Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Deconectare automata nedorita mail Yahoo si Google...

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
prigoana70

prigoana70

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.06.2009
Salutare. De cateva zile am o problema cand imi citesc mailurile de pe Yahoo si Google... Dupa vreo 3-4 minute se deconecteaza si ma pune sa ma loghez din nou... E enervanta chestia asta si nu stiu cum sa rezolv problema... Multumesc.

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Ce scule folosesti (hard&soft)?

#3
prigoana70

prigoana70

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.06.2009
Nu sunt prea expert in sensul asta, dar si la laptop si la calculator se intampla la fel...
https://i.imgur.com/XzzFapW.png
https://i.imgur.com/xsUaTrf.png

Te ajuta cu ceva ?

Edited by prigoana70, 03 December 2016 - 17:58.


#4
Axel2015

Axel2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 10.02.2016
Verifica setarile browser-ului la sectiunea ''Istoric''. Este posibil ca istoricul de navigare sa se stearga automat la un anumit interval de timp (site-uri accesate, log-inuri, cockies).

#5
prigoana70

prigoana70

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.06.2009
Nu am gasit nimic in sensul asta... Am intrat pas cu pas in optiuni si... nimic...

#6
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016
Ce net ai, ce echipamente ?
Probeaza in alta parte, pe alt calculator si conexiune net.
Poate cade netul la tine si apoi are alt ip si de aceea te scoate din mail.
Alt browser ai incercat ?

#7
prigoana70

prigoana70

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.06.2009
Da. Am incercat cu Chrome si... acolo nu se deconecteaza... Mi-a zis un prieten sa dezinstalez Mozilla si sa-l instalez din nou... dar... aceeasi treaba... dupa nici doua minute, se deconecteaza...  Ma enerveaza rau acest fapt... o fi vreun virus ?
La laptop aceeasi problema...

Edited by prigoana70, 04 December 2016 - 15:10.


#8
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016
Din cauza firefox se deconecteaza conturile ?!
Pai, sigur ai cautat prin setari bine ?
Uninstall firefox, delete profile, reinstall.
Ai umblat prin setari firefox ?
Folosesti vreun program de optimizare calculator, imbunatatire net sau alte porcarii din astea ?
Echipamente, abonament net ? Am mai intrebat asta o data.

#9
prigoana70

prigoana70

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.06.2009
Nu nu folosesc nici un fel de programe ciudate... nu ma pricep-nu ma bag... Am zis ca poate fi ceva de la Firefox ca in Chrome nu se deconecteaza... Am scanat calculatorul cu AVG si nu a gasit nimic interesant referitor la problema mea... Nu a umblat nimeni recent prin setarile Firefox-ului... Nu aveam de ce... Mergea bine pana... acum doua zile cand a sosit Apocalipsa la mine in calculator... Abonament de net am de la RDS prin cablu, daca are vreo relevanta...

#10
prigoana70

prigoana70

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.06.2009
Gata. Am capitulat... Nu am reusit deloc sa rezolv problema... Din pacate, o sa folosesc Chrome pentru a-mi citi mailurile si Firefox pentru restul... Am incercat sa ma " imprietenesc " cu Chrome, dar... nu reusesc... Imi este cu totul peste mana... dar... nevoia ma impinge... Va multumesc tuturor pentru bunavointa de care a-ti dat dovada in incercarea de a ma ajuta... si... daca mai are cineva idei sau s-a lovit de aceeasi problema cu a mea sa scrie aici si sa ma ajute si pe mine... Multumesc inca odata... Si Forumului Softpedia pentru gazduire...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate