Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 

Cafeneaua DIGI: Discuții la liber...

* * * * - 10 votes
  • Please log in to reply
27209 replies to this topic

#91
aurel54

aurel54

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.03.2016

View Postflobuc, on 17 august 2016 - 10:01, said:

Incearca alt cablu scart, incearca decodorul pe alt televizor, iar daca problema persista, sa nu fie  de la mufa din televizor vina.
am schimbat cablul, si merge !multumesc de sfat!

#92
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Am probleme cu semnalul TV in Bucuresti, sector 2. Ramane fara semnal des, in sensul ca ingheata imaginea si sunetul si isi revine in 2 secunde. Si ieri a fost la fel. Sunt ceva probleme?

#93
VH1

VH1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 09.01.2014

View Postbethlen, on 02 septembrie 2016 - 13:24, said:

Am probleme cu semnalul TV in Bucuresti, sector 2. Ramane fara semnal des, in sensul ca ingheata imaginea si sunetul si isi revine in 2 secunde. Si ieri a fost la fel. Sunt ceva probleme?
Alo tehnicul ? Ne pregatiti ceva , saptamana viitoare ?

#94
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Ceva trebuie sa pregateasca pana la sfarsitul anului, prea au neglijat anul asta televiziunea.

Sa speram ca BBC Earth HD o sa fie printre lucrurile pregatite de ei, mai ales ca a primit sunet Dolby si mai nou e si pe Digi Online.

Edited by queron, 04 September 2016 - 18:06.


#95
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,736
  • Înscris: 21.03.2005

View PostVH1, on 04 septembrie 2016 - 18:04, said:


Alo tehnicul ? Ne pregatiti ceva , saptamana viitoare ?
RCS lucreaza la modernizarea retelei.

Attached Files



#96
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,017
  • Înscris: 13.09.2007
Salut. De vreo lună încoace, toate canalele HD se văd foarte prost. Freez-uri, pătrățele, întreruperi de sunet, imagini înghețate. Nu se comportă tot timpul așa, dar e foarte neplăcut în momentele când o face. Am două televizoare: unul cu receiver HD, și unul cu smartcam /Smartcard cum i-o zice, și pe ambele întâmpin această problemă. Pe unele canale digitale sunetul este un pic defazat față de imagine.
Am sunat la digi, a venit un nene, mi-a schimbat spliter-ul, ceva mufe pe acolo și a zis că totul e ok. După ce a plecat, nu a fost nici o schimbare.
Sugestii?
Mulțumesc.

#97
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,454
  • Înscris: 29.04.2010
Asa e transmisia lor uneori, nu ai ce-i face. Trebuie sa ne obisnuim asa, putin dai, putin face... de unde atata calitate?

#98
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,017
  • Înscris: 13.09.2007
Nu cred că asta ar trebui să fie o consolare și să ne complacem în această situație.
Sunt mutat într-un apartament în Cluj de vreo 6 luni și întâmpin această problemă. Unde am stat înainte, în imediata apropiere a Clujului, totul a fost ok. Deci eu cred că se poate. Totul depinde de ei.

#99
cestmoi

cestmoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 12.07.2015
Salutari tuturor, am si eu o problema: sunt abonat RCS RDS iar televizorul meu cu functie de inregistrare si tuner DVB-T/T2/C marcheaza anumite posturi ca fiind criptate. Din aceasta cauza nu pot sa inregistrez de pe ele, desi le pot vedea fara probleme. E o protectie RCS RDS sau televizorul meu are probleme? Iata si lista posturilor respective:

Rai 1
Rai 3
VH1
Paramount Channel
Comedy Central
Diva
Paprika TV
AXN
AXN SPIN
Film Cafe
Acasa TV Gold
Nat Geo HD
Nat Geo Wild HD
Nat Geo Wild
DaVinci Learning
Realitatea
Disney Channel
Nickelodeon
Minimax
Megamax
Duck TV
Eurosport 2
Mezzo
Viasat Explore
Eurosport HD
Eurosport 2 HD
History HD
Viasat Nature/History HD
MagyarSlagerTV
Kiss FM (radio)
Radio Sport Total (radio)

Multumesc anticipat! :)

#100
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
De la RCS în nici un caz! Adică na, și eu folosesc funcția de înregistrare a televizorului, dar nu am avut niciodată vreo problemă (fie că vorbim despre canale criptate sau ne)...!

P.S. Lista aia a ta e cam ciudată, cvasi-majoritatea canalelor sînt transmise necriptat în rețeaua RCS...!Posted Image

#101
cestmoi

cestmoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 12.07.2015
Multumesc frumos, am crezut ca e vreo protectie care afecteaza doar televizoarele noi (al meu e un smart TV Sharp din 2015) dar se pare ca m-am inselat. Multumesc pentru raspuns Posted Image

#102
iri

iri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.01.2005
Va salut. Am un tv Panasonic cu CI+ si astazi a inceput sa apara din cand in cand un sunet ca de bruiaj, observat deocamdata la Antena 1HD si Pro TV HD, sunet care dispare daca schimbi pe un alt canal si revii. Inainte de aparitia antenelor HD nu l-am mai auzit si nici pe alte posturi pe care am stat zilelele aste nu a aparut. Mai are cineva problema asta sau este de la televizor?

#103
cestmoi

cestmoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 12.07.2015
Salut, sunt pe Pro TV HD de vreo 10min si nu am observat nimic. Antena 1 nu prind HD.

#104
iri

iri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.01.2005
Problema a disparut pur si simplu, se pare ca a fost de la ei.

#105
Gabrielrosca111

Gabrielrosca111

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 04.05.2014
Niciun post nu funcționează la Digi. Ce se întâmplă? Oprite pe analog și pe digital. Cel puțin la mine.

#106
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 16.04.2014
@Gabrielrosca111 - Salut. Ofera-mi in privat numele titularului si adresa completa pentru verificare.

#107
sorryn_pirates

sorryn_pirates

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 22.07.2006
La digi pot activa pentru o perioada scurta de 1 sau 3 luni pachetul HBO!

#108
Adrycom

Adrycom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 02.03.2011
Buna seara .am un decodor  Pace DCR 7111/06  de la UPC  , as dori sa il folosesc la RDS digi cablu ,am introdus frec 338000,  sr 6900 iar QAM64  ii dau ok din telec apare semnal dar nu memoreaza nimic .mentionez . sunt abonat la digi cablu
anexez poze .
Ce se poate face cu acest decodor sa prinda programe din grila Digi cablu .ce date suplimentare sa mai introduc ?
Multumesc anticipat pentru sfaturi

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate