Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

achizitie tableta

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
riotx

riotx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 19.12.2010
Inca nu m-am hotarat intre android si windows 8. Ca telefon am momentan un lumia 925. Foarte multumit de el exceptand partea cu aplicatiile : sunt putine.IPad in nici un caz.
  Dimensiunea ar fi de un minim 8''. 10'' + ar fi cel mai bine .
  Bugetul ar fi de un maxim 1500-2000 RON.Daca se poate mai mic atunci mai mic sa fie. Aici nu stiu exact cum sa procedez. Am observat ca tabletele pe android sunt mult mai ieftine.decat cele pe windows .Deci cred ca doar la o tableta pe windows ar avea rost sa ma intind la bugetul asta.
  Va fi folosita pentru citit,filme,navigare pe internet si conectare la sistem audio.

Edited by riotx, 18 April 2014 - 18:13.


#2
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,009
  • Înscris: 15.04.2011
Samsung Tab Pro 8.4 e best-buy la 1500 de lei http://www.cel.ro/ta...source=price-ro sau Tab Pro10.1 http://www.cel.ro/ta...source=price-ro

#3
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Tabletele cu windows 8.1(nu RT) sunt compatibile cu tot ce ruleaza pe pc/laptop. Mai bine te-ai uita la asa ceva decat la Android

#4
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,826
  • Înscris: 31.10.2010
nexus 7?

#5
riotx

riotx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 19.12.2010

View Postdorurad, on 18 aprilie 2014 - 18:38, said:

nexus 7?
Nu stiu ce sa zic. Am deja Lumia 925 de 4.5". E o diferenta la marime. Dar parca as vrea ceva mai mare.

#6
velicucristian

velicucristian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 25.12.2011

View Postdriftking91, on 18 aprilie 2014 - 18:41, said:


Nu mai pune link-uri afiliate.
Ok :)

#7
freetools

freetools

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 21.10.2007
Ia una cu windows. Daca te uiti pe net la filme si ai nevoie de flash player pe android e cam nasol. Bine eu daca as avea bugetul tau aş cauta o tableta sa sa bag ubuntu.

#8
riotx

riotx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 19.12.2010
Pe net pt video o sa stau doar pe YouTube. O sa ma uit la filme deja descarcate.
Ce spuneti de galaxy note 10.1(2014). Daca ar fi sa aleg android deocamdata am urmatoarele alegeri : Tab pro 10.1 sau note 10.1(2014)

Edited by riotx, 19 April 2014 - 11:47.


#9
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,009
  • Înscris: 15.04.2011
Note 10.1(2014) e o varianta foarte buna daca te impaci cu greutatea un pic mai mare.

#10
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Cauta ceva cu noul procesor RK3288, e varianta cea mai buna raportat la performanta / pret.

#11
riotx

riotx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 19.12.2010

View PostPapillon_, on 19 aprilie 2014 - 11:55, said:

Note 10.1(2014) e o varianta foarte buna daca te impaci cu greutatea un pic mai mare.
Tind sa cred ca greutatea o sa ma influenteze. Vreau sa o folosesc si pentru citit, deci cred ca asta m-ar incomoda.De asemenea vad ca note-ul are doar android 4.2 si tab pro-ul are 4.4. Poate e posibil un upgrade pt note la 4.4
Mai este de asemenea si varianta nexus 10.1. Dar vad ca e un model vechi,tocmai din 2012.

Pe windows ce variante as avea ? Nu prea ma intereseaza cu tastatura aditionala in exterior. Am deja un laptop pentru tipul asta de mobilitate.Nu caut inlocuire pentru el.

View PostCristianLC, on 18 aprilie 2014 - 18:36, said:

Tabletele cu windows 8.1(nu RT) sunt compatibile cu tot ce ruleaza pe pc/laptop. Mai bine te-ai uita la asa ceva decat la Android
Dar tabletele nu au o putere mare de procesare fata de un laptop sa spunem. Nu prea vad ce aplicatie ce poate rula pe pc/laptop nu as gasi o alternativa pe android.

Edited by riotx, 19 April 2014 - 15:12.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate