Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Nu va suparati, ne dati si noua mingea?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
108 replies to this topic

#109
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,177
  • Înscris: 31.07.2007

View Postduculeana, on 24th February 2010, 23:04, said:

Parca acum am da timpul inapoi sa mai facem macar o data o traznaie, sa ne simtim din nou copii, sa avem mai mult timp liber, asa-i? Sa jucam iar ratele si vanatorii, miuta, fotbal-tenis si cate si mai cate! Jocul cu tub berman cu gornele facute din caiete, mingea aruncata pste gardul vecinului cu bolta, furtul de cirese intocmai ca Nica a lui Stefan a Petrei cand ne manjeam pe bot si mama ne striga de la coltul strazii sa intram mai repede in casa  :D Of, of, of, nimeni n-a reusit pana acum sa opreasca timpul in loc macar pentru o ora. Poate ca cu actuala tehnologie vor reusii fii si nepotii nostri acest lucru in viitor.
Azi suntem mult prea grabiti, ni se pare ca nu mai avem timp sa le facem pe toate, dar noi singuri ne ingreunam viata in loc sa ne-o simplificam. De ce nu putem trai fara griji, la fel ca atunci cand eram copii? Doar cu grija zilei de maine, sa avem ce pune pe masa si atat. Nu ca ne cearta seful ca am intarziat 5 minute sau ca ne lasa masina in drum sau astfel de lucruri marunte.
Grijile astea o sa ajunga sa ne macine la un moment dat la batranete, incat o sa realizam ca am trait marea parte a vietii pierzand timpul.

Ducule, ai baut? :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate