Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari
 

Samsung S7580 Galaxy Trend Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
226 replies to this topic

#127
muraru_dan

muraru_dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 807
  • Înscris: 23.06.2007
Stii ce ma oftica pe mine? Toti sunt chititi sa de-a in cap, nu sa puna in balanta.
Daca acum ai ecran doar de 4 inch mai frate e mic, acum 2-3 ani toti ziceau ca e mare, peste 4 inch ca e prea mare si nimanu-i nu-i convenea.

Realitatea bate filmul si trendul asta e un episod din serial.
Ca multi nu-l accepta e treaba lor.

#128
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,375
  • Înscris: 10.09.2014
Un telefon cu specificații bune și destul de dotat e Sony Xperia M. E pe la 550 lei, 1 GB de RAM, ok optimizat. L-am folosit 1 lună și mi-a plăcut. L-am returnat doar pentru că nu se împerechea cu pedometrul meu Fitbit. Dar mă îndoiesc că nevestei tale îi trebuie așa ceva.

În rest e super ok: destul de compact, frumos, nu dă impresia de ieftin, led de notificări, reglare automată a luminozității ecranului, cameră cu bliț, cameră frontală, microfon secundar pentru conversații mai clare, buton de cameră, NFC.

Îl poți găsi negru, alb, galben sau mov.

Niște chestii pe care cu greu le găsești la un Samsung la același preț.

Edited by LeopardSurd, 27 September 2014 - 14:11.


#129
alinropan

alinropan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 03.08.2014
@Leopard, doar o atentionare : suntem 2, nu doar 1 persoana. Am impresia ca asta a facut si cel care m-a acuzat ca divinizez Trend-ul, cand de fapt Muraru Dan a scris mai multe despre el, avandu-l sotia lui, nu eu. Dar ma rog, in cazul unor oameni exista placerea asta sadica de a da in cap, fara sa se uite atent daca injura pe cine trebuie sau nu. Posted Image) Ma rog, nu e cazul lui Leopard, ci a celorlalti...

Deci, pe scurt, Dan e cel cu sotia, eu sunt celalalt. Fara sotie. Si fie vorba intre noi barbatii, la ce mentalitate au acum femeile, nici nu va fi cazul. Am si asa destule pe cap, un stres in plus imi mai lipseste... Posted Image)

View PostLeopardSurd, on 27 septembrie 2014 - 14:10, said:

Un telefon cu specificații bune și destul de dotat e Sony Xperia M. E pe la 550 lei, 1 GB de RAM, ok optimizat. L-am folosit 1 lună și mi-a plăcut. L-am returnat doar pentru că nu se împerechea cu pedometrul meu Fitbit. Dar mă îndoiesc că nevestei tale îi trebuie așa ceva.

În rest e super ok: destul de compact, frumos, nu dă impresia de ieftin, led de notificări, reglare automată a luminozității ecranului, cameră cu bliț, cameră frontală, microfon secundar pentru conversații mai clare, buton de cameră, NFC.

Îl poți găsi negru, alb, galben sau mov.

Niște chestii pe care cu greu le găsești la un Samsung la același preț.

Da, stiu ca la acelasi pret, un Samsung nu face fata, dar nah, parca nu ma atrage designul acela de tip caramida. No, asta e, fiecare are piticii lui, iar eu consider ca se putea si mai bine la acest aspect, chiar si la telefoanele ieftine, dar deh, daca producatorii realizeaza designuri misto doar la telefoane de 1000 de euro...asta e...

Edited by alinropan, 27 September 2014 - 15:27.


#130
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014

View Postalinropan, on 27 septembrie 2014 - 15:31, said:

Am impresia ca asta a facut si cel care m-a acuzat ca divinizez Trend-ul, cand de fapt Muraru Dan a scris mai multe despre el, avandu-l sotia lui, nu eu. Dar ma rog, in cazul unor oameni exista placerea asta sadica de a da in cap, fara sa se uite atent daca injura pe cine trebuie sau nu. Posted Image) Ma rog, nu e cazul lui Leopard, ci a celorlalti...
Vezi ca spui lucruri neadevarate. Eu nu am injurat pe nimeni. Eu am zis doar ca e un telefon slab, invechit, pentru care exista multe alternative, cum aproape toata lumea a spus in topic-ul asta. In schimb tu ma faci comunist, din motive doar de tine intelese.

#131
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,375
  • Înscris: 10.09.2014
Știu, fiecare cu pitici lui. Mie mi-a plăcut mai mult designul la Xperia M decât la actualul meu Moto G.

Sony le are cu design-ul în general. Doar uită-te cum arată săpunurile Samsung.

Faptul ca Samsung nu înseamnă că toate merg ca cel mai tare Samsung.

E doar o părere subiectivă. Eu mi-aș lua un S5 de exemplu dar e vorba de un telefon care trebuie optimizat bine fără nicio scuză la prețul lui.

WP reprezintă o opțiune foarte bună pentru doamne și domnișoare care în general nu scot untul din telefon.

#132
alinropan

alinropan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 03.08.2014
Acuma, daca e sa ma uit doar la poze, M e intr-adevar mai frumos decat Moto G. Apropo, Moto X, ala e designul care se apropie de ce-mi place mie.

Ma rog, gusturile-s subiective, dar pentru mine, Samsung-urile imi plac. Si altele de genul asta. Daca astea arata a sapun, atunci ma intreb care design consideri tu ca e cel mai misto, de la care marca... ? :)

#133
geo579

geo579

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,149
  • Înscris: 10.06.2013
Aline cauta mai multe recomandari despre trend pe topicul dedicat.colegii de aici nu te au luat la misto.un android,fie el si cu 768 ram,e varza.mai ales samsung care are touchwiz care de fapt e touchlag.sincer, gasesti ceva mai bun ca trend ul asta.

Edited by geo579, 27 September 2014 - 18:40.


#134
alinropan

alinropan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 03.08.2014
Geo, stiu, stai linistit, nu eram eu setat pe ala sau pe careva anume. Dar stii cum e, nu poti impaca si capra si varza : se pare ca telefoanele care-ti plac la design, nu-s asa stralucite la cum functioneaza. Iar cele dupa care nu te omori cand le vezi, sunt mult mai bune.

Se pare ca in segmentul asta de smartphones ieftine nu poti fii cu ambele, decat cu una din ele... :)

@Leopard, daca stau sa ma gandesc mai bine, nici Sony nu "suna" prea rau la capitolul aspect, si ma refer in general, nu doar M. Ideea e daca in jurul sumei de 500 se poate gasi ceva potent, sau doar in marja de 500-1000...si care anume...

#135
alinropan

alinropan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 03.08.2014
Am gasit aici pe forum ceva de genul ca Sony M sta execrabil la camera foto. Leo, tie cum ti s-a parut ?

@geo, am vazut dincolo ca ziceai de Xiaomi 1S. M-am gandit si la asta, as spune ca la 650 lei e o varianta foarte buna. Peste tot vezi doar aspecte pozitive despre el. M-as baga si la alte "chinezarii", dar nu prea as avea incredere, decat la asa ceva eventual..

#136
muraru_dan

muraru_dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 807
  • Înscris: 23.06.2007
In jurul sumei de 500 lei sa fim seriosi, nu exista telefon perfect. Nu exista nici la 1000.
Important e sa-ti placa si sa-ti ofere ceea ce ai nevoie.
Eu nu neg ca nu exista ceva mai bun ca acest Samsung, insa unora poate acest Samsung le va place.
Interfata sincer si mie imi place, dupa mine e mai frumoasa decat la multi competitori, cu tot lah-ul ei care nu e asa de speriat.

Eu nu vad de ce totusi oamenii nu admint anumite lucruri bune la un produs, ci incearca tot timpul sa de-a cu el de pamant.
Acum 2-3 ani pun pariu ca toti dintre noi consideram 512 MB de ajuns, acum 768 care ofera cam cu 100 MB ram mai putin decat multe telefoane cu 1 GB chipurile e varza.

Nu mai pomenesc de vremurile cand aveam arm 11 sub capota, unde acolo vedeai lag inclusiv in multe aplicatii cu grafica chipurile mai rasarita si toti eram extaziati de device-uri. Si spatiu de stocare? se masura in sute de MB, pana in 200 daca mai tin bine minte.

Aline, am spus, cel mai bine e sa dai fuga intr-un magazin si sa vezi live telefoanele.
Iar daca iti plac pozele ce le vezi pe net cu acest trend, in realitate o sa-ti placa si mai mult. Din toate pctele de vedere.

#137
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,375
  • Înscris: 10.09.2014

View Postalinropan, on 27 septembrie 2014 - 19:08, said:

Am gasit aici pe forum ceva de genul ca Sony M sta execrabil la camera foto. Leo, tie cum ti s-a parut ?
Am avut multe telefoane cu 5 Mpx-eli. M-ul e unul dintre cele mai ok. Moto G care are și el 5 MPx e vai de mama lui. Pentru 5 MPx, crede-mă că e chiar OK. Doar iPhone 4S scoate poze de 4 Mpx mai bune la rezoluția aia.

La Sony mi-a plăcut cum iese pe spate numele în relief, metalic. Ca pe vremuri pe produsele lor. Și e ușor și compact.

Edited by LeopardSurd, 27 September 2014 - 19:19.


#138
alinropan

alinropan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 03.08.2014
OK, inseamna ca unii romani sunt prea pretentiosi, sau compara cu smartphonuri de top, asa ca..

Sau, referitor la Xiaomi, tot la acelasi pret, 550 - ( 160 dolari ), din depozit din Europa, fara taxa de transport, vame si alte chestii :

http://www.xiaomisho...hone-black.html

Na, astea da variante Posted Image

@dan, asa e mentalitatea asta paguboasa a noastra. Cred ca ne-am "invatat" prea bine cu atata tehnologie si atatea variante, si mai ales cu progresul asta din ce in ce mai accelerat... Sau sa nu zic doar de noi : e in natura umana lucrul asta, din pacate, de a uita ce a fost si a nu te mai multumi azi cu ce ti-a placut ieri.. Suntem niste fiinte tare ciudate noi oamenii...

Nu ca nu e bine sa progresezi, teoretic....dar practic, la ce se intampla acum, cred ca e evident pentru noi toti ca lucrurile au scapat de sub control in unele aspecte ale vietii...

Edited by alinropan, 27 September 2014 - 19:31.


#139
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,932
  • Înscris: 25.01.2007
da' tu esti setat rau pe romani pretentiosi.
man, un telefon nu il iei pentru doua luni.
un telefon care are lag acceptabil acum, peste 6 luni il va avea enervant, si peste un an dai cu el de pamant.
aplicatiile evolueaza, producatorii nu se prea gandesc "sa o lasam mai moale ca saracu' alin are dumai 760 ram pe tigaie".

mie nu mi se pare mentalitate proasta, mi se pare prostie sa cumperi un telefon mai slab, cand de aceeasi bani iei ceva mai bun.
mi se pare prostie sa iei telefon fara macar 1 giga ram. si sa nu te gandesti ca din acel giga ai nu's cat la dispozitie, telefonul papa singur 700-800.

#140
alinropan

alinropan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 03.08.2014
Spre deosebire de majoritatea romanilor, nu toti fac bani pe cai ilegale, de aceea am o problema cu "pretentiosii", fiindca astia din tagma asta fac parte, a celor care nu cunosc adevarata valoare a banilor... E greu sa o cunosti atunci cand ai mereu buzunarele pline...

Si am zis eu ca nu-s de acord cu tine ? Nu-stiu de ce baga unii vorbe in gura altora. Asta ma enerveaza si pe mine, ca sunt anumite telefoane care-mi plac dar s-au zgarcit sa puna macar 1GB de Ram pe ele, iar la cele carora au pus, alea au alte probleme "tehnice" si de functionare, mult mai grave sau diverse decat un amarat de lag... Ca la masini, cu cat mai multa electronica, cu atat mai multe probleme aparute...

#141
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Ce rezolutie are camera video? Prin unele parti vad 720p si la vodafone 600X480(ceva de genu)!

#142
muraru_dan

muraru_dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 807
  • Înscris: 23.06.2007
filmeaza cu camera principala 720 p si vga cu cea frontala

#143
alexb61

alexb61

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 12.01.2010
Intrebare :
Daca imi iau varianta dual sim S7582 si folosesc un singur sim durata de viata a bateriei o sa fie aceeasi ca la trend plus (S7580)  ?

Edited by alexb61, 23 December 2014 - 09:51.


#144
muraru_dan

muraru_dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 807
  • Înscris: 23.06.2007
Nu ar trebui sa consume mai mult.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate