Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 

Caine sau sclav?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
286 replies to this topic

#37
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

View Postradumiki, on 01 septembrie 2014 - 18:53, said:

Eu tot ma intreb care e problema reala a lui Polux de a deschis topicul asta ciudat? Posted Image

Daca nu mai vrea cainele ptr. ca-l costa prea mult => sa-l vanda. Nu cumva sa-l lase liber ptr. ca-l paste o amenda iar daca cainele musca pe cineva o poate pati mai rau.

Sclav uman nu se poate, sclavia presupune lipsire de libertate ori in zilele noastre este exclus asa ceva pretutindeni in tarile civilizate.
Poate cauta sa-si ia o sluga, pe casa si masa asta sa-l ajute in gospodarie. Evident cand sluga se satura pleaca si D-nul Polux poate sa-si caute alta.

problema lui  e sa ne faca sa postam pe topicul asta de Fun. nu pe altele din Poiana.

#38
alexkr

alexkr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 23.04.2014

View PostPollux, on 01 septembrie 2014 - 19:00, said:


nu intelegi.

ideea este ca sunt multi oameni care mor de foame si de razboi la ora asta in lume.
iar noi, cetatenii obisnuiti nu putem face absolut nimic coerent ca sa ii salvam.
o astfel de lege a sclaviei cum am descris mai sus ar salva sute de milioane de vieti omenesti.

Ce mi-e prizonier, ce mi-e sclav.

#39
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,831
  • Înscris: 07.06.2014

View PostPollux, on 01 septembrie 2014 - 19:00, said:


nu intelegi.

ideea este ca sunt multi oameni care mor de foame si de razboi la ora asta in lume.
iar noi, cetatenii obisnuiti nu putem face absolut nimic coerent ca sa ii salvam.
o astfel de lege a sclaviei cum am descris mai sus ar salva sute de milioane de vieti omenesti.

dar de ce nu te duci tu sclav pt 70$ sau euro, in loc sa il chinui pe altul, nu, tu esti orasean cu pretentii, nu te cobori la asa nivel, nu? lasa altul sa fie sclav pt tine

#40
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postalexkr, on 01 septembrie 2014 - 19:01, said:


Ce mi-e prizonier, ce mi-e sclav.

zi-i cum vrei, sclav, prizonier, angajat, CEO. treaba este ca eu daca fac efortul sa salvez unul de-asta, vreau sa am niste drepturi garantate de stat asupra lui, ca sa merite investitia. nu este usor sa aduci un somalez in Europa.
gandeste-te ce cheltuieli si riscuri implica asta. trebuie sa merite...

#41
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostPollux, on 01 septembrie 2014 - 18:58, said:


Posted Image
Esti tata lor!
O sa iti platesc si tie 1 leu la fiecare 7 milioane cheltuite cu sclavul.

Uite cum facem.
Îți cedez ție dreptul de autor pe termen nelimitat ca donație pentru cauză.

În această direcție, să știi că și eu am încercat să fac ceva în genul acesta, la care te-ai gândit și tu.
Ideea era să-i dau o sumă de bani lunară, să-i asigur o garsonieră și s-o ajut când are nevoie.
Însă a căzut oferta mea generoasă.
Un dobitoc a luat-o de nevastă.

#42
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,715
  • Înscris: 13.10.2003

View Postbabalaul, on 01 septembrie 2014 - 19:00, said:

problema lui  e sa ne faca sa postam pe topicul asta de Fun. nu pe altele din Poiana.

Ahaaaa, deci D-nul Polux este un manipulator de prima mana care deturneaza userii de pe discutiile serioase ale Poienii!
Este adevarat Domnule Polux? Posted Image

#43
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View PostDany_Darke, on 01 septembrie 2014 - 19:02, said:

dar de ce nu te duci tu sclav pt 70$ sau euro, in loc sa il chinui pe altul, nu, tu esti orasean cu pretentii, nu te cobori la asa nivel, nu? lasa altul sa fie sclav pt tine

pentru ca in Romania nu este razboi, inca. inca imi pot asigura aici un trai decent. (ceea ce nu este cazul amaratilor din zone de razboi...)
de indata ce Romania intra in razboi cu Rusia, eu plec ca sclav in Franta pe mai putin de 70 euro... pe bune...

#44
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

View PostPollux, on 01 septembrie 2014 - 19:02, said:


zi-i cum vrei, sclav, prizonier, angajat, CEO. treaba este ca eu daca fac efortul sa salvez unul de-asta, vreau sa am niste drepturi garantate de stat asupra lui, ca sa merite investitia. nu este usor sa aduci un somalez in Europa.
gandeste-te ce cheltuieli si riscuri implica asta. trebuie sa merite...

sa zicem ca adopti un CEO somalez. cat costa ?

#45
AMAN_SER

AMAN_SER

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,566
  • Înscris: 10.11.2008

View PostPollux, on 01 septembrie 2014 - 19:00, said:


nu intelegi.

ideea este ca sunt multi oameni care mor de foame si de razboi la ora asta in lume.
iar noi, cetatenii obisnuiti nu putem face absolut nimic coerent ca sa ii salvam.
o astfel de lege a sclaviei cum am descris mai sus ar salva sute de milioane de vieti omenesti.

Eu inteleg foarte bine, tu nu ai inteles intrebarea mea si repet.

Q1)Tu te-ai duce sa stai sclav la neamt acasa sau ai lupta in tara ta.

Q2) Cat crezi ca ai rezista pe post de sclav intr-o tara care pare ca iti  poate oferi mai multe, dar nu tie fireste ca nu ai cetatenie.

#46
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

View Postradumiki, on 01 septembrie 2014 - 19:03, said:

i compara ceva

Ahaaaa, deci D-nul Polux este un manipulator de prima mana care deturneaza userii de pe discutiile serioase ale Poienii!
Este adevarat Domnule Polux? Posted Image

Posted Image lets rock. tradare, dar sa stim si noi,

#47
AMAN_SER

AMAN_SER

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,566
  • Înscris: 10.11.2008

View Postbabalaul, on 01 septembrie 2014 - 19:04, said:

sa zicem ca adopti un CEO somalez. cat costa ?

Mult al dracu' ,  Posted Image

Nu e bun ca astia vor program redus de la 8 la 16. nu merge 24/7

#48
alexkr

alexkr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 23.04.2014

View PostPollux, on 01 septembrie 2014 - 19:02, said:


zi-i cum vrei, sclav, prizonier, angajat, CEO. treaba este ca eu daca fac efortul sa salvez unul de-asta, vreau sa am niste drepturi garantate de stat asupra lui, ca sa merite investitia. nu este usor sa aduci un somalez in Europa.
gandeste-te ce cheltuieli si riscuri implica asta. trebuie sa merite...

Hai du-te :lol:

#49
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View PostPollux, on 01 septembrie 2014 - 18:34, said:

tot nu am forma juridica prin care sa pot face asta...
Dar nu trebuie sa ai forma juridica, poti angaja ca si persoana fizica.

#50
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View PostAMAN_SER, on 01 septembrie 2014 - 19:05, said:

Eu inteleg foarte bine, tu nu ai inteles intrebarea mea si repet.

Q1)Tu te-ai duce sa stai sclav la neamt acasa sau ai lupta in tara ta.

Q2) Cat crezi ca ai rezista pe post de sclav intr-o tara care pare ca iti  poate oferi mai multe, dar nu tie fireste ca nu ai cetatenie.

q1) as pleca ca sclav in germania fara indoiala. viata mea este o cauza mai nobila decat orice alta cauza aiuristica ar incerca sa imi bage in cap nush ce dobitoc de lider imbuibat... mai ales ca intr-o situatie de razboi civil ca in somalia, siria, iraq, mi-ar fi foarte greu sa imi dau seama care sunt aia buni si care sunt aia rai. asa ca mai bine ii las pe dementi sa se macelareasca intre ei, in mod demn cu coranul in mana, iar eu ma duc ca sclav in germania pe o perioada de 10 ani, dupa care mai vad eu...

q2) as rezista pana la sfarsitul vietii...

#51
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,831
  • Înscris: 07.06.2014

View PostPollux, on 01 septembrie 2014 - 19:04, said:


pentru ca in Romania nu este razboi, inca. inca imi pot asigura aici un trai decent. (ceea ce nu este cazul amaratilor din zone de razboi...)
de indata ce Romania intra in razboi cu Rusia, eu plec ca sclav in Franta pe mai putin de 70 euro... pe bune...

mergi de acum ca sa te obisnuiesti cu senzatia

#52
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

View PostPollux, on 01 septembrie 2014 - 19:07, said:


q1) as pleca ca sclav in germania fara indoiala. viata mea este o cauza mai nobila decat orice alta cauza aiuristica ar incerca sa imi bage in cap nush ce dobitoc de lider imbuibat... mai ales ca intr-o situatie de razboi civil ca in somalia, siria, iraq, mi-ar fi foarte greu sa imi dau seama care sunt aia buni si care sunt aia rai. asa ca mai bine ii las pe dementi sa se macelareasca intre ei, in mod demn cu coranul in mana, iar eu ma duc ca sclav in germania pe o perioada de 10 ani, dupa care mai vad eu...

q2) as rezista pana la sfarsitul vietii...

dar ar fi frustrant sa o duci mai rau ca un dog german vorbitor ?

#53
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postbabalaul, on 01 septembrie 2014 - 19:08, said:

dar ar fi frustrant sa o duci mai rau ca un dog german vorbitor ?

prietene, cu 7 milioane pe luna in romania o duci chiar decent.
sunt bani suficienti sa asigur o camera curata, zugravita in lavabil, cu mobila de pal si tamplarie de termopan. si 3 mese indestulatoare pe zi.
ce ti se pare rau in asta?

daca ma compar cu smecherii care conduc BMW pe strada bineinteles ca ar fi frustrant, dar daca ma gandesc ca am plecat de la moarte sigura prin infometare sau tortura este mai mult decat suficient.

Edited by Pollux, 01 September 2014 - 19:10.


#54
AMAN_SER

AMAN_SER

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,566
  • Înscris: 10.11.2008

View PostPollux, on 01 septembrie 2014 - 19:07, said:

q1) as pleca ca sclav in germania fara indoiala. viata mea este o cauza mai nobila decat orice alta cauza aiuristica ar incerca sa imi bage in cap nush ce dobitoc de lider imbuibat... mai ales ca intr-o situatie de razboi civil ca in somalia, siria, iraq, mi-ar fi foarte greu sa imi dau seama care sunt aia buni si care sunt aia rai. asa ca mai bine ii las pe dementi sa se macelareasca intre ei, in mod demn cu coranul in mana, iar eu ma duc ca sclav in germania pe o perioada de 10 ani, dupa care mai vad eu...

q2) as rezista pana la sfarsitul vietii...

1) In caz de razboi civil treaba e simpla, te aperi de oricine si tragi in oricine.

2)Nu cred.

Ce 10 ani visezi, esti sclav si gata, atata timp cat nu ti se ofera cetatenie esti cetatean de categoria a doua nu ai ce sa mai vezi.

Edited by AMAN_SER, 01 September 2014 - 19:11.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate