Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incarcator PB 3.0

Radu Mazare, eliberat conditionat...

Permis suspendat din cauze medicale

Presiune apa fluctuanta pompa sub...
 Revizie auto la Bucuresti

identificare component defect

Recomandare tableta

Ansamblul Neofort Rezidenția...
 Caderea in apostazie a Bisericii ...

Inselatoria secolului!

Problema soft samsung galaxy watc...

Recomandare tastatura compatibila...
 Sfat legat de achizitonarea unui ...

Festivalul de Film Cannes 2024

Scaun auto

La mulți ani @ranit6996!
 

Nu va suparati, ne dati si noua mingea?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
108 replies to this topic

#1
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Va mai amintit traznaile din copilarie, cand dadeati mingea peste gardul vecinului, iar el baga cutitu-n ea? <_<  Da, nu va mirati, am avut si vecini de-astia.  :P Povestiti si alte traznai pe care le faceati cu balonul rotund si nu numai.  :D

#2
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
astea-s trăznăi, ducule? mâncate-ar mama de copil cuminte...

#3
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
Imi aduc aminte cind i-am otravit ciinele vecinului care a bagat cutitul in mingea noastra si lui i-am minjit clanta cu rahat.
Asta pina am dat de fete si am inceput sa fac traznai cu balonul in forma de banana.

#4
ColtAlb

ColtAlb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,639
  • Înscris: 11.01.2008
Am luat o minge spartă, am băgat în ea pietre, am lăsat-o în mijlocul drumului și apoi i-am cerut unui trecător să ne-o dea. Rezultatul? Unul dureros...

#5
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Cine-si mai aduce aminte de ratiile de zahar si ulei de pe vremuri? Luasera ai mei ratia de zahar pe vreo 2-3 luni si eu aveam chef de iarna, asa ca am luat tot zaharul si am facut zapada prin casa. Va dati seama ce bucurie pe capul mamei mele!

#6
Nostradam

Nostradam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 31.01.2009
va dati seama ce fain o fost pentru mine cand am descoperit "tubermanul" si cu o sageata asa frumoasa i'am tras fix la maicamea in ochiu drept in "a treia pleoapa". Norocul meu ii ca nu a patit nimica.

tot asa cand eram mic eram un chimist in devenire si ca un bun inventator chimist intr'o sticla de fanta am avut ingenioasa idee sa pun : cerneala, apa, zahar, sare,vegeta + ceva ciudat ce am gasit prin debara le'am amestecat si le'am bagat in frigider iar cand vin de afara miracol :o sticla mea cu lichidu magnific impotriva tuturor bolilor a fost golit pe jumatate de parinti crezand ca este suc. Din nou norocul ca in afara de o durere de burta se pare ca nu a avut nimeni nimica  :angel:

#7
big_bum

big_bum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 12.01.2007
va dati seama ce parinti a avut daca nu si-au dat seama ca sucul ar trebui sa fie oarecum dulce?

#8
mecaboy

mecaboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 25.03.2009
Poate chiar era foarte bun "sucul".Eu nu prea am avut timp de copilarie...din pacate sau fericire,depinde dar in timpul liber,cum aparea ceva nou in casa cum desfaceam...televizoare,telefoane fixe(cum era acum cativa ani) chiar si masina de spalat.Mai nasol era cand mai si mesteram cateceva si bucatele de lita le lasam pe covor si ai mei calcau in ele...lafel,un rezultat durerost  :lol:

#9
Nostradam

Nostradam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 31.01.2009

 big_bum, pe Mar 25 2009, 21:06, a scris:

va dati seama ce parinti a avut daca nu si-au dat seama ca sucul ar trebui sa fie oarecum dulce?

va dati seama ca o avut din cate o zis maicamea gust de suc dinala natural si cum ei nu prea beau suc or crezut ca era natural  ;)

#10
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,533
  • Înscris: 17.04.2006
Va dati seama ca mai existsa un topic pe tema asta ?  :lol:

#11
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007

 Sef-chenko, pe Mar 26 2009, 17:35, a scris:

Va dati seama ca mai existsa un topic pe tema asta ?  :lol:
In copilarie tu erai ala care mereu strica gasca si pleca primul acasa, nu? <_<

#12
kdia504

kdia504

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 175
  • Înscris: 23.01.2009
eu eram cea care o spart cele mai multe geamuri la scoala... nici acum nu imi explic cum reuseam! tata cand auzea ca tre sa vina la scoala, venea direct cu geam!
in plus, am era maestra in a ma invarti cu leaganul ala care avea lanturi! era nebunie!

aveam si noi unul care mergea cu pâra la mama! :lol:

#13
R0xyadel

R0xyadel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 10.01.2009
hai sa va zic si eu una :D
eram la bunici intr-o vacanta de vara...si fiind fata nu ma lasau seara tarziu afara...noroc ca dormeam singura in camera...asa ca saream pe geam :D, bineinteles mai intai incuiam usa :D.pentru a iesi din curtea saream gardul pentru ca poarta scartia...am iesit afara, am ras, chestii trestii dar cand sa ma intorc acasa...uitarem ca bunicul are groapa de gunoi langa gard si bineinteles am sarit direct in el scufundandu-ma pana la genunchi...toti radeau de mine :D
am avut insa noroc ca a iesit bunicamea afara si m-a scos din groapa cu noroc :D (acesta ramanand secretul nostru:D)

sau sa imbeti cainii si pisicile :D

#14
blueee

blueee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 25.01.2009
Mergeam in vacanta de vara pe la matusa-mea in sat...si acolo seara ne strangeam o droaie de copii , ne distram , alergam prin sat si stingeam "contoarele" la oameni :D:D:D

#15
Nostradam

Nostradam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 31.01.2009
inca una despre copilarie:))

cand eram mic dar si acuma meream multi intrun anumit loc si de obicei de cand eram mai mic cum ii stiti pe astia mari ne dadeau la astia mici sa bem si acasa ajungeam tot ametit (asta se intampla la tara unde nu sunt parintii)

#16
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 05.01.2004

 ColtAlb, pe Mar 25 2009, 10:31, a scris:

Am luat o minge spartă, am băgat în ea pietre, am lăsat-o în mijlocul drumului și apoi i-am cerut unui trecător să ne-o dea. Rezultatul? Unul dureros...
Am vazut una de genul asta dar sadica rau. Adica au pus baietii mana si au batut in pamant un par de vreo jumatate de metru, lasand afara doar vreo 15 cm. Si au pus pe urma mingea taiata peste par.
Va puteti imagina ca mingea cu pietre sau nisip se mai misca, dar parul...
Eu eram mai cuminte... eu doar ma uitam sa vad cum da in minge cate unul...

#17
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,076
  • Înscris: 31.07.2007

Citat

Va mai amintit traznaile din copilarie, cand dadeati mingea peste gardul vecinului, iar el baga cutitu-n ea?
Ingerasule. Ca sa spicuim din program:

- Era sa arunc in aer o pompa de motorina, scoteam motorina din ea bagam coceni de porumb in motorina si le dadeam foc.
- Le-am spart capu' la doi prieteni. Intr-o zi.
- Furam sigiliile de plumb de pe cutiile de macaz de pe calea ferata si cantam la megafoane de se auzea in toata gara. Ne fugareau CFRistii.
- Am dat foc la vreo 6 cauciucuri de autobuz, au venit pompierii dar nu au avut acces la foc.
- Am dat foc la tufe de mure uscate de langa calea ferata de nu a putut trenu' sa intre in gara de flacari.
- Am spart geamu' la autobuze.
- Furam tevi de berman de la blocurile in constructie si jucam pac-pac cu gloante de hartie, pana se enervau vecinii si ne dadeau matura in mana sa curatam zona alba de hartii.
- I-am bagat la o baba pocaita un bulgare de zapada prin geamu' de la bucatarie exact in oala cu ciorba.
- La aceeasi baba i-am aratat curu'. De mai multe ori.
- I-am spart la unu' usa de ciuda ca avea un HC-90 si nu ne lasa si pe noi sa ne jucam. S-a inchis in casa sa nu il batem si noi, ca niste mici genii ce eram am incercat sa-i deschidem yala cu un cui. I-a cazut yala. Tot atunci i-a dat un prieten un jet de spray paralizant in flit.
- Faceam misto de tatal lui ala de mai sus cu HC-u' care vinea rupt de beat in fiecare zi de la lucru'. Il faceam sa alerge dupa noi pe niste tevi groase sub care era apa adanca de vreo jumate de metru. Va dati seama ca dupa cativa pasi respectivu' cadea in apa aia puturoasa.

Lista poate continua da' trebuie sa ma mai gandesc.

#18
Nostradam

Nostradam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 31.01.2009

 edy_wheazel, pe Mar 26 2009, 20:35, a scris:

- I-am spart la unu' usa de ciuda ca avea un HC-90 si nu ne lasa si pe noi sa ne jucam. S-a inchis in casa sa nu il batem si noi, ca niste mici genii ce eram am incercat sa-i deschidem yala cu un cui. I-a cazut yala. Tot atunci i-a dat un prieten un jet de spray paralizant in flit.

ce ii ala HC-90  :huh:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate