Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

DigiPlay - serviciul V.O.D. al R.C.S.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
977 replies to this topic

#919
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010
http://www.rcs-rds.ro/comunicat?id=532

Sa inteles ca acum daca am activat Digi play, am mocaciune pana la 31 iulie 2017?

#920
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
@uraganel - Da.

#921
cipridehe

cipridehe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 16.10.2007
..cand o sa apara aplicatia si pe smart tv??

#922
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,763
  • Înscris: 09.05.2005
@cipridehe, daca nu a aparut pana acum, cel mai probabil niciodata.

Edited by LensFlare, 16 September 2016 - 08:34.


#923
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View PostLensFlare, on 16 septembrie 2016 - 08:33, said:

@cipridehe, daca nu a aparut pana acum, cel mai probabil niciodata.
Daca tot apare sa apara pentru platforme populare cum ar fi Android TV,Tizen,WebOS

#924
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 12.07.2008
Mie nu-mi mai merge nici pe tabletă, nici pe smartfone aplicația DigiPlay/DigiOnline ! S-a mai rezolvat ceva acolo ? Pe laptop merge fără imagine, dar nu mă interesează să mă uit pe laptop, însă pe tabletă și smartfone, unde mergea prin primăvară cât de cât, acum nu mai merge deloc

#925
mihu30

mihu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 09.07.2009

View Postramurel, on 24 septembrie 2016 - 08:05, said:

Mie nu-mi mai merge nici pe tabletă, nici pe smartfone aplicația DigiPlay/DigiOnline ! S-a mai rezolvat ceva acolo ? Pe laptop merge fără imagine, dar nu mă interesează să mă uit pe laptop, însă pe tabletă și smartfone, unde mergea prin primăvară cât de cât, acum nu mai merge deloc
mie imi merge pe toate tableta, tel, laptop !!!

#926
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 12.07.2008

View Postmihu30, on 25 septembrie 2016 - 13:54, said:


mie imi merge pe toate tableta, tel, laptop !!!

Dă-mi și mie un link, tutorial, să văd ce n-am facut bine, pt că nu-i normal să meargă la unele doar, iar la altele nu !
La telefon si tablete în principal mă interesează. Mersi !

#927
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Am verificat si eu si merge bine pe telefon,tableta,sistem operare android.
Dar in ultima vreme observ ca nu mai sunt asa multe filme ca inainte.

#928
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010

View PostVladutzU2013, on 26 septembrie 2016 - 17:15, said:

Am verificat si eu si merge bine pe telefon,tableta,sistem operare android.
Dar in ultima vreme observ ca nu mai sunt asa multe filme ca inainte.

Intra in moarte clinica ca si Iptv-ul, a iesit si din categoria seriale, ex: Blacklist.

#929
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 06.04.2005
In cazul in care esti abonat la: TV analogic, FiberLink 300, doua abonamente telefonie mobila(optim 2 si complet 2) mai este oferit gratuit Digi Play? dat Digi Online?

#930
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Da, ai acces gratuit la Digi Online si la Digi Play. Nu o sa ai acces la Digi Film online pentru ca nu ai abonament digital. In rest o sa-ti mearga toate posturile din Digi Online + continutul Digi Play.

#931
cuddles

cuddles

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 10.09.2014
Cat timp inca mai aveti modul ala antic cu plugin de browser (care apropo nu merge pe Opera , si eu nu schimb browserul doar sa pot  folosi digiplay) si fara o aplicatie pentru android/tizen/webos eu zic ca va pierdeti vremea oferind gratis access la serviciu ala. Invatati ceva de la HBO (care apropo are o aplicatie super de mobil si ok pentru tizen based tv) In momentul de fata eu nu am absolut niciun motiv  sa o folosesc gratis sau nu. Credeti ca cineva isi pierde vremea sa stea lipit de browser sa se poata uita la ceva sau isi lege cabluri cu tv-uri?  Ce manager se ocupa de serviciul asta , foarte incompetent. Faptul ca oferiti serviciul pe gratis si anul viitor (ma rog , la cei cu anumite servicii) ma face sa cred ca nici in momentul asta nu v-ati prins cum sa monetizati cu succes tipul asta de business.  Voi trebuia sa intrati in casa omului cu ceva. Momentan va asteptati doar sa vina omu la voi. Pacat. Slaba gandire , slab management pe partea asta.

Edited by cuddles, 22 October 2016 - 09:49.


#932
corsair400r

corsair400r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 21.08.2014
chromecast este chiar imposibil de implementat ?

#933
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 12.07.2008

View Postcuddles, on 22 octombrie 2016 - 09:47, said:

Cat timp inca mai aveti modul ala antic cu plugin de browser (care apropo nu merge pe Opera , si eu nu schimb browserul doar sa pot  folosi digiplay) si fara o aplicatie pentru android/tizen/webos eu zic ca va pierdeti vremea oferind gratis access la serviciu ala. Invatati ceva de la HBO (care apropo are o aplicatie super de mobil si ok pentru tizen based tv) In momentul de fata eu nu am absolut niciun motiv  sa o folosesc gratis sau nu. Credeti ca cineva isi pierde vremea sa stea lipit de browser sa se poata uita la ceva sau isi lege cabluri cu tv-uri?  Ce manager se ocupa de serviciul asta , foarte incompetent. Faptul ca oferiti serviciul pe gratis si anul viitor (ma rog , la cei cu anumite servicii) ma face sa cred ca nici in momentul asta nu v-ati prins cum sa monetizati cu succes tipul asta de business.  Voi trebuia sa intrati in casa omului cu ceva. Momentan va asteptati doar sa vina omu la voi. Pacat. Slaba gandire , slab management pe partea asta.

Principiul o fi "dacă ceva merge, nu schimba nimic"! Probabil, financiar stau bine cu milioanele de abonați casnici fără mari pretenții și "mofturile" cu Digi Play ale unora trec la mărunțiș !
Mie nu-mi merge play pe nici un browser de pe nici un calculator din casă , nici înainte, nici după reinstalare de Windows, cu tot cu Nagra, pe ONT gigabit RDS, de aplicație TV nu vorbim , nu se întrevede , plus alte cele ( la mine se face acuși anul de când sunt pe stand by pentru stick USB 3G de net ), așa că "tot respectul" !

Nu mai zic că FL300 merge ca 100 cel mult, conform testelor populare de viteză, de aia are tot prețul ăla, probabil :)

Dar, na, sunt câțiva pe aici plantați să scrie că le merge lor bine și/sau că problema e la utilizator, așa că nu știu cât de utile le sunt criticile constructive ale 2,3 utilizatori nemulțumiți, intrând la "diverse mici probleme" !

#934
duncan26

duncan26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 14.09.2012
Ar fi exceptional suportul chromecast pentru digiplay!

#935
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007

View PostDIGI_Helper, on 15 septembrie 2016 - 09:10, said:

@uraganel - Da.
Deci, daca l-am activat la inceputul anului si il am gratuit pana pe 31.12.2016, sa inteleg ca acum il voi avea gratuit pana pe 31 iulie 2017, fara sa fac nimic?
Thx.

#936
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
@tudor75 - da.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate