Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 

Sony-Ericsson W810

- - - - -
  • Please log in to reply
9572 replies to this topic

#8191
staicueduard

staicueduard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 25.03.2006
iata aici 2 poze facute in acelasi interval de timp! o poza este cu K800i  si cealalta este bineinteles cu w810i

Attached Files



#8192
staicueduard

staicueduard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 25.03.2006
daca cineva vrea sa strice o poza facuta cu w810.. dar sa o strice calumea.. iata o poza cu w810 facuta cu cele mai PROASTE SETARI

Attached Files



#8193
danknet

danknet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 07.04.2007

View Postbondarel, on Feb 22 2008, 05:58, said:

Imi cer scuze, dar fara sa vreau v-am indus in eroare (nu am avut nici cea mai mica intentie sa fac asta, credeti-ma) -_-  Ultimele 3 poze puse de mine suferisera niste transformari din JPG in BMP (uitasem asta cand le-am uploadat) si apoi iar in JPG dar cred ca ultima oara am ales calitatea cea mai mare la JPG si de-aia au iesit asa mari (am vrut eu mai demult sa fac niste teste). Uitati-le aici pe cele originale:
Attachment DSC00825.JPG Attachment DSC00823.JPG Attachment DSC00826.JPG

Inca odata imi cer scuze pentru confuzia creata :( !
am vazut de aseara ca sunt modificate ca are la extif la proprietati adobe cs3 bla bla .. direct pe forum nu se vedea .
dar oricum sunt drivere care scot poze de 1 mega lejer .. sunt pe esato .

@dezertoru nike nu se vad bine de loc meniurile alea flash puse pe telefon ... si se mai misca si greu . nu a facut treaba buna ala care le-a modificat . originalul le da clasa ;) da oricum merita incercate .

postase careva un driver care face poze peste mega .. sa mai zica odata care e .

@staicueduard ... driverele manuale oricum nu sunt usor de utilizat pt marea majoritate a userilor pentru ca nu stiu ei ce fac setarile alea fiecare in parte  ( la tine ai dat iso-u prea mare shutterul era mic si ev-ul tot mic de aia a iesit asa . daca le modificai invers scoteai o poza foarte clara si misto . totul se face din setari .

la cele doua poze se vede mai mohorata cea cu k800 i decat cea de w810 ,dar fiind ziua puteai marii timpul in primul rand iso putin pe la iso 160 sau 200 . pentru ca iese mult mai clar .. de 2 ori mai clar . si la timpii de expunere mergea umblat . ca de aia folosim drivere manuale asa pe auto nu e mare diferenta intre ele .
atasez doua exemple in care sa intelegeti cum se lucreaza cu ISO ca e mai bine cu exemple .

Attached Files


Edited by danknet, 22 February 2008 - 15:15.


#8194
cristee

cristee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 13.02.2007
stie cineva daca exista un patch care suporta fisierele 3gp puse la contact, adica la contact  sa pui un clip in loc de poza,cand te suna sa inceapa clipul sa ruleze , cum este de ex la w660.

#8195
bogdanobi

bogdanobi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.11.2007

View Postcristee, on Feb 22 2008, 16:09, said:

stie cineva daca exista un patch care suporta fisierele 3gp puse la contact, adica la contact  sa pui un clip in loc de poza,cand te suna sa inceapa clipul sa ruleze , cum este de ex la w660.
nu cred k exista. filmuletele merg rulate doar prin aplicatia walkman, iar aceasta se opreste cand se primeste un apel.

#8196
drq101

drq101

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 25.03.2007

View Postcristee, on Feb 22 2008, 16:09, said:

stie cineva daca exista un patch care suporta fisierele 3gp puse la contact, adica la contact  sa pui un clip in loc de poza,cand te suna sa inceapa clipul sa ruleze , cum este de ex la w660.


nu se poate face ... au mai incercat si altii dar nu iese..

#8197
danknet

danknet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 07.04.2007
un meniu FLASH vi-l atasati si voi la ce tema vreti . pentru fanii snake in primul rand
Attached File  snake_menu.rar   28.03K   49 downloads
un skin de walkman pe albastru pentru cine are teme pe albastru .
Attached File  toshara_s_walkman_skin_2_.rar   108.62K   62 downloads

Attached File  E86D.png   22.01K   23 downloads
daca nu va place wallpaperul de fundal al skinului puteti pune acesta in loc . e facut intregral de mine de la zero cu elemente din winamp .
daca va place il termin . daca nu il las asa ca eu nu folosesc teme pe albastru .

#8198
hyperion1707

hyperion1707

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 04.09.2007

View Poststaicueduard, on Feb 22 2008, 13:42, said:

iata aici 2 poze facute in acelasi interval de timp! o poza este cu K800i  si cealalta este bineinteles cu w810i
Incearca din nou comparatia, folosind pentru K800 camdriverul acesta: Genus 6.0

#8199
maDi_aLin

maDi_aLin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 21.03.2007
mi-a sarit o idee zilele astea cu ceva ce ar fi frumos sa mai aibe telefonul asta.
tot stie el sa afiseze flash ... nu e posibil sa fie facut un flash care sa se schimbe dupa muzica ?
adica ceva gen un egalizator pus ca wallpaper si cand dai drumu la walkman sa inceapa sa "danseze" wallpaper-ul sau screensaver-ul dupa muzica  :lol:
e cam complicat dar am vazut unele flash-uri de fac asa dar asta e la calculator ... am stat m-ai mult si m-am gandit si cred ca e posibila chestia asta numai daca se adauga inca un analizator de sunet sau un limitator ceva de genu la soft ... cand se ajunge la o anumita valuare a sunetului sau o anumita frecventa sa de-a un semn catre flash si flash-ul prin urmare sa isi faca treaba :P
dar nu cred ca sta nimeni sa isi resofteze telefonul pentru atat ... :rolleyes: oricum intreb din curiozitate :P

#8200
alex-de-la-focsani

alex-de-la-focsani

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.08.2007

View Posthyperion1707, on Feb 22 2008, 22:03, said:

Incearca din nou comparatia, folosind pentru K800 camdriverul acesta: Genus 6.0
daca taceai filozof ramaneai... k800... am k800. am si w810.sa iti zic ceva despre k800 tau modat pana in dinti: in viata lui nu o sa scoata poze mai clare decat scoate un w810 cu un driver modat,[dovezi?cateva pagini in spate poze de iti cad ochii si care nici macar nu le miroase k800 asta al tau] de ce zic asta ? am si eu,l-am modat si eu ,am incercat sa il fac sa atinga macar pe 3 sferturi performanta unui w810 da nu a mers in nici un fel. nici macar o tema k-lumea de flash nu ii poti pune acestui telefon. la sunet daca te prind cu el pe strada imi scot frumos sony-ul meu w810 dau frumos la maxim o melodie cu tiesto si daca nu te fac sa dai cu el de pamant ca nu se aude mai tare nu ma las:)) un lucru si mai enervant la k800 asta al tau este joystickul... citez: "dupa o saptamana de la cumparare deja am probleme cu joystickul si nu il folosesc mai mult decat e necesar...nu stiu de ce..." , "frate ma omoara joystickul asta ...l-am schimbat de 3 ori in 2 luni.. e foarte sensibil... "etc. exemplele ar putea continua. pot sa ii pui tu ce vrei la k800 tau ca in viata ta nu ai sa depasesti un w810 modat cu ultimele noutati in materie de audio,foto,multimedia... si pun pariu ca daca il scapi de vreo 3,4 ori pe jos ai sa dai mai multi bani pe ecran decat pe telefon si atunci ai sa vezi diferenta de valoare si performanta dintre aceste doua telefoane. eu personal am renuntat sa mai fac ceva la acest telefon pentru ca ma imi dau seama ca mai mult de atat.. "nu poate" asa ca nu mai lauda tu cum si ce in fata unui w810 modat ca dai impresia ca scrii numai ca sa te afli in treaba,sa te simti si tu mai important...de parca tu nu ai altceva mai bun de facut decat sa stai pe forum sa iti "lauzi" telefonul tau..laude laude laude..is satul de ele.  dupa ce am vazut cat poate telefonul asta pot sa zic ca laudele tale inseamna atat pentru mine cat si pentru ceilalti ceva putin mai mult decat "nimic" atunci cand te bazezi pe o informatie ai grija sa fie adevarata..ca astfel vorbeste gura fara tine si te mai faci si de ras;)  revin: nu tre sa fii cine stie ce ca sa stii sa faci o decodare sau o resoftare....da de la a resofta pana la a moda..e treaba mai,treaba multa sa stii.. daca nu stii mai bine taci si nu spui nimic.. dupa cum spune vorba aia de la inceput: daca taceai filozof ramaneai...

Edited by alex-de-la-focsani, 23 February 2008 - 00:43.


#8201
maDi_aLin

maDi_aLin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 21.03.2007

View Postcristee, on Feb 23 2008, 00:31, said:

ar fi prea beton chestia asta
am primit raspuns de la knet pe mess ... e posibil dar ...

Quote

un elf mic si un skin flash ... dar trebuie sa il faca cine trebuie cine stie asa degeaba vobim noi
deci ati inteles :) ... cineva care nu are ce face acasa si care se pricepe foarte bine la chestiile de gen :P

#8202
RSX

RSX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 13.01.2008

View Postalex-de-la-focsani, on Feb 23 2008, 00:40, said:

daca taceai filozof ramaneai... k800... am k800. am si w810.sa iti zic ceva despre k800 tau modat pana in dinti: in viata lui nu o sa scoata poze mai clare decat scoate un w810 cu un driver modat,[dovezi?cateva pagini in spate poze de iti cad ochii si care nici macar nu le miroase k800 asta al tau] de ce zic asta ? am si eu,l-am modat si eu ,am incercat sa il fac sa atinga macar pe 3 sferturi performanta unui w810 da nu a mers in nici un fel. nici macar o tema k-lumea de flash nu ii poti pune acestui telefon. la sunet daca te prind cu el pe strada imi scot frumos sony-ul meu w810 dau frumos la maxim o melodie cu tiesto si daca nu te fac sa dai cu el de pamant ca nu se aude mai tare nu ma las:)) un lucru si mai enervant la k800 asta al tau este joystickul... citez: "dupa o saptamana de la cumparare deja am probleme cu joystickul si nu il folosesc mai mult decat e necesar...nu stiu de ce..." , "frate ma omoara joystickul asta ...l-am schimbat de 3 ori in 2 luni.. e foarte sensibil... "etc. exemplele ar putea continua. pot sa ii pui tu ce vrei la k800 tau ca in viata ta nu ai sa depasesti un w810 modat cu ultimele noutati in materie de audio,foto,multimedia... si pun pariu ca daca il scapi de vreo 3,4 ori pe jos ai sa dai mai multi bani pe ecran decat pe telefon si atunci ai sa vezi diferenta de valoare si performanta dintre aceste doua telefoane. eu personal am renuntat sa mai fac ceva la acest telefon pentru ca ma imi dau seama ca mai mult de atat.. "nu poate" asa ca nu mai lauda tu cum si ce in fata unui w810 modat ca dai impresia ca scrii numai ca sa te afli in treaba,sa te simti si tu mai important...de parca tu nu ai altceva mai bun de facut decat sa stai pe forum sa iti "lauzi" telefonul tau..laude laude laude..is satul de ele.  dupa ce am vazut cat poate telefonul asta pot sa zic ca laudele tale inseamna atat pentru mine cat si pentru ceilalti ceva putin mai mult decat "nimic" atunci cand te bazezi pe o informatie ai grija sa fie adevarata..ca astfel vorbeste gura fara tine si te mai faci si de ras;)  revin: nu tre sa fii cine stie ce ca sa stii sa faci o decodare sau o resoftare....da de la a resofta pana la a moda..e treaba mai,treaba multa sa stii.. daca nu stii mai bine taci si nu spui nimic.. dupa cum spune vorba aia de la inceput: daca taceai filozof ramaneai...

L-ai pus la zid pe Hyperion cu reply-ul asta.Pentru cei care s-au plictisit de flash menus.Acest pack modifica toate iconitele din telefon.Inainte sa puneti pack-ul pe telefon stergeti din folderul GFX toate iconitele in afara de cele pt skin player.skin radio,baterie,semnal.....Teste de mine.No problem found

Attached Files



#8203
danknet

danknet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 07.04.2007

View PostRSX, on Feb 23 2008, 01:44, said:

L-ai pus la zid pe Hyperion cu reply-ul asta.Pentru cei care s-au plictisit de flash menus.Acest pack modifica toate iconitele din telefon.Inainte sa puneti pack-ul pe telefon stergeti din folderul GFX toate iconitele in afara de cele pt skin player.skin radio,baterie,semnal.....Teste de mine.No problem found
nu l-ai vazut pe al meu :)) ca l-a sters repede antidote  :nonobad:

Un Skin de walkman orange cu negru mare by me care mai pofteste :)

Attached File  gfx_K.rar   123.06K   79 downloads

#8204
hyperion1707

hyperion1707

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 04.09.2007

View Postalex-de-la-focsani, on Feb 23 2008, 00:40, said:

daca taceai filozof ramaneai...
N-am intrat ca sa proclam calitatile unui anume telefon, nici macar cele fotografice. Voiam sa vad daca merita sa-mi iau si un W810. Nu va inflamati, ca nu este nimeni posesorul adevarului absolut.

#8205
maDi_aLin

maDi_aLin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 21.03.2007
@ Hyperion - e clar ca nu prea ai ce cauta prin topicul asta, dar oricum hai sa incerc ca sa te lamuresc putin.
am facut si eu poze cu k800 modat "pana in dinti" cu ce se gasea mai bun cam acum vreo 2 saptamani si sincer nu prea are cum sa-l ajunga pe W-ul asta ... e un telefon dat naibii :lol: .
singurul avantaj la k800 este ca are cybershot, as fi vrut sa mentionez aici si blițul care-l are k800 dar daca stai mai bine si te gandesti nu te poti folosi de blit cand esti in nightmode deoarece ala face un flash si gata deci doar 100 ISO ... daca sunt si aia ... pe cand cu led-urile astea doua de la W ... ele stau bine merci aprinse pana se face poza ;)
legat de calitatea poze-i ... cu cele mai bune setari care le-am incercat si manual si auto pozele ies sterse, nu au aceleasi culori cu cele care ar trebuii sa le imortalizeze.
te sfatuiesc sa dai 2-3 pagini inainte si ai sa vezi o comparatie si ai sa vezi despre ce vorbesc :)
Bafta!

#8206
En3rgiz3r

En3rgiz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.02.2007

View Postdanknet, on Feb 22 2008, 22:15, said:

un meniu FLASH vi-l atasati si voi la ce tema vreti . pentru fanii snake in primul rand
Attachment snake_menu.rar
am eu o tema care ar merge bine cu meniul asta daca vrea cineva download
              v
Attached File  Snake.rar   66.42K   34 downloads

Edited by En3rgiz3r, 23 February 2008 - 11:14.


#8207
dezertorul_nike_2

dezertorul_nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 11.06.2007
Am bagat pe k800, stiu ca nu e topicul bun dar eu cu voi ma inteleg bine. Cand bag alt meniu: Errors occur in themenu.ml file. This may render the menu unusable. dc?

#8208
RSX

RSX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 13.01.2008
TUTORIAL PENTRU A LEGA O TEMA DE UN FLASH MENU

Downloadati mai intai mTC v2.22.Instalati apoi rulati aplicatia.O sa va apara urmatoarea fereastra.Din meniul "Device selection" alegeti W810(dati dublu click pe W810).Pentru a incarca o tema dati FILE--->OPEN.Am luat ca exemplu tema "ACTIVE DESKTOP".Pentru a adauga un flash menu la tema se da click dreapta pe "DESKTOP STYLE",apare o casuta in care scrieti numele flash-ului respectiv(foarte important sa scrieti si extensia "SWF"),apoi salvati tema cu FILE----->SAVE AS!!!!!Sper ca am fost de ajutor prin acest tutorial.

Attached Files


Edited by RSX, 23 February 2008 - 13:36.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate