vegetatie diversa, nu as vede sensul sa dau 600-800lei pe masina de pamant negru, nu mai vorbesc ca desteptii de la primarie au pus la capul strazii un semn de 3.5t.
Deci ce e facut e bun facut, ca la anul, cine stie cu ce reglemantari mai vin tampitii..........

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate