Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

As avea nevoie de un script!

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
cipapos2

cipapos2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.06.2009
Salutare tuturor!

Am o problema foarte mare. Vrea sa fac un banner pentru un site. Ideea e ca pe acest banner sa imi apara intr-o parte 3-4 poze mici, iar cand dau click pe una din ele sa imi apara o anumita poza pe bannerul mare, cand dau click pe o alta poza din cele 3 sau 4 poze mici sa se schimbe poza din banner cu alta. Si ar mai fi inca un lucru de specificat...acele 3 sau 4 poze mici sa se miste...sa faca ceva atunci cand trec cu mouse-ul peste ele. Adica atunci cand trec cu mouseul peste prima poza mica sa se mareasca, sau sa le dea la o parte pe celalalte din jur...sa ramana ea singura.

Pentru a va face o idee am gasit un site care are exact ceea ce vreau eu, numai ca ei au acest lucru facut in flash.
Ma gandesc ca poate exista un script de genul asta sa pot face si eu acest lucru.
Aici este linkul catre site-ul cu acel banner: http://www.hanulmure...t/html/home.php  (Mentionez ca NU VREAU SA FAC RECLAMA acestui site, doar vreau sa va arat concret ce vreau eu sa fac)


Va multumesc anticipat si sper sa imi dati un link catre un astfel de script sau macar ceva asemanator ( care sa schimbe pozele de pe banner).

Edited by cipapos2, 18 August 2009 - 01:32.


#2
luntrarustefan

luntrarustefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 08.04.2007
It's flash . Ceea ce cauti tu gasesti pe cocut punct cn .

#3
cipapos2

cipapos2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.06.2009
Ok. Am inteles ca acela este un flash. Pe site-ul ce mi l-ai spus tu nu am gasit asa ceva (daca tu ai gasit ceva de genul te rog sa imi trimiti un link ceva ca eu nu am dat peste asa ceva si am cautat pe tot site-ul).

In alta ordine de idei...stie cineva unde pot gasi un script sau macar un template pentru flash care sa faca doar acea miscare a pozelor mici. Deci nu ma mai intereseaza sa dau click pe poza si sa imi schimbe bannerul...doar sa fie 4 poze mici iar cand dau cu mouse-ul peste ele sa sa miste celalalte, sa se miste...daca ma intelegeti, adica sa faca tot cam ceea ce face si bannerul de pe site-ul din primul comment, numai ca ma intereseaza doar acea animatie a celor 4 butoane.

Va multumesc anticipat si sper ca cineva sa ma poata ajuta si pe mine cu aceasta problema :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate