Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 

Oferta "T-Mobile" si "T-Home" din 12 septembrie

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#1
body_123

body_123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 15.01.2007
Dupa cum s-a auzit de ceva timp, Cosmote se va numi din data de 12 septembrie T-Mobile iar Romtelecom T-Home. Ei planuiesc sa vina pe piata cu un pachet de servicii, care sa ofere un discount cat de cat bun clientilor. Romtelecom ( T-Home) va publica aceasta oferta abia pe 12 septembrie dar deja la germanos ( cosmote) a aparut o parte din oferta. De ce spun doar o parte? Pai inca nu exista pachetul maxim la toate in lista, mai exista multe combinatii intre pachete care vor aparea probabil in septembrie. Desi unele pachete sunt scumpe si chiar nu merita bagate in seama exista totusi pachete la 30 euro care  merita pentru ca primiti pe langa televiziune, internet, telefonie, abonament cosmote free L ( + cartela 4G speciala) si abonament cosmote unlimited 10  si 60 euro pentru a va achizitiona un telefon de la germanos iar la unele abonamente primiti si 125 euro fara tva ( apx 145 euro) pentru a va achizitiona tableta sau televizor de pe clickshop.ro. Mai jos aveti detaliile exacte despre viitoarea oferta, una buna zic eu ,voi?

Attached Files



#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,779
  • Înscris: 07.02.2003

View Postbody_123, on 19 iunie 2014 - 22:06, said:

una buna zic eu ,voi?
Ma gandesc deja la scumpirile anuntate la tv... daca incep si cu telefonia asa... e clar, patron neamt :P

#3
adrian8080

adrian8080

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 12.12.2010
iti dai seama ca o sa sara cu digi in sus si in jos, nu iti e clar?! :))

#4
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
La ce preturi au deja au fost infranti.

#5
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Posted Image scump , poate pentru snobi sau risipitori să pară o.k. , scump , scump, scump , no way , niemals johan, niemals , nie wider Posted Image

Edited by Teophileos, 19 June 2014 - 22:37.


#6
body_123

body_123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 15.01.2007
Teophileos de ce ti s-ar parea scump? In momentul de fata platesc aproximativ 20 euro la romtelecom pentru internet, telefonie, televiziune ( toate maxim) fara un abonament la cosmote, care free L costa 31 euro si cosmote unlimited 10 mai costa 10 euro.( nu stiu cati ati face abonament la asta) + 60 euro pentru a va lua un telefon de la germanos. Mi se pare totusi generos pentru 30 euro lunar, daca aveti minim un abonament in momentul de fata la cosmote + serviciile romtelecom.

#7
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Ar trebui sa mearga in Belgravistan cu oferta asta, ar face furori Posted Image

Quote

serviciile romtelecom.

internetul ala prin sirma ? Posted Image buna gluma

Edited by danzi23, 19 June 2014 - 22:26.


#8
body_123

body_123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 15.01.2007
Prin sarma... este bun si ala, nu toti stau in Bucuresti!

#9
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postbody_123, on 19 iunie 2014 - 22:24, said:

Teophileos de ce ti s-ar parea scump? In momentul de fata platesc aproximativ 20 euro la romtelecom pentru internet, telefonie, televiziune ( toate maxim) fara un abonament la cosmote, care free L costa 31 euro si cosmote unlimited 10 mai costa 10 euro.( nu stiu cati ati face abonament la asta) + 60 euro pentru a va lua un telefon de la germanos. Mi se pare totusi generos pentru 30 euro lunar, daca aveti minim un abonament in momentul de fata la cosmote + serviciile romtelecom.
Câștigi banii foarte ușor, îți place să cheltuiești, e dreptul tău pe banii tăi,
În schimb Posted Image eu Posted Image  nu vad de ce aș da peste Posted Image 100 de lei pe astfel de servicii, nu toți oamenii au aceleași nevoi, însă ca întotdeauna
unii concetățeni caută să se laude cu cheltuielile lor extravagante. Totuși dacă din punctul tău de vedere consideri că tu ai ajunge ca să faci
economii și să ai servicii mai bune Posted Image atunci dă-i înainte cu tupeu Posted Image , pe banii tăi hotărăști chiar tu, pe banii altora Posted Image  nu

Edited by Teophileos, 19 June 2014 - 22:35.


#10
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007
Romtelecom, sau mai nou vopsitul T-Mobile, nu e decât o companie care vinde, în anumite  zone în care are noroc că n-a ajuns RDS, servicii la prețuri mult mai scumpe decât concurența. În timp ce RDS își mută gratuit toți abonații de la Fiberlink 50 la Fiberlink 100, RTC are pe site un abonament de 11 euro cu 2 Mbps download și 1 Mbps upload.

#11
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,855
  • Înscris: 10.12.2006
RDS intra incet si sigur si prin sate, care sunt momentan singura sursa de venit a romtelecom pe partea de internet, exceptand partea business care e si aia in reducere. Ce vor ei sa faca cu preturile astea n-am idee, in opinia mea e sinucidere, deoarece au preturi de n ori mai mari si servicii de calitate mai slaba decat RDS.

#12
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

View Postdanzi23, on 19 iunie 2014 - 22:24, said:

Ar trebui sa mearga in Belgravistan cu oferta asta, ar face furori Posted Image



internetul ala prin sirma ? Posted Image buna gluma

Subscriu este o oferta pentru cei din Belgravistan.Posted Image

#13
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
@body_123
Daca ziceai "nu toti stau in mediul urban", hai ca nu as fi ras asa de tare.
Si apropo, mitul asta -> http://forum.softped...-la-romtelecom/ peste cati ani devine realitate ?
In Cluj-Napoca nici vorba de asa ceva. Cel mai rapid internet pe care RTC mi-l pote oferi ii la fel de rapid ca cel mai slab internet de la RDS + diferenta de pret de 17  RON pe luna Posted Image

Edited by danzi23, 19 June 2014 - 22:40.


#14
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Pentru cei care locuiesc in orase, oferta asta nu e de luat in seama. Nu vad de ce ar renunta cineva la upc/digi ca sa se mute la Dolce sau Clicknet, in orase. Iar strict pe telefonie mobila... sa se duca in Belgravistan cu oferta aia. Poate reducerile la telefoane/televizoare sa-i atraga pe unii, dar numarul lor va fi micut.

#15
OutOfMind

OutOfMind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 04.06.2012
Cred ca voiau sa scrie preturile in lei, dar era tastatura in germana, altfel nu se explica scumpeturile alea.

#16
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,855
  • Înscris: 10.12.2006
Eu chiar nu ii inteleg pe astia de la Romtelecom din ce traiesc. La mine in oras au ditamai cladirea lata si cu 5 etaje de zici ca da la toata tara internet, dar nu cunosc pe nimeni care sa mai aiba la ei abonament. Ce politica duc astia daca manca firmiturile ramase de la RDS, prin zonele rurale?

#17
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,247
  • Înscris: 24.05.2006

View PostSfPetru, on 19 iunie 2014 - 22:44, said:

Ce politica duc astia daca manca firmiturile ramase de la RDS, prin zonele rurale?

Le da STS-ul lovele de la buget, ca-i lasa sa asculte telefoanele.

#18
JohnyJ

JohnyJ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 10.06.2014
Preturile sunt mari.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate