Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 

Transfer de la profil real la uman

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
10 răspunsuri în acest subiect

#1
RoxanaMoldovan

RoxanaMoldovan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 60
  • Înscris: 19.08.2013
Daca vreau sa ma trensfer in clasa a 12-a, de la profil real ( stiinte ale naturii ) la profil uman ( stiinte sociale) ce departajari/examene trebuie sa dau? Cam ce subicte se dau?
Pot recupera materia?

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 35.533
  • Înscris: 19.04.2009
La toata materia facuta in clasele a 9-a, 10-a, 11-a pe care tu nu le-ai avut...se numesc diferente.
Exemple: Desen, latina, + materiile profilului.
Doar tu poti sti daca poti recupera, eu am invatat intr-o saptamana la transfer :lol:
Subiectele...depinde de profi: La franceza/ latina mi-o dat profa foaia acasa. La engleza am dat la ora, la desen o venit profu cu o carte si o zis sa copiez si eu ceva din ea..Depinde de materii/ exigentele profesorilor.

#3
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.680
  • Înscris: 29.08.2013
La bac dai romana (subiectul. pt cei de la uman), istoria si proba la alegere.

#4
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.051
  • Înscris: 04.07.2009
Mergi la secretariatul liceului la care vrei sa te transferi si intreaba acolo.

#5
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.879
  • Înscris: 20.06.2012

 lex404, on 18 martie 2014 - 18:24, said:

Exemple: Desen, latina, + materiile profilului.

Trebuie sa dea si la latina? Sa fim seriosi, ce rost mai are? Oricum latina nu se mai face de pe a 11-a la stiinte sociale...

#6
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 40.633
  • Înscris: 30.07.2003
Cu sau fara rost, e in programa si trebuie promovata.

 RoxanaMoldovan, on 18 martie 2014 - 18:03, said:

Pot recupera materia?
Nu suntem ghicitori in stele.

#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 35.533
  • Înscris: 19.04.2009

 Vla0d_, on 18 martie 2014 - 18:43, said:

Trebuie sa dea si la latina? Sa fim seriosi, ce rost mai are? Oricum latina nu se mai face de pe a 11-a la stiinte sociale...
Da. Eu la sf clasei a XI-a m-am transferat, si am dat la desen ( care nu se mai faceau ) si nu mai stiu ce psihologii, plus latina, etc etc.. P
Se dau toate, el trebuie sa termine cu o fisa matricola identica ca structura cu cei din linia lui, nu-i pot lipsi materii.

#8
RoxanaMoldovan

RoxanaMoldovan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 60
  • Înscris: 19.08.2013

 lex404, on 18 martie 2014 - 20:25, said:

Da. Eu la sf clasei a XI-a m-am transferat, si am dat la desen ( care nu se mai faceau ) si nu mai stiu ce psihologii, plus latina, etc etc.. P
Se dau toate, el trebuie sa termine cu o fisa matricola identica ca structura cu cei din linia lui, nu-i pot lipsi materii.
Si ti-a fost/ti-e usor sa dai bacu' ? Eu nu ma transfer ca sa nu dau bacu' din mate, ma transfer pt ca as vrea sa merg pe domeniul istoriei. Dar inca nu-s hotarata...

#9
maramicuip

maramicuip

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.251
  • Înscris: 28.07.2010
Cum te impiedica sa urmezi "drumul istoriei", absolvirea unui liceu cu profil real?
Absolvirea unui liceu uman fara o facultate de istorie, te directioneaza pe "drumul istoriei"?

#10
RoxanaMoldovan

RoxanaMoldovan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 60
  • Înscris: 19.08.2013

 maramicuip, on 20 martie 2014 - 16:49, said:

Cum te impiedica sa urmezi "drumul istoriei", absolvirea unui liceu cu profil real?
Absolvirea unui liceu uman fara o facultate de istorie, te directioneaza pe "drumul istoriei"?
Ideea e ca eu vreau sa merg la o facultate pe domeniul istoriei si mi-ar fi mai usor sa ma pregatesc din ce am nevoie pt facultate, decat sa imi bat capul cu bio/mate.

#11
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 35.533
  • Înscris: 19.04.2009
Sincer, tot de aia ma transferasem si eu la filo, si am ajuns acum la Inginerie Biochimica :lol:
Nu am invatat pentru bac, mi-o picat plumb la romana pe care il stiam vag, dar il stiam in maghiara...am vorbit despre importanta poeziei romanesti. cand am vazut c-am luat, parca o picat ceru pe mine :lol:
La geografie nu am invatat ca mi-o placut in timpul anului.
La istorie am invatat toata materia in 3 ore, de la 00 la 3 in noaptea de inaintea bacului si am luat 7,8. Aveam o carte cu vreo 200 de pagini de la inceputu anului, care n-o deschisesem..La ore nu prea m-am dus, sau daca ma duceam dormeam. Ma speria cartea aia...mie nu-mi place istoria in sine, am vrut sa scap de dracu si am dat de ta-su.Dar...primele 30 de pagini introducere, 50 de pagini teorie si restu teste :lol: tocmai in noaptea de inainte observasem :D M-o tot batut la cap un prieten sa ma apuc sa invat...

In rest, am iesit in oras in fiecare seara, am jucat Fifa ( joc care-l urasc, dar era mai interesant decat sa invat )..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate