Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

iPhone 5s vs Galaxy S6

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
alex111kira

alex111kira

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.05.2014
Salut, m-am uitat la specificatiile tehnice la ambele pe site-uri de comparatie.

Sunt curios de parerile voastre, daca ati folosit aceste telefoane si ce parere aveti pe timp indelungat despre ele?

La pret difera putin cu maxim 400-500 de lei.

Dar nu stiu cum se misca fiecare.

Voi care credeti ca e mai bun?

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,913
  • Înscris: 07.08.2008
Depinde mult daca esti fan Android sau IOS... Mergi in magazine si butoneaza-le, vezi care iti place mai mult cum se misca.

#3
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Eu am iPhone 5 ( click aici pt a vedea diferentele intre I5 si I5S) si S6, si nu incape termen de comparatie intre ele, in favoarea Samsung-ului. iPhone-ul e o jucarioara plictisitoare si cam atat.

Edited by Mur, 10 October 2015 - 00:08.


#4
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012
Nu si are rost comparatia, S6 clar.
Puteai sa intrebi de i6S vs S6, atunci te puteai gandi care din ele.

#5
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011

View Postalex111kira, on 09 octombrie 2015 - 23:52, said:

Salut, m-am uitat la specificatiile tehnice la ambele pe site-uri de comparatie.

Sunt curios de parerile voastre, daca ati folosit aceste telefoane si ce parere aveti pe timp indelungat despre ele?

La pret difera putin cu maxim 400-500 de lei.

Dar nu stiu cum se misca fiecare.

Voi care credeti ca e mai bun?
Diferă cu putin la pret din cauza Apple ca au preturi nesimtite,dar intre cele.doua e diferenta enorma,S6 e rachetă pe langa 5s si nu numai...il depaseste la toate capitolele:ecran,camera...Iphone-ul fiind superior poate la redarea sunetului prin căști.
Concurentul lui Galaxy S6 este iphone 6,nicidecum 5s...dar chiar si asa S6-le ai da clasa chiar si lui Iph 6.
Apple se bucura de brand,sunt telefoane trendy,atat.Apple nu inseamna ultima tehnologie implementata in smartphone-uri...au mai scos si ei una alta cum ar fi senzorul de amprentă,dar sa fim seriosi,fiecare producator vine cu ceva nou.

Edited by missionnad, 10 October 2015 - 06:38.


#6
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013
ecranul de 4 inci al lui iph 5s este totusi cam mic.
chiar daca iph 5s este un telefon f bun, nu se compara totusi cu S6 .iph6 sau 6S se compara cu s6.
chestia e ce vrei IOS sau android . ambele au si + si -
daca vrei ios orienteaza-te spre iph 6 cel putin nu spre un model aparut in 2013 pe care sa-l compari cu unul din 2015.

Edited by dani2013, 10 October 2015 - 07:16.


#7
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Un utilizator care doreste un telefon pentru ceea ce stie sa faca acel telefon, pentru performante/specificatii, va alege Samsung. Cine nu prea stie mare lucru despre telefoane si vrea doar sa se fuduleasca va lua ifon.
Cunosc amarati, cu salarii mizere, care s-au bagat la rate pentru a lua copiilor ifon, doar pentru ca la scoala daca nu ai ifon esti descalificat... Ciudata tara.

#8
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011

View PostV_i_c_t_o_r, on 10 octombrie 2015 - 07:53, said:

Cunosc amarati, cu salarii mizere, care s-au bagat la rate pentru a lua copiilor ifon
Daca sunt loviti la creier...din pacate sunt multi d'astia.

#9
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Eu cunosc si indivizi care si-au facut imprumut pe 5 ani pentru samsung S6, asa ca .....

#10
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013
orice discutie referitoare la o comparatie intre iphone si orice altceva vad ca derapeaza in prostii de genul  iphone este doar telefon de fitze
uitandu-ma la preturile lui s6edge+ sau note5 sau chiar si s6 /s6 edge vad ca preturile sunt cam aceleasi.
cred ca problema ar tb pusa la modul ca cine nu-si ia huavei/lenovo/meizu/oppo/utoq/pulefone & e prost sau fitzos....
cam asta e trendul....pe softpedia doar...

#11
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,046
  • Înscris: 26.04.2007
daca comparai Iphone 6 sau 6S cu galaxy S6 era ceva insa asa este clar ca iphone 5S este prea vechi fata de S6 de la Samsung.

#12
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012

View PostV_i_c_t_o_r, on 10 octombrie 2015 - 07:53, said:

Ciudata tara.
Multi oameni prosti, in afara nici vorba sa te lauzi cu niste haine luate din magazine mari sau cu niste adidasi nike sau cu un telefon, astea sunt laude pentru cretini si tari sarace.
Nu este normal sa te lauzi cu niste haine sau cu un telefon.

View Postkiario, on 10 octombrie 2015 - 09:09, said:

Eu cunosc si indivizi care si-au facut imprumut pe 5 ani pentru samsung S6, asa ca .....
Pai acum se poarta si samsung in rate nu numai iphone Posted Image

View Postdani2013, on 10 octombrie 2015 - 11:27, said:

cine nu-si ia huavei/lenovo/meizu/oppo/utoq/pulefone & e prost sau fitzos....
cam asta e trendul....pe softpedia doar...
Nu toti fac asa, da sunt si fanatici dar na... normal ca daca cineva vrea un sfat pentru un telefon de peste 2500 lei recomanzi un S6, M8, G4, i6... daca are bani putini ii recomanzi un huawei, asus, xiaomi... petarde de genu motoc si pulefone nu prea au ce cauta in recomandari doar daca vrei sa ti bati joc de persoana respectiva Posted Image

View Postmissionnad, on 10 octombrie 2015 - 06:36, said:

Apple nu inseamna ultima tehnologie implementata in smartphone-uri...au mai scos si ei una alta cum ar fi senzorul de amprentă
Poftim? http://www.gsmarena...._atrix-3709.php

Edited by alin62, 10 October 2015 - 12:46.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate