Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Blocaj,frica,ce poate fi?

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
wordlife

wordlife

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.01.2015
Atunci cand incerc sa vorvesc cu o fata pe care nu o cunosc ma blochez,mintea mea se goleste si am un sentiment de frica neintemeiat,se poate sa fie ceva din copilarie ce m-a afectat?Chiar nu pot intelege...

#2
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004
Bea ceva înainte (nu apă) . O să-ţi treacă blocajul .

Edited by genius, 25 January 2015 - 14:55.


#3
ducipalu

ducipalu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 05.12.2007
vorvitul cu o fata e ceva foarte important. fluturi in stomac au toti la pubertate.
pur si simplu fa-ti curaj

#4
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
E doar timiditate. Trebuie să înveți singur cum să ți-o învingi.

#5
wordlife

wordlife

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.01.2015
Pai daca reuseam sa o inving,nu mai intrebam aici.E poate teama de esec sai din ce cauza?

#6
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014
E o chestiune medicala.

In momentul in care vorbesti cu fata, tot sangele concentrat in creier se muta in penis.

E o chestiune dovedita cred de cercetatorii britanici.

#7
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postwordlife, on 25 ianuarie 2015 - 14:55, said:

Pai daca reuseam sa o inving,nu mai intrebam aici.E poate teama de esec sai din ce cauza?
Cred că ai teama  să nu o superi cumva .  Trebuie să fii tu însuţi , dacă îi place bine , dacă nu   , cauţi  până găseşti una căreia îi place de tine .

P,S.  
E doar o chestiune spirituală , până îţi vei învinge temerile , iar după aceea manifestările tale  faţă de persoana iubită nu trebuie să fie egoiste .

Edited by pacopaco1967, 25 January 2015 - 15:01.


#8
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
conform teoriilor freudiene, ai fost castrat cand erai mic. De catre mama sau o persoana de sex feminin cu autoritate (invatatoare, educatoare etc). Google it

#9
v_andrei

v_andrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 05.08.2014
Si cu ce anume vrei sa te ajutam noi aici? Sa-ti recomandam o pastila minune care te face mai extrovertit?
Dati 2 palme si trezeste-te la realitate.

#10
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View Postwordlife, on 25 ianuarie 2015 - 14:45, said:

Atunci cand incerc sa vorvesc cu o fata pe care nu o cunosc ma blochez,mintea mea se goleste si am un sentiment de frica neintemeiat,se poate sa fie ceva din copilarie ce m-a afectat?Chiar nu pot intelege...
Daca esti peste 18+ ani,baga 50 Gr. de ceva tarie,cu 10 minute inainte de intalnire si nu uita ceva mentolat dupa! :P

#11
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009
si eu am fobie sociala.

#12
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015

View Postwordlife, on 25 ianuarie 2015 - 14:55, said:

Pai daca reuseam sa o inving,nu mai intrebam aici.E poate teama de esec sai din ce cauza?
te ajut eu . tu faci rost de fete si eu iti arat cum trebuie sa procedezi .
nu fac caterinca .
de asta ai nevoie , de unul care nu se confrunta cu problema ta . ai sa vezi ce repede te dai pe brazda .

sunt fete carora le plac baieti ca tine .

#13
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Postpacopaco1967, on 25 ianuarie 2015 - 15:00, said:

Cred că ai teama  să nu o superi cumva .  Trebuie să fii tu însuţi , dacă îi place bine , dacă nu   , cauţi  până găseşti una căreia îi place de tine .

P,S.  
E doar o chestiune spirituală , până îţi vei învinge temerile , iar după aceea manifestările tale  faţă de persoana iubită nu trebuie să fie egoiste .
corect. Trebuie sa inteleaga ca e posibil ca niciodata sa nu aiba ce isi doreste...relax...nu te vrea, mergi mai departe. Oricum...femeia alege! Nu tu. Daca crezi altceva, te inseli...

View Postserginho74, on 25 ianuarie 2015 - 15:43, said:

te ajut eu . tu faci rost de fete si eu iti arat cum trebuie sa procedezi .

te invata mosu'. tu sa ii gasesti fete ca el nu poate, si iti arata cum sa procedezi. lol

#14
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,341
  • Înscris: 24.05.2010

View Postwordlife, on 25 ianuarie 2015 - 14:55, said:

Pai daca reuseam sa o inving,nu mai intrebam aici.E poate teama de esec sai din ce cauza?

Pune-te intr-un context singur cu ea... trebuie sa va vorbiti... Asa mai am si eu probleme de genul cu fete care nu le cunosc bine(nu ma refer la fetele care nu imi plac) dar asta doar in grupuri mari unde mai mult de buna, ce faci?, cum te mai simti.... si alte discutii deduse din discutiile grupului nu prea pot duce, insa fac cumva, si reusesc, ori sa iesim la marginea grupului ori sa ramanem doar noi si atunci nu am probleme vorbim toate tampeniile. Evident dupa un timp ajungem sa ne cunoastem bine si nu mai am probleme nici in grupuri.

#15
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007

View Postwordlife, on 25 ianuarie 2015 - 14:55, said:

Pai daca reuseam sa o inving,nu mai intrebam aici.E poate teama de esec sai din ce cauza?

Nu e teama de eșec. E faptul că nu ai încredere în tine.

#16
logo_cab

logo_cab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 06.04.2009
Adreseaza-te unui psihoterapeut, in afara de emotia si manifestarea pe  care o ai in conditiile mentionate de tine, probabil mai ai si alte momente de "golire", determinate de... vei descoperi impreuna cu psihologul si vei invata mecanismele de control. Succes!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate