Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...
 De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...
 

L.P.F. a anunțat cine va transmite meciurile din Liga 1: "E vorba de Look TV și Transilvania Live!". Numai aici toate detaliile despre drepturile TV.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5436 replies to this topic

#3745
Peia11

Peia11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 08.01.2014

View Postutopium, on 20 august 2014 - 20:32, said:

N-are sens sa te iei de el ca are dreptate, UPC are semnificativ mai multe canale de filme, muzica, documentare, stiri, straine, lifestyle ... chiar si la desene animate inca e in avantaj (Jim Jam, Baby TV) + Cartoon Network noaptea (desi o sa piarda Duck TV de la 1 sept).
Ca prea putini se uita la acele canale extra, aici probabil ca ai dreptate, e vorba de canale de nisa in general. Oferta de canale generale, de rating mare, nu e mult diferita intre cei trei mari operatori. Diferenta e la nisele acoperite. Eu care nu prea ma uit la canale generaliste/de rating mare si ma uit la cele de nisa, prefer oferta UPC. Altii vor sport mai mult si prefera RCS/Dolce. Altii vor cele mai multe HD-uri si prefera Orange. E bine ca exista oferte diverse pe piata.

Sti ce nare upc fotbal adevarat

Edited by Peia11, 20 August 2014 - 22:00.


#3746
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014

View Postnecolae, on 20 august 2014 - 12:55, said:

Dar in pauza campionatului o sa fie filme si meciuri amicale.

Mda.. Filme horror cu Roxana Ciuhulescu si meciuri de sumo cu H.I. Interesant program. Așteptăm print-uri (doar de la filme , de la meciurile lui Horia nu căci nu știu dacă au loc pe monitor)

Edited by Cristi_77, 20 August 2014 - 22:31.


#3747
Ovidiu333

Ovidiu333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 986
  • Înscris: 06.09.2010

View Postnecolae, on 20 august 2014 - 13:16, said:

Si in Cupa Ligii am vazut echipe de C.

Eşti pe dinafară complet. Cupa Ligii din Anglia se cheamă Football League Cup şi este organizată de Football League, adică organizatorii Football League Championship (Divizia 2), Football League One (Divizia 3) şi Football League Two (Divizia 4). Echipele din Premier League sunt invitate fiind divizia cea mai importantă şi pentru că la data fondării cupei în 1960 făceau parte din Football League (Diviziile 1-4 pe atunci), Premier League apărând în 1992.
E normal să participe echipe de D3 sau D4.
Ori la noi LPF organizează doar Liga 1.

#3748
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007
Sfatul meu e sa nu vorbim despre ce nu stim. Cine te pune sa te bagi in seama pe orice tema? Hotelul a furat acel campionat Timisoarei. Punct.
Am inteles ca ai fi femeie. Cu un asemenea limbaj si jigniri cam la fiecare postare, eu as fi jenat.
Si asa i se zice la noi echipei preaiubite de media: steoaia!

Edited by Orangetm, 21 August 2014 - 00:08.


#3749
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

View Postutopium, on 20 august 2014 - 23:45, said:


Denumirea populara e Stelemeaua cica Posted Image Dar hai sa nu o dam in retorica de genul asta
Pentru un tip care nu-l interesează fotbalul în general, văd că de fapt ești un suporter pătimaș! Știi că pentru suporterii steliști "dușmanii" sunt suporterii dinamoviști și într-o oarecare măsură rapidiștii! Restul nu prea contează!
Suporterii CFR-ului nu au o adversitate cu cei ai Stelei,pentru că pentru noi, voi nu existați pe această scală!
De Timișoara nu am ce zice pentru că adevărata echipă(chiar sunt de apreciat toți cei implicați) se află în liga 4, dar cu toate acestea este valabil și pentru ei ceea ce este mai sus! Echipa din liga2 este un SUROGAT!Centrul de copii și juniori( foarte bun, am înțeles!) este defapt Rocar-Fulgerul-POLI AEK-FC Timisoara! Un coleg de forum are o imagine la avatar foarte sugestivă: ACS RECAȘ nu este POLI!
Voi vă doriți să fiți văzuți ca niște adversari ai Stelei, dar nu sunteți!
GENERALITATE!!!!
Când nu mai aveți idei atacați Steaua sau atrageți atenția pentru greșelile gramaticale ale colegilor de forum - "din respect pentru limba română!" - eu zic să vă uitați și-n ograda voastră înainte de arăta cu degetul, ca să nu rămâneți cu "chiloțeii în vine"! Toți greșim și toți vedem greșelile celorlalți, dar mare parte din noi trecem peste acestea din diferite motive - nu mă apuc să le enumăr acum, pentru că le știți cu toții!
Am fost offtopic, dar... trebuiau (zise) scrise!
Nu sunt îndreptate către o anumită persoană sau anumite!!!

Edited by matyred, 21 August 2014 - 00:33.


#3750
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012

View Postmatyred, on 21 august 2014 - 00:31, said:

De Timișoara nu am ce zice pentru că adevărata echipă(chiar sunt de apreciat toți cei implicați) se află în liga 4, dar cu toate acestea este valabil și pentru ei ceea ce este mai sus! Echipa din liga2 este un SUROGAT!Centrul de copii și juniori( foarte bun, am înțeles!) este defapt Rocar-Fulgerul-POLI AEK-FC Timisoara! Un coleg de forum are o imagine la avatar foarte sugestivă: ACS RECAȘ nu este POLI!
GENERALITATE!!!!

Respect pentru asta. CFR nu e vazuta ca adversar al Stelei, dar "U" Cluj da, si asta trebuie sa recunosti, fie si doar pentru suporteri.

#3751
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

View PostVla0d_, on 21 august 2014 - 00:37, said:



Respect pentru asta. CFR nu e vazuta ca adversar al Stelei, dar "U" Cluj da, si asta trebuie sa recunosti, fie si doar pentru suporteri.
Eu nu știu ce se întâmplă cu voi, de ce nu vă duceți la stadion? Aveți un stadion super! Aveți voi ceva cu noua conducere!
Cândva galeriile noastre erau cam pe aceeași lungime de undă, dar în timp ...!

#3752
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,051
  • Înscris: 14.08.2007

View Postmatyred, on 21 august 2014 - 00:31, said:

Suporterii CFR-ului nu au o adversitate cu cei ai Stelei!
In schimb suporterii Stelei au o adversitate cu cei ai CFR  ... e suficient sa iei un articol din GSP sa vezi cati stelisti se apuca sa injure CFR-ul, pe Paszkany, Muresan, etc Posted Image Sau sa-i vezi ce striga la meciurile directe. De fapt e suficient topicul asta, foarte multi au zis ca nu ar da bani pe Liga 1 pentru ca banii ar ajunge la Paszkany/CFR. Ce semn mai bun vrei de adversitate? Posted Image

CFR e cea mai urata echipa din ultimii 7-8 ani, nu poti sa negi asta. Poti zice ca nu exista o adversitate fata de FC Botosani, aia da, pot sa o cred. CFR insa e echipa care a starnit cele mai multe reactii negative in anii recenti. Si e simplu de ce, e echipa care a luat cele mai multe cupe din 2008 incoace, au facut cele mai multe puncte in grupele CL si au produs cele mai mari surprize. Motive suficiente sa fie urati/contestati de fanii altor echipe. Dinamo nu mai starneste ura aproape nimanui in anii recenti, ca ei saracii se tot pregatesc de Champions League de vreo 10 ani ... Posted Image

View Postmatyred, on 21 august 2014 - 00:48, said:

Eu nu știu ce se întâmplă cu voi, de ce nu vă duceți la stadion? Aveți un stadion super! Aveți voi ceva cu noua conducere!
De unde sa vina mai multi? Suporterii de fotbal clujeni nu sunt foarte patimasi/implicati in fenomenul fotbalistic (ca si cei din Ploiesti/Craiova/etc de exemplu) si in plus trebuie sa se imparta si intre 2 echipe, fiind singurul oras din provincie cu doua echipe in Liga 1. Asa ca daca cele doua echipe impreuna au o medie de 8-9000 de suporteri e foarte bine ... de fapt impreuna cele doua echipe au o medie comparabila cu Petrolul (sigur, Ploiestiul e un oras mai mic). Mai mult de atat e greu de adunat ... doar daca ambele echipe s-ar bate pentru locurile 1-3, ceea ce ar fi foarte greu. In schimb Clujul are medie buna de spectatori si la baschet, handbal, etc (cand au jucat in semifinale Ploiestiul cu U Mobitelco, la Ploiesti sala a fost mai mult goala, pe cand la Cluj era plina).

Edited by utopium, 21 August 2014 - 01:12.


#3753
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007
Asta cu Poli adevarata e in liga a patra e o mare gogomanie, indusa de chiar parte din presa locala, cu ajutorul unor presari ce scriu prin editiile electronice din Bucuresti. Aia e o echipa de amatori a Universitatii Politehnica, facuta pentru studentii de acolo si cadrele lor didactice.
A, ca sunt cateva sute de ultrasi ce au mers acolo dupa ani de anonimat si au facut tamtam media ca ei ar fi Poli, e cu totul altceva.
Clubul Poli e tot acelasi pe care il stiu de peste 4 decenii, joaca pe acelasi stadion si va continua istoria echipei fondata acum noua decenii si ceva.
Cu sau fara parte din ultrasii polisti suparati pe primar ca vacarul pe sat.


#3754
vidmaker

vidmaker

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 29.03.2013
Suporterii Stelei nu pot avea vreo adversitate cu cei ai CFR pt ca CFR are spectatori nu suporteri.
In al doilea rand ce legatura are faptul ca nu suntem de acord ca din banii nostri sa fie sustinut un club de fotbal, indiferent care e acesta cu CFR si cu vreo ura fata de el?
In al treilea rand ori e vreo ura intre suporteri ori fata de echipa, paskani, muresan etc?
Cu ce graunte ganditi dragilor?
Iar ala din peluza cu ce graunte o fi inteles el ca as fi femeie?!
Culmea e ca "la ei" doar in peluza i se spune asa Stelei. Ori acolo stim foarte bine ca nu prea calca indivizi cu mai mult de 4 clase si cu un IQ mai mare ca marimea la pantof.
Reactiile negative starnite de CFR nu ar trebui sa iti fie chiar atat de neintelese si nu se datoreaza in niciun caz celor scrise de tine ci se datoreaza altor lucruri pe care le stii foarte bine: un campionat furat ca in codru cum nici pe timpul lui ceausescu nu se facea, aranjat politic de boc si oamenii lui ca rasplata pentru banii bagati de paskani in campania pdl-ului. Acel campionat in care s-a mers direct in CL pe munca alora. Un campionat furat mai mult decat pe fata cu santaj la frf, la lpf etc si cu o valiza mai mare data chiar ca mita in locul uneia mai mica promisa ca sa se joace corect. Din acel moment CFR a devenit o echipa care a provocat repulsie inclusiv clujenilor. Bine, mai putin cei ca tine platiti de paskani. De asta nici nu aveti suporteri si nici nu veti avea. Onoarea si istoria echipei voastre au fost tarate in mocirla de paskani si de toata clasa politica a acelor vremuri. Ati ajuns sa fiti asimilati ca o echipa mica, de rahat, o echipa fara istoric, fara viitor exact ca unirea urziceni, echipa care a castigat titlul exact prin aceleasi mijloace si tot pt a merge direct in grupele CL sa-si scoata banii bagati in politica bucsaru.
Ramaneti voi doar cu amintirea asta si cu impresia ca are cineva vreun motiv sa urasca din invidie o astfel de echipa cu o astfel de istorie recenta si sefi imputiti.

View PostOrangetm, on 21 august 2014 - 01:16, said:

Asta cu Poli adevarata e in liga a patra e o mare gogomanie, indusa de chiar parte din presa locala, cu ajutorul unor presari ce scriu prin editiile electronice din Bucuresti. Aia e o echipa de amatori a Universitatii Politehnica, facuta pentru studentii de acolo si cadrele lor didactice.
A, ca sunt cateva sute de ultrasi ce au mers acolo dupa ani de anonimat si au facut tamtam media ca ei ar fi Poli, e cu totul altceva.
Clubul Poli e tot acelasi pe care il stiu de peste 4 decenii, joaca pe acelasi stadion si va continua istoria echipei fondata acum noua decenii si ceva.
Cu sau fara parte din ultrasii polisti suparati pe primar ca vacarul pe sat.
Pai si care e aia ca echipa care se lupta la titlu era echipa adusa de Iancu la Timisoara si a cumparat totul cu bani grei. Daca echipa aia juca la Arad se numea tot Poli Timisoara?!
Culmea e ca atunci cand se muta iancu cu a lui echipa de cacat in Timisoara chiar exista echipa Politehnica Timisoara. Doar ca nu era in liga 1 si astfel oligofrenii au fugit la echipa lui Iancu ca sa arate ei ce suporteri frumosi are Timisoara, ca in C sau in D nu-i baga nimeni in seama. Ba sa nu uitam cat banet a bagat imputitul si in "galerie" ca sa-i recunoasca echipa ca fiind "Poli". Acum de ce ar fi gogomanie? In fond denumirea Politehnica apartine Universitatii Politehnice deci echipa lor este singura indreptatita sa poarte acest nume. Sau nu mai are de cand imputitul a cumparat numele de la niste rectori corupti carora le curgeau balele dupa banii lui iancu?
Apropos: Otelul a castigat poate cel mai curat titlu din ultimii 6-7 ani, exceptie poate ultimii 2 cand nu a fost nicio lupta, ceea ce este trist pt valoarea fotbalului nostru, deci nu se poate invoca vreo influenta. Un golan ca tine insa nu poate sa fie obiectiv.

Edited by vidmaker, 21 August 2014 - 01:37.


#3755
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007
Echipa aia lui Iancu a fost echipa adoptata de intreg orasul, inclusiv de partea mica din galeria de acum ce merge pe Stiinta sa strige ce striga.
Poli a fost scoasa dupa anii 90 de sub tutela Politehnicii cf. Legii Sportului de atunci si a ajuns pe mana unui escroc italia, cu complicitatea primarului
de atunci si a unor functionari ai Primariei.
Restul s-a desfasurat conform naravurilor de atunci. Mutari, preluari de locuri.
Cata vreme echipa lui Dobos a fost adoptata de catre toti si ulterior vanduta Iancului, iar acesta a dus-o in cupele europene si a platit din greu sa readuca palmaresul acasa, ghici care o fi Poli? Palmaresul e asociat prin membrii fondatori ai ASFC Iancului, ca noi am cerut prin mitinguri sa ne readuca palmaresul vandut dr unele lichele locale.
Primarul actual a facut ce a putut si el dupa intrarea in insolventa a societatii comerciale a lui Iancu.
Dar s-a umflat ranza in unii amici polisti dinDruckeria si s-a ajuns la bataia asta de joc a noastra impotriva noastra cu ACS si ASU.
Nu astept sa ne intelegeti pe deplin, voi cei din alte parti, cata vreme noi aici suntem dezbinati de orgoliile unora sau altor; dar vreau sa ascultati oameni ce stiu mai bine situatia decat o stiti din media.




#3756
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,051
  • Înscris: 14.08.2007

View Postvidmaker, on 21 august 2014 - 01:22, said:

Reactiile negative starnite de CFR nu ar trebui sa iti fie chiar atat de neintelese si nu se datoreaza in niciun caz celor scrise de tine ci se datoreaza altor lucruri pe care le stii foarte bine: un campionat furat ca in codru cum nici pe timpul lui ceausescu nu se facea, aranjat politic de boc si oamenii lui ca rasplata pentru banii bagati de paskani in campania pdl-ului. Acel campionat in care s-a mers direct in CL pe munca alora. Un campionat furat mai mult decat pe fata cu santaj la frf, la lpf etc si cu o valiza mai mare data chiar ca mita in locul uneia mai mica promisa ca sa se joace corect. Din acel moment CFR a devenit o echipa care a provocat repulsie inclusiv clujenilor.
Pai toate "scuzele" astea pentru ura doar confirma ce ziceam ... exista o ura pentru CFR, iar motive s-au gasit/inventat imediat. Cand lua CFR primul titlu, Boc era primar iar PDL era in opozitie, nici vorba sa se afle la guvernare. "Jocurile" trebuiau incepute cu un an si jumate inainte de alegeri ca sa poata lua CFR titlul! Cum naiba avea PDL influenta din opozitie, doar voi stiti Posted Image A fost rasplatit CFR-ul pentru finantarea campaniei electorale care nu avusese inca loc? De catre un partid aflat in opozitie? Sa fim seriosi. In plus sa fii prins cu valiza si sa dai vina tot pe aialalti ... asta dupa ce umblai cu plasa cu bani si carele TV dupa jucatorii de la Gloria Bistrita cu vreun an-doi inainte ... ce sa mai zic Posted Image

Diferenta intre Steaua si CFR e ca patronul Stelei e la zdup pentu mita, exista filmari cum umbla sa dea bani, a fost prins in fapt si cu valiza (ma rog, oamenii lui), se stie ca finanta mai multe echipe deodata in Liga 1, etc ... in schimb patronul CFR nu poate fi acuzat concret de nimic.

Edited by utopium, 21 August 2014 - 01:56.


#3757
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007
Te rog sa iti ceri public scuze!
Cum iti permiti sa ma faci golan?
Sa iti fie rusine!

#3758
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012

View Postmatyred, on 21 august 2014 - 00:48, said:

Eu nu știu ce se întâmplă cu voi, de ce nu vă duceți la stadion? Aveți un stadion super! Aveți voi ceva cu noua conducere!
Cândva galeriile noastre erau cam pe aceeași lungime de undă, dar în timp ...!
Te referi la galeria lui "U"? Eu sunt dinamovist.. :)

Dar am cantat alaturi de fanii lui "U", inainte de meciul jucat intre "U" si Dinamo luna asta, de la barul la care si-au dat intalnire galeriile.. Clujenii stiu la care ma refer. Si apoi, de acolo si in drum spre stadion am cantat toti impreuna ca o singura galerie. A fost ceva deosebit. Si in galerie la "U" au fost foarte multi oameni, la meciul ala, cel putin. Cred ca depinde si de adversar.. Si la meciurile de campionat, din cate am observat la TV, in peluza vin destul de multi oameni. Prin restul stadionului cam bate vantul. Nici acustica nu e nu stiu cat de buna, cu pista aia de atletism...

#3759
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,051
  • Înscris: 14.08.2007

View PostVla0d_, on 21 august 2014 - 02:00, said:

Dar am cantat alaturi de fanii lui "U", inainte de meciul jucat intre "U" si Dinamo luna asta, de la barul la care si-au dat intalnire galeriile.. Clujenii stiu la care ma refer.
Nu stiu la care bar te referi Posted Image Poate clujenii fani U sa stie ...
Si, vezi, poate asta e un motiv pentru care U nu are mai multi fani la stadion ... "infratirea" cu Dinamo, faptul ca au patron care a fost patron si la Dinamo, etc.

Edited by utopium, 21 August 2014 - 02:30.


#3760
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Pe Piezisa e un bar, NIKO Bar, acolo se intalnesc fanii lui "U" inainte de meciuri, chiar langa un alt pub unde se intalneau pana in primavara..

#3761
vidmaker

vidmaker

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 29.03.2013
Eu cred ca astia de la upc dau mesaje subliminale de indobitocire a populatiei. Sau or fi astia de la clock tv? Hmm, greu sa ne dam seama.
Revenind la subiect, cand mai face ginutu o pseudo conferinta de presa in care sa ne explice cum la clock tv se uita familii formate din mai multi oameni (a uitat animalele de companie) si la rds sunt numai celibatari?!

#3762
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,427
  • Înscris: 16.03.2011
Pai daca rtc si upc au semnat pe 5 ani au luat mare teapa.  Ce fac daca look nu mai transmit meciurile? Teoretic asa se va intampla vor iesi mai ieftin. Absurd sa te angajezi la trasmisia pe 5 ani in conditiile in care conform  contractului lpf-look pot renunta din iarna.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate