Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

Microsoft Mobile (ex Nokia Oyj)

- - - - -
  • Please log in to reply
6031 replies to this topic

#5599
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Am inteles de ce windows pe telefoane nu a avut in toti acesti ani de la prima lansare, nu convine la nimeni sa faca reboot la fiecare doi ani, developerii sa faca iar aplicatii pt noul os caci cele care erau, nu mai sunt compatibile cu noul os, cei care au os mai vechi nu mai primesc actualizari, aplicatiile dispar din magazin etc iar telefonul pierde tot suportul intainte sa iasa din garantie, cum am patit eu.

Windows 10 este mort de pe vremea cand ofereau lumia 950 gratis la achizitionarea lui 950xl

#5600
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 10.11.2013
Cam asta este tot ce a mai ramas din moralul clientilor microsoft de pe windows mobile. Microsoft it's too blame for that. Si auzi la frezatul asta micutz, cica avem grija de milioanele noastre de utilizatori de pe iphone. Dar cu milioanele de pe windows cum ramane? Oricat de tare imi doresc sa-mi iau inca un windows phone (pe al meu 650 i l-am pasat prietenei, nu stiu cum, dar ii place), amintirile nu ma lasa. surface phone nu va mai salva nimic, si-au ratat sansa cand si-au batut joc de oameni. Pacat de 950 cu mozo case..pacat.
http://news.softpedi...ns-517220.shtml

#5601
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Daca MS ar anunta acum ca platforma e moarta, si-ar pune in cap toate firmele carora le-au bagat pe gat telefoane cu WM si promisiunile aferente. In primul rand, dezvoltatorii care mai sunt inca pe platforma, ar intrerupe totul in secunda 2. Nimeni nu ar mai dezvolta pentru o platforma declarata, oficial, moarta. MS asteapta, probabil, pragul critic de clienti ca sa inceteze dezvoltarea.

#5602
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 10.11.2013
Crede-ma, si altii au oprit produse intr-un mod abrupt si, totusi, n-au murit. Ce face Ms e bataie de joc, si asta doar enerveaza lumea mai rau. Mult succes cu surface phone , i hope it does well.

#5603
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Cred ca ar avea o mare problema cu HP care se bazeaza pe ei pentru a vinde telefonul ala cu WM. Si mai cred ca sunt la mijloc multe contracte de suport si nu-si permit sa isi puna pe toata lumea in cap. Vorbesc de mediul business, nu de end-useri.

Edited by Extinct, 31 July 2017 - 18:51.


#5604
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Daca este sa ne uitam putin in urma, windows pe telefon era mort din momentul cand se oferea gratis un lumia 950 la cumpararea lui 950 xl. Luna trecuta a fost inchis oficial windows 8.1, dar nu s-a simtit nimic deoarece sistemul acela era mort de mai mult timp, neoficial, exact cum este acum w10. Surface phone nu o sa faca nimic notabil,Ms deja a dezamagit multe persoane, nu se mai intorc prea curand aici, poate daca ar avea macar o minima decenta de aplicatii caci da, aplicatiile i-a omorat, lipsa lor mai exact.

#5605
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,741
  • Înscris: 21.08.2008
Da, de asta nu mai sunt ACUM calculatoare care ruleaza XP. Nu, nu am XP, am doar W10.

#5606
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,025
  • Înscris: 14.08.2007

View Postdanghetau, on 31 iulie 2017 - 19:56, said:

Da, de asta nu mai sunt ACUM calculatoare care ruleaza XP. Nu, nu am XP, am doar W10.
Am vreo trei calculatoare cu XP, unul acasa, unul la socrii, unul la maica-mea. Nu a fost reinstalat OS-ul pe ele de ani de zile. Am si Win 7 si Win 10.

La nevasta-mea la munca (una din cele mai mari companii de stat din Romania) TOATA lumea are XP.

#5607
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 10.11.2013

View Postutopium, on 31 iulie 2017 - 20:29, said:

Am vreo trei calculatoare cu XP, unul acasa, unul la socrii, unul la maica-mea. Nu a fost reinstalat OS-ul pe ele de ani de zile. Am si Win 7 si Win 10.

La nevasta-mea la munca (una din cele mai mari companii de stat din Romania) TOATA lumea are XP.
WannaCry likes this, Microsoft dislikes this.

View PostExtinct, on 31 iulie 2017 - 18:46, said:

Cred ca ar avea o mare problema cu HP care se bazeaza pe ei pentru a vinde telefonul ala cu WM. Si mai cred ca sunt la mijloc multe contracte de suport si nu-si permit sa isi puna pe toata lumea in cap. Vorbesc de mediul business, nu de end-useri.
Asa ca e mai simplu sa aiba o problema cu milioane de utilizatori, cu hp ul are probleme oricum, nu cred ca americanilor le convine sa vada ca au pompat  bani intr-un telefon super cu niste functii care au costat ceva (gen hp workspace), doar ca sa se prinda intr-un final sa se lupta cu morile de vant.

#5608
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,025
  • Înscris: 14.08.2007

View Postn-amname, on 31 iulie 2017 - 20:38, said:

WannaCry likes this, Microsoft dislikes this.
98% din calculatoarele afectate de WannaCry aveau Win 7 si doar 0.1% aveau XP
"In a controlled testing environment, the cybersecurity firm Kryptos Logic found that they were unable to infect a Windows XP system with WannaCry using just the exploits, as the payload failed to load, or caused the operating system to crash rather than actually execute and encrypt files. However, when executed manually, WannaCry could still operate on Windows XP"

Edited by utopium, 31 July 2017 - 21:04.


#5609
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 10.11.2013
NHS still dislikes this..

#5610
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postn-amname, on 31 iulie 2017 - 20:38, said:

cu hp ul are probleme oricum, nu cred ca americanilor le convine sa vada ca au pompat  bani intr-un telefon super cu niste functii care au costat ceva (gen hp workspace), doar ca sa se prinda intr-un final sa se lupta cu morile de vant.
Nu e ca si cum Biluta Gates ar fi stat cu pistolul la tampla celor de la HP. Tin minte foarte bine ca mi s-a parut o gluma inutila jucaria HP, doar fanboyii MS aplaudau si vedeau un viitor luminos dispozitivului. Daca pe cei de la HP i-a durut in pix sa faca macar un studiu de fezabilitate, i-a durut in pix sa asculte si parerile altora, e problema lor. E de porc sa investesti intr-un produs highend cand piata pentru el era clar in scadere.

#5611
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 10.11.2013
Piața pentru el era promisa de Microsoft, se configura platforma business. Dar na, dacă întoarcem ce a promis Microsoft în conferințe vs ce a livrat este o diferență uriașă. Faptul ca piața consumer se duce în cap e irelevant, nimeni nu a promis hp pentru utilizatorii obișnuiti.

#5612
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Trebuie sa fii nebun sa investesti intr-o companie ce si-a abandonat de atatea ori clientii. Cei de la HP stiau asta.

#5613
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 12.02.2014
Cei de la HP colaborează cu MS și pe piața, mult mai mare, a notebook-urilor. Nu cred că e mare tragedie la ei că n-au mers foarte bine vânzările de Elite X3

#5614
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,025
  • Înscris: 14.08.2007

View Postlucifer76, on 01 august 2017 - 14:10, said:

Trebuie sa fii nebun sa investesti intr-o companie ce si-a abandonat de atatea ori clientii. Cei de la HP stiau asta.
Trebuie sa fii nebun sa crezi ca cineva trebuie sa fie nebun ca sa colaboreze cu Microsoft :)

#5615
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
A existat pana acum o companie sa isi bata asa rau joc de clienti?

Microsoft just officially listed AI as one of its top priorities, replacing mobile

https://www.cnbc.com...p-priority.html

#5616
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 10.11.2013
O multime de companii. Totusi, aia nu mi se pare o bataie de joc, doar o acceptare a realitatii. Bataia de joc a fost pana pe la inceputul anului.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate