Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 

curge apa prin tavan

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,024
  • Înscris: 16.06.2006

 GTFMIOFE, on 06 iunie 2014 - 14:09, said:

...
aveam doar o gaura jos in faianta, la imbinarea cu gresia pe care am astupat-o cu spuma poliuretanica.
...

Acela era sifonul de pardoseala. Se practica pe vremuri. Este racordat la canalizare.

#38
GTFMIOFE

GTFMIOFE

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 06.06.2008

 radurus, on 06 iunie 2014 - 18:04, said:


Acela era sifonul de pardoseala. Se practica pe vremuri. Este racordat la canalizare.

la mine nu era racordat la nimic , daca ar fii curs apa aceasta s-ar fii scurs pur si simplu pe aerisirea aceea care contine toata tevaraia blocului.

apropo, n-a mai curs apaPosted Image

#39
mihailaxinte

mihailaxinte

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.08.2015
buna ziua,
de curand sunt proprietarul unui apartament de 3 camere ,frumos ,mare, dar cu probleme... apartamentul este situat la etajul 10 intr-un bloc renovat de primarie acum 2 ani de zile.....astazi am intrat pt prima data in el...  tavanul si partea de sus a peretilor plin de igrasie si de infiltratii de apa...in unele locuri se vede placa(deci lavabila si glet cazut)...doar din vazute am obs ca peretele nu este ud ceea ce m-a duce la gandul ca este asa dinnainte sa fie renovat...sper tind sa cred cu tarie asta pt ca fostii prop sunt ingalati...delasatori , etc....m-a rog....problema mea este ca nu imi permit sa iau un mester....nu stiu eu prea multe dar fac de toate in casa si nu numai...stiu cate putin din toate...zic si eu.. ....as putea rezolva problema singur???....mentionez ca nu m-am intalnit pana acum cu astfel de caz...dar un glaf la geam o reparatie am mai facut dar cu asa ceva nu m-am confruntat....
astept un raspuns de la cei care s-au confruntat cu asa ceva si care m-a pot ajuta cu un sfat,cu procedura de lucru,materiale.

cu stima,
mihail axinte

#40
Kendo

Kendo

    Aspargus de Pontaforte

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,063
  • Înscris: 03.06.2003
trebuie sa dai de sursa apei si sa o elimini
pana nu rezolvi asta nu prea ai ce sa repari pentru ca bagi bani degeaba

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate