Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lenovo ideapad 1 15alc7

caut cablu lvds(video-invertor) p...

Adobe premiere pro, problema seta...

Ochelari distanta intermediara
 Cum pot sa montez un SSD Sata in ...

Digi + patronul Prima TV cumpara...

Husa si folie pt. Samsung Galaxy ...

Plita electrica moderna
 problema incalzitor de apa Ferroli

Incarcator PB 3.0

Radu Mazare, eliberat conditionat...

Permis suspendat din cauze medicale
 Presiune apa fluctuanta pompa sub...

Revizie auto la Bucuresti

identificare component defect

Recomandare tableta
 

Connex-Vodafone si Orange in 2005

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
301 replies to this topic

#37
versus

versus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 15.11.2003
Ce tot aveti cu achizitionarea sau cumpararea dialog de catre orange. Nu s-a intamplat asa ceva. A fost doar o rebrandare a tuturor operatorilor in care France Telecom era actionar majoritar pentru o imagine unitara. In anul 2000 cand France Telecom a achizitionat Orange de la Vodafone a hotarat sa foloseasca acest brand pentru tot grupul sau de comunicatii mobile. Mobilrom-ului i-a venit randul pentru rebrandare in aprilie 2002.

Edited by versus, 01 January 2006 - 14:40.


#38
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
astea ca astea dar cand vom avea si noi parte de facilitatile de afara ( facilitati oferite de vodafone si orange ) cu perioada minima de tinere a unui abonament sa fie de 3 luni ( cum ofera vodafone in anglia de exemplu ) ????

#39
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005

Quote

s-a spus de nenumarate ori la televizor ca rebranding-ul cnx se face mai lent pentru popularizarea marcii vodafone si nu din alte motive

pai si nu credeti ca e mai bine pe termen lung ?

#40
SoSlow

SoSlow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 29.02.2004
Fratilor eu astept sa avem in Romania o companie de telefonie mobila nu cu 5 milioane de abonati, nu cu 2 milioane de abonati ci cu 400.000 de abonati unde sa ne dorim noi sa ne facem abonamente da sa nu mai fie "locuri disponibile" atat de bune sa fie serviciile.

#41
someone

someone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 06.02.2004

View Postgeojoking, on Jan 1 2006, 18:10, said:

pai si nu credeti ca e mai bine pe termen lung ?
pentru cine?

#42
oz666

oz666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 06.01.2003
E nesimtire curata pentru connex ca a trecut atata timp si nu ofera mms pentru prepay iar concurenta da.Eu am o cartela connex, la inceput am vb putin, acum am ajuns la facultate si incarc injur de 23$pe luna.Plan tarifar numere favorite in rest 25 c in retea si 35c afara.Daca as fi sigur pe acoperirea cosmote nu as ezita sa fac abonament la ei.Nici connex si nici orange nu au avut o oferta buna de sarbatori :(

#43
adialex

adialex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 01.12.2004

View Postoz666, on Jan 2 2006, 13:52, said:

E nesimtire curata pentru connex ca a trecut atata timp si nu ofera mms pentru prepay iar concurenta da.Eu am o cartela connex, la inceput am vb putin, acum am ajuns la facultate si incarc injur de 23$pe luna.Plan tarifar numere favorite in rest 25 c in retea si 35c afara.Daca as fi sigur pe acoperirea cosmote nu as ezita sa fac abonament la ei.Nici connex si nici orange nu au avut o oferta buna de sarbatori :(

ai dreptate. in special connex a dezamagit mult. si vad ca acuma doresc sa-si prelungeask oferta cel putin pana  in februarie. cu toata faima vodafone, daca connex-voda nu vor lansa oferte atractive de abonamente si isi vor bate joc in continuare de clienti cu cele de genul Vodafone family, atunci doresc connex-ului un sfarSHIT rapid. Cosmote la tarife a dovedit respect fata de clienti, venind cu o oferta serioasa si f. rentabila.
Ma gandesc serios sa-i reziliez contractul connex.. Mai astept pana in septembrie anul asta.

Edited by adialex, 02 January 2006 - 15:16.


#44
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Dragi prieteni,
In primul rand LA MULTI ANI tuturor si un 2006 bun. Apoi, sunteti pe campii rau de tot cu rebrandarea connex. Iata de ce:
1. Din momentul in care Vodafone a obtinut de la Zapp dreptul de a utiliza brand-ul in Romania, putea sa "stearga" numele de connex si sa puna Vodafone. Dar a ales struto-camila "connex - vodafone" pentru ca
2. asa a facut in toate tarile unde a preluat un operator de telefonie mobila. Vezi oskar. Asa li se pare lor ca e mai bine, mie unuia mi se pare o prostie. Vom vedea cine a avut dreptate. Pana una-alta a aparut si Cosmote cu aceeasi nuanta de verde. Rezultatul? Cunostinte care ma intreaba: "cosmote asta e tot de la connex?" Ceea ce se putea evita daca in toamna se trecea la Vodafone direct si gata. Sau nu erau pregatiti?  :naughty:

#45
ONeill

ONeill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 16.12.2003
Parerea mea este ca in ultimul an Connex a mai crescut in imagine. Au avut si oferte bune (unele fara concurenta - vezi oferta din vara pentru abonamentele business, oferta 3G etc.). Legat de brand --- fiecare isi da cu parerea. Nu au intrat cu numele Vodafone din prima , fiindca isi respecta brandul si pana cand Connex nu se alinieaza cu tot ceea ce inseamna imagine, valori, visiuni etc etc  - chestii dinastea corporatiste - Vodafone nu se risca. Asta a facut peste tot - italia, grecia (doar pe unde stiu eu) si probabil ca au facut bine . Atata timp cat sunt pe primul loc la nivel modial eu le dau dreptate.

Ca sa-mi dati dreptate - acum dati de pereti Connex-ul pentru ce a facut in 2005 - era mai rau pentru ei sa dati de pereti cu marca Vodafone.

#46
Stegal

Stegal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,285
  • Înscris: 13.05.2004

View Postadialex, on Jan 2 2006, 15:15, said:

ai dreptate. in special connex a dezamagit mult. si vad ca acuma doresc sa-si prelungeask oferta cel putin pana  in februarie. cu toata faima vodafone, daca connex-voda nu vor lansa oferte atractive de abonamente si isi vor bate joc in continuare de clienti cu cele de genul Vodafone family, atunci doresc connex-ului un sfarSHIT rapid. Cosmote la tarife a dovedit respect fata de clienti, venind cu o oferta serioasa si f. rentabila.
Ma gandesc serios sa-i reziliez contractul connex.. Mai astept pana in septembrie anul asta.

apropo.... cu ce e mai stralucita oferta orange, care si ea este prelungita????

#47
adialex

adialex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 01.12.2004

View PostStegal, on Jan 3 2006, 12:35, said:

apropo.... cu ce e mai stralucita oferta orange, care si ea este prelungita????

dupa mine toate ofertele de iarna or fost d kkt, si in general ofertele promotionale sunt d kkt. ma gandeam insa ca fiind preluat de vodafone, connex va avea o relansare de imagine si de oferte.. ceea ce nu s-a intamplat.
orange din pacate are avantajul unor aobnamente mai bune si al minutelor in retea. de-asta este no.1. daca nu vor baga cei de la connex extraoptiuni cu minute in retea eu imi voi rezilia contractu in septembrie.

#48
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
orange are oferte buni dar din nefericire abonamentele lor sunt cam scumpe .. ar fi fost frumos ca un abonament de baza sa coste putin si optiunile sa fie mai scumpe ...

oricum multumit de orange in ultima perioada :)

#49
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005
cu ce va deranjeaza ca minutele connex is nationale ??? va deranjeaza ca puteti suna in orice retea nu numai in reteaua mama ??? vezi, pe mine chiar asta ma deranjeaza la orange, ca nu are minute nationale multe... fiecare cu ofu lui! :)

#50
adialex

adialex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 01.12.2004
tot ma gandesc ce puii mei stau io ca prostu pe connex la abonament cand nu am nici un avantaj ca am abonament la ei. minutele in retea sunt la fel de scumpe ca si minutele in orice alta retea, iar cu connex campus vb cu 7 centi si pe cartela as putea vb cu 10 si nu mai platesc abonamentu de 4$ la ei.
sunt din ce in ce mai dezamagit de connex. ori vin cu optiuni d minute in retea ori bye


#51
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
fiecare cu boala lui ... sunt sigur ca niciodata nu vom fi multumiti de serviciile pe care ni le ofera orange/connex in momentul de fata

#52
adialex

adialex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 01.12.2004

View PostEPoX, on Jan 3 2006, 15:50, said:

fiecare cu boala lui ... sunt sigur ca niciodata nu vom fi multumiti de serviciile pe care ni le ofera orange/connex in momentul de fata

eu o sa fiu multumit cu orange gandindu-ma ca am trecut prin connex si stiind ca acolo e si mai si

#53
bogdancri

bogdancri

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 629
  • Înscris: 04.02.2004
Eu am 2 abonamente la Zapp si la Orange.
Vreau sa renunt la Orange si sa trec la Connex.
Orange ar multe chestii in minus. Studiez cam de 2 saptamani problema asta.
Un punct in minus pentru Orange ar fi si telefoanele din oferta lor unde predomina cele low cost .....

#54
adialex

adialex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 01.12.2004

View Postbogdancri, on Jan 3 2006, 17:20, said:

Eu am 2 abonamente la Zapp si la Orange.
Vreau sa renunt la Orange si sa trec la Connex.
Orange ar multe chestii in minus. Studiez cam de 2 saptamani problema asta.
Un punct in minus pentru Orange ar fi si telefoanele din oferta lor unde predomina cele low cost .....

daca gasesti un punct in plus la abonamente pentru connex sa ma luminezi si pe mine. vezi ca ti-am dat un pm

View Postgeojoking, on Jan 3 2006, 17:40, said:

adialex nu mai fa dublu post pls. ms

scuze pentru asta. serverul forum.softpedia e supraincarcat si de asta a dat eroare de cateva ori iar eu am crezut ca nu a postat si a postat

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate