Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

DigiPlay - serviciul V.O.D. al R.C.S.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
977 replies to this topic

#937
KapitaK

KapitaK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,654
  • Înscris: 03.03.2010

View Posttudor75, on 05 decembrie 2016 - 12:02, said:

Deci, daca l-am activat la inceputul anului si il am gratuit pana pe 31.12.2016, sa inteleg ca acum il voi avea gratuit pana pe 31 iulie 2017, fara sa fac nimic?
Thx.

Da... ramane "gratis" pentru ca aplicatia nu e disponibila asa cum e normal pe televizoare (mai putin astea cu android tv ca in acest caz se poate instala din sursa externa versiunea android mobile si functioneaza foarte bine)

Cand DigiPlay o sa se poata accesa direct pe tv (cum e Netflix, HBO GO, FilmBox, etc) atunci sigur nu va mai fi "gratis"   Posted Image

Edited by KapitaK, 06 December 2016 - 20:24.


#938
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 12.07.2008
Până atunci, ca să nu mai fie probleme cu aplicaţia şi să nu poţi vedea filme, au scos cca 80% din ele afară ! :)

Am vrut să intru azi dimineaţă, să [ nu ] văd cum mai merge aplicaţia şi din cca 70 de pagini [ x10 filme pe pagină ] au mai rămas doar 10 , din care jumate' sunt muzică simfonică !

:)

#939
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Pe telefonul mobil se blocheaza aplicatia uneori si nu mai poti viziona filmul trebuie sa iesi si sa intri din nou.

#940
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008
Salut, am si eu cateva intrebari legate de DigiOnline si DigiPlay. Sunt abonat la cablu digital, internet fix Fiberlink300 si am si 4 abonamente DigiMobil. Legat de Digi Online, nu pot vedea DigiFilm, imi zice ca nu sunt abonat la DigiFilm prin cablu tv. Ceea ce este eronat, eu pot vedea Digifilm pe cablu tv. Legat de DigiPlay, in ianuarie am dezactivat ambele servicii, si DigiOnline si DigiPlay, dezactivare ce s-a facut la sfarsitul lunii, le aveam active de cand au aparut. Le-am dezactivat deoarece vroiam sa modific adresa de email cu care ma logam, lucru pe care nu l-am reusit. Azi am reactivat DigiOnline, este gratis, eu fiind aboant la cablu tv si internet fix. DigiPlay il mai am gratis daca il activez acum sau nu? Tinand cont de serviciile contractate? Mersi

#941
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
La cablu digital ai pachetul Digital la 27,83 lei sau ai cumva fostul pachet Baza Special Digital la 23,99 lei ?

Digi Play este in continuare gratuit. ;)

#942
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008
Pe factura la Ab digital, HBO Maxpack, Digifilm=41.27 de lei. Daca din astia scadem 13.55 Maxpack, raman 27.72. Deci? Eu daca tin minte, mai demult aveam Special dar la pretul asta?

Edited by razvan1983, 01 February 2017 - 22:46.


#943
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
Pai in cazul asta ar trebui sa iti mearga si Digi Film. Prespun ca pe TV cu STB HD sau CAM CI+ iti merge Digi Film nu ?

Verifica in primul rand daca in Digi Care iti apare la Administrare Servicii Digi Film Online.

In caz ca nu iti apare, dar, pe TV iti merge deschide o sesizare in Digi Care.

Dupa ce o sa-ti apara Digi Film Online in Digi Care o sa-ti functioneze si in Digi Online. Posted Image

#944
pity

pity

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 04.04.2005
Digi Play e pe butuci. Mai sunt disponibile cateva filme. Se relanseaza sau dispare?

#945
KapitaK

KapitaK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,654
  • Înscris: 03.03.2010
da! :)

#946
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 12.07.2008

View Postpity, on 11 februarie 2017 - 17:18, said:

Digi Play e pe butuci. Mai sunt disponibile cateva filme. Se relanseaza sau dispare?

E varză !  VARZĂ !!! Nimic nu mai merge ! Am vrut sa mă uit pe tabletă, conectat wi-fi desigur la routerul RDS-ului, la un episod dintr-un serial ce-a mai rămas pe acolo [ "Cesar şi câinii" ] dau click şi îmi apare într-una mesaj "Vrei sa vezi episodul următor ?" Posted Image

A mai rămas vreo mâna de filme din ce fusese anul trecut, când măcar mai mergea pe device-uri android, că pe PC ioc, e bătaie de joc din partea RDS, mai bine îl închid dracului ! Site rrrromânesc !


.

Edited by ramurel, 15 February 2017 - 23:01.


#947
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
Un dezastru total a ajuns Digi Play.

#948
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Au rămas în total 76 de titluri cu concerte incluse (51). Deci filme sunt 25.
Proabil au expirat licențele.

La seriale iarăși nu e mult: 13 în total. Documentare sunt 4 Posted Image

#949
Marcko

Marcko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.10.2006
Un exemplu: serialul Lethal Weapon, dacă este difuzat pe Digi Film, n-ar trebui să-l găsesc si pe DigiPlay? Nu e aceeasi licenta? Intreb si eu...
Multumesc

Edited by Marcko, 16 February 2017 - 13:38.


#950
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009

View PostMarcko, on 16 februarie 2017 - 13:38, said:

Un exemplu: serialul Lethal Weapon, dacă este difuzat pe Digi Film, n-ar trebui să-l găsesc si pe DigiPlay? Nu e aceeasi licenta? Intreb si eu...
Multumesc
Bineînțeles că nu. Licențele pentru online se iau separat.

#951
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Nu am citit cand trebuia :( dar intreb totusi. Mai pot sa il incerc gratuit pana pe 31.07? Daca ma inregistrez acum?
Am catv digital, fiberlink 1000, optim nelimitat si fix. Digi online il am de cand a aparut... Asta mi-a scapat, probabil ca era pe bani la un moment dat si nu promitea prea multe.

#952
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 12.07.2008

View PostSeteh, on 20 februarie 2017 - 20:29, said:

mi-a scapat, probabil ca era pe bani la un moment dat si nu promitea prea multe.


Acuma "te dă pe spate" ! :P



[ https://blog.christopherburg.com/wp-content/uploads/2015/09/if-you-re-good-at-something-never-do-it-for-free.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


...  it's still free ! :)

#953
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 30.03.2005
Exista vreo posibilitate de a vedea pe Smart TV filmele ? Daca ii dau proiectează ecran de pe telefon, se aude sunetul la TV, dar imaginea e neagra.

#954
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 15.10.2010
In ce hal a ajuns serviciul asta. Mai sunt vreo 5 filme, tot cam atatea documentare iar in rest muzica simfonica. Jalnic. Are un talent RDS-ul de a-si bate joc de servicii de nu s-a vazut. Au facut praf ideea de PPV cu canalul lor de filme la comanda (am si uita cum ii zicea), au un IPTV pe care probabil doar angajatii si alti cativa oameni il mai vad (cred ca cei de acolo nici nu mai stiu ca mai au asa ceva) si au pus si ideia de streaming pe butuci...
Si dupa ce toate firmele din lumea asta au asa ceva se trezesc si ei sa scoata un receiver cu inregistrare si vizionare programe din urma. De ras...

Edited by mardan66, 24 May 2017 - 18:20.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate