Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,

La ce ora se deschid urnele ?
 Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!
 Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...
 Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨
 

aparat masura dt 9208a

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Robertbv

Robertbv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 26.08.2013
verifica singuranta fuzibila de pe ramura de curent ;)

#20
viorel_andrei

viorel_andrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 10.05.2009

 Robertbv, on 02 mai 2015 - 13:13, said:

verifica singuranta fuzibila de pe ramura de curent Posted Image

Am spus inainte ca siguranta e buna. Dar e bine ca ai postat ca sa spun evolutia.

In cazul versiunii mele, dupa shuntul la (-) de 0.01ohm urmeaza doua rezistente in paralel (R3=330ohm si R5=1ohm) care erau arse. Am pus R5 si a inceput sa functioneza. Trebuie sa iau un alt multimetru si sa vad daca trebuie ajustata rezistenta.

Va multumesc

#21
Robertbv

Robertbv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 26.08.2013
am un model asemanator
este prevazut cu doua sigurante una pe fata care e facuta  poza si alta pe cealalta parte,una din ele este de cativa mA si este in serie cu bateria Posted Image
deaia am specificat siguranta de pe ramura de curent

Edited by Robertbv, 02 May 2015 - 13:58.


#22
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

 viorel_andrei, on 02 mai 2015 - 13:45, said:

In cazul versiunii mele, dupa shuntul la (-) de 0.01ohm urmeaza doua rezistente in paralel (R3=330ohm si R5=1ohm) care erau arse. Am pus R5 si a inceput sa functioneza. Trebuie sa iau un alt multimetru si sa vad daca trebuie ajustata rezistenta.
De unde ai luat valorile rezistentelor?
De pe vresiunile de scheme pe care le am, R5 nu este ll cu R3 si nu au acele valori precizate de tine!
http://www.8085proje...ing DT9208A.jpg
https://www.google.r...bih=639#imgrc=_

Edited by barbu78, 02 May 2015 - 15:56.


#23
viorel_andrei

viorel_andrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 10.05.2009

 Robertbv, on 02 mai 2015 - 13:57, said:

am un model asemanator
este prevazut cu doua sigurante una pe fata care e facuta  poza si alta pe cealalta parte,una din ele este de cativa mA si este in serie cu bateria Posted Image
deaia am specificat siguranta de pe ramura de curent

Mie mi-a fost teama sa desfac placa sa nu sara lamele, bile, arcuri din comutator. Este pericolul asta? Este vreo problema la reasamblare?
Aveti cumva o schema a multimetrului (ati spus ca e unul asemanator), pentru ca ce am gasit pe net nu se potriveste cu ce am eu?
Mersi

#24
viorel_andrei

viorel_andrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 10.05.2009

 barbu78, on 02 mai 2015 - 15:54, said:

De unde ai luat valorile rezistentelor?
De pe vresiunile de scheme pe care le am, R5 nu este ll cu R3 si nu au acele valori precizate de tine!
http://www.8085proje...ing DT9208A.jpg
https://www.google.r...bih=639#imgrc=_
Pe schemele astea m-am uitat si eu dar nu se potrivesc cu ce e in aparat. Asa ca m-am uitat pe cablaj (traseele efective). Se pare ca sunt multe versiuni ale acestui aparat si deci scheme si valori diferite.
Mersi

#25
Robertbv

Robertbv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 26.08.2013
da intradevar acuma am desfacut si eu multimetrul si cele doua rezistente sunt in paralel 330 cu 1 ohm

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate