Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Segregare la baza stalpului

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 

Motorola Moto X 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
339 replies to this topic

#307
Comy

Comy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 21.12.2001
Posibil nu zic nu. Obisnuit de pe lumia 930 unde arata corect am spus ca si aici e la fel

Edited by Comy, 14 May 2016 - 09:33.


#308
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
E normal să îți arate așa, partitia de sistem nu e luata in considerare. Eu am Nexus 6 de 32 gb si aida îmi arată disponibil 26 gb.

#309
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
16GB e capacitatea de fabrica a nand-ului. Reali sunt in jur de 15GB, ca la orice stick sau HDD.
Din cei 15GB o parte este ocupata de sistemul de operare Android + aplicatiile integrate. In jur de 5-6GB ocupa sistemul de operare, plus aplicatii integrate si cache ajungi exact pe la 8-9GB ramasi liberi.

#310
Comy

Comy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 21.12.2001
Mulțumesc domnilor.

#311
edikup

edikup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 10.05.2006
Ma poate cineva directiona spre un service bun in Bucuresti care sa schimbe ecranul? De fapt, partea de "sticla" exterioara, care s-a spart, ca ecranul e perfect functional.

Pana acum in 2 locuri m-au trimis la plimbare. Posted Image

#312
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Mai bine cauta tu pe youtube cum se schimba, vezi ce fel de surubelnita iti trebuie si comanda-l de pe ebay.

#313
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009
Mai bine isi cumpara alt display cu tot cu frame si il ilocuieste pe cel functional,eu am supt-o cand am incercat sa scot sticla sparta http://www.ebay.es/i...I0AAOSw8d9U0yyr
Dai 100 de euro si termini balciul ,stiu ce vorbesc crede-ma Posted Image [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5U5-lLZagDw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by lik_lights, 06 June 2016 - 17:42.


#314
edikup

edikup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 10.05.2006
Bine, cu frame, ne- cu frame, dar tot nu sunt indemanatic la treburi de-astea.

Unde m-as putea duce sa il inlocuiasca cu totul?

#315
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Nici eu nu am astfel de abilitati. Din fericire, nici nu am nevoie.
Din nefericire, mi se pare tot mai junghi acest telefon. In seara asta am fost la un spectacol de balet al scolii unde se duce fii-mea, si pentru ca am fost cu mintea in tramvai si am uitat sa iau aparatul foto, am filmat si eu si sotia cu telefoanele. Nu e mare problema pt ca vom primi si filmari profi, dar alea dureaza pana ajung la noi.
Ideea este ca (in ultimul timp?) moto x-ul face niste poza si filme de tot rahatul! Posted Image
Acum am avut ocazia sa compar, si poate nu va vine sa credeti, dar S5 mini al sotiei face cu bolta pe moto x-ul asta.

Am vreo varianta de a remedia/imbunatati problema? Arata in primul rand ca si cum ar merge intotdeauna pe un ISO prea mare, pozele ies cu granulatie vizibila si idioata. Ma seaca si faptul ca n-am aproape nici o setare, doar frectii cu HDR si blitz.
Ar mai fi de remarcat ca as putea jura ca la inceput facea poze mult mai bune decat acum. Am incercat si am revenit la aplicatia de baza, scotand toate update-urile, dar n-am remarca imbunatatiri.
Alte idei?

#316
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Nu prea ai ce sa faci, mai ales la intuneric sau in zone fara lumina naturala. Abia de la Gen3 incolo au pus niste camere mai decente. Samsung-urile sunt foarte bune pe camera, printre cele mai bune. La Gen4 au introdus si cei de la Motorola controale manuale pentru camera, dar nu stiu daca vor actualiza aplicatia camera si pentru X 2014. Sa speram ca o vor face.
Sa ai HDR-ul activat tot timpul, imbunatateste calitatea pozelor. Daca ai lumina cat de cat, fa pozele fara flash, uneori ies mai bine. Flash-ul il folosesti doar la intuneric sau unde lumina e foarte slaba. Asta e, camera nu e punctul forte al acestui telefon.

Edited by antinVidia, 16 June 2016 - 08:10.


#317
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Am inteles, multumesc. Banuiam ca pe aici este raspunsul.

#318
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Si intotdeauna fa mai multe poze, ca sa ai de unde alege. Din 3-4 poze la fel, o sa vezi ca una arata cel mai bine. Asta e valabil cam la orice camera...

Edited by antinVidia, 16 June 2016 - 11:24.


#319
gbostina

gbostina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 02.09.2004
https://www.ifixit.c... Teardown/40630

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/L1Tgi1Aa9gI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by gbostina, 13 July 2016 - 11:52.


#320
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Din ce am tot rasfoit netu, inteleg ca nu pupam update la nougat, asa-i?

#321
cocosnut

cocosnut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 08.08.2016
Merita cumparat acest moto x la 849 de lei? mai primeste update sau macar suport de la cyanogen?

#322
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011

View PostZetics, on 23 august 2016 - 15:47, said:

Din ce am tot rasfoit netu, inteleg ca nu pupam update la nougat, asa-i?

Neoficial primim de la Cyanogen care lucreaza in acest moment la CM 14

View Postcocosnut, on 23 august 2016 - 19:11, said:

Merita cumparat acest moto x la 849 de lei? mai primeste update sau macar suport de la cyanogen?


Avem suport de la Cyanogen pentru CM 13 si primiti CM 14 cat de curand :)

#323
Radu-S

Radu-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 25.04.2008
Personal sunt atat de multumit de telefonul asta, ca nici nu ma intereseaza daca mai trece la o versiune superioara de Android. Pur si simplu nu am avut cu el nici o fractiune de secunda de intrerupere, lag, restart de capul lui, etc.
Da, merita 900 lei. pentru ca la banii astia nici un midrange de anul asta nu ii ajunge nici la calcaie.

#324
Radu-S

Radu-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 25.04.2008
Noua actualizare primita. 24.201.3

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate