Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,
 La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C
 La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi
 Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...
 

Sugestii pentru RCS&RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
394 replies to this topic

#19
calin7mihai

calin7mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 897
  • Înscris: 17.02.2012
Pai asta este problema mare a rds- uluu ca ofera nisre servicii foarte ieftine si cu o cerere foarte mare si nu fac fata. Ia sa faca un abonament cu ci+ la 10 lei sau decodor hd la 20 lei sa vezi atunci cum s-ar gasii la orce pop.

#20
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Da exact macar daca au facut oferta la routere cu 3 LEI macar sa promita clientilor echipamentele pe stoc

#21
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Nu stiu pe ce criterii se fac angajariile pt. caserii , insa ar fii bine sa nu se angajeze ''orice'' ....... sau mai rau prin PCR ( pile , cunostinte , relati )
Am fost azi in cora pantelimon sa returnez un decodor dvb-c hd al lui maica-mea si ......... de acolo tot ma aburea ca la returnare trebuie sa mi-l bage mie pe gat
I-am explicat ca eu am cam-uri , insa ea o tinea pe a ei in continuare si pana la urma am plecat din cauza ca ''probabil'' nu intelegea limba romana sau trebuia sa ii scriu , poate asa intelegea ( la chestia cu scrisul nu m-am gandit acolo )
Pe viitor poate se incearca ca , chestiuni de ordin administrativ sau predari/preluari de inventar sa se faca in afara orelor de program
Nu de alta , dar din trei posturi dedicate pt. contracte persoane fizice la cora pantelimon :
- unul era blocat cu prb. administrative
- unul era pt. eliberari cam-uri la abonatii anuntati telefonic
- unul era cu ......... descrisa mai sus
Pai si cum sa nu se faca coada in astfel de situatii , dar cred ca degeaba am scris , fiindca oricum angajatii rcs-ului isi primesc salariu pe banii/timpul nostru pierdut , ca doar suntem in RO

Edited by lupull, 11 February 2014 - 18:04.


#22
total_commander

total_commander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 21.05.2012

View Postlupull, on 11 februarie 2014 - 18:03, said:

Pai si cum sa nu se faca coada in astfel de situatii , dar cred ca degeaba am scris , fiindca oricum angajatii rcs-ului isi primesc salariu pe banii/timpul nostru pierdut , ca doar suntem in RO
si abia acum ti-ai dat seama?

#23
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,373
  • Înscris: 25.01.2014

View Postlupull, on 11 februarie 2014 - 18:03, said:

Nu stiu pe ce criterii se fac angajariile pt. caserii , insa ar fii bine sa nu se angajeze ''orice'' ....... sau mai rau prin PCR ( pile , cunostinte , relati )
Din fericire ai constatat corect angajarile se fac numai pe pile si nu pe competenta, in zona unde locuiesc la contracte am un nene de 60 de ani care nici macar nu stie sa intre pe calculator si nu face nimic, fapt dovedit de cate ori am fost in casierie.
Am fost azi in cora pantelimon sa returnez un decodor dvb-c hd al lui maica-mea si ......... de acolo tot ma aburea ca la returnare trebuie sa mi-l bage mie pe gat
Da pentru ca practic nu mai au ce face cu ele, dar o donatie gratis nu ar face.
I-am explicat ca eu am cam-uri , insa ea o tinea pe a ei in continuare si pana la urma am plecat din cauza ca ''probabil'' nu intelegea limba romana sau trebuia sa ii scriu , poate asa intelegea ( la chestia cu scrisul nu m-am gandit acolo )
Niciodata sa nu renunti, innebunestei pana dau telefoane la sefi sa vada cat sunt de incompetenti.
Pe viitor poate se incearca ca , chestiuni de ordin administrativ sau predari/preluari de inventar sa se faca in afara orelor de program
Nu de alta , dar din trei posturi dedicate pt. contracte persoane fizice la cora pantelimon :
- unul era blocat cu prb. administrative
- unul era pt. eliberari cam-uri la abonatii anuntati telefonic
- unul era cu ......... descrisa mai sus
Pai si cum sa nu se faca coada in astfel de situatii , dar cred ca degeaba am scris , fiindca oricum angajatii rcs-ului isi primesc salariu pe banii/timpul nostru pierdut , ca doar suntem in RO
Si ce salarii frumusele au.

La abonamentele de fix sa se introduca minute incluse nationale genul  romtelecom si cum sunt la ceilalti operatori.
Oamenii au nevoie si de fix acasa nu numai de mobil

Edited by paxdedi, 15 February 2014 - 18:09.


#24
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,427
  • Înscris: 14.10.2008
Exista deja de 2 ani abonamentul fix Digi Tel National gratis in orice retea fixa cu 2 euro pe luna, nu minute incluse.

#25
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,573
  • Înscris: 16.12.2006

View Postpaxdedi, on 15 februarie 2014 - 18:08, said:

Si ce salarii frumusele au.

La abonamentele de fix sa se introduca minute incluse nationale genul  romtelecom si cum sunt la ceilalti operatori.
Oamenii au nevoie si de fix acasa nu numai de mobil
Digi Tel National la 2.48 euro pe luna iti ofera convorbiri nelimitate cu orice numar fix din Romania.

http://www.rcs-rds.r...gi_tel_national

#26
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,427
  • Înscris: 14.10.2008
Exactamente, Doamne cat de multi sunt cu abonamentul ala gratis pentru scurt timp, apoi cu taxa de mentenanta dar fara gratuitati, eu nu ma puteam abona la telefonie fixa pe vremea lui si nici portabilitatea numerelor nu exista.

#27
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,373
  • Înscris: 25.01.2014

View PostNeaceasca85, on 15 februarie 2014 - 18:34, said:

Exista deja de 2 ani abonamentul fix Digi Tel National gratis in orice retea fixa cu 2 euro pe luna, nu minute incluse.


Ma refeream strict la minute nationale pe mobil si un tarif gen optim 1c/min

View Postcatalinman, on 15 februarie 2014 - 18:36, said:

Digi Tel National la 2.48 euro pe luna iti ofera convorbiri nelimitate cu orice numar fix din Romania.

http://www.rcs-rds.r...gi_tel_national

Scuze ma refeream la fixo-mobil care ar trebui sa aiba abonamente gen optim, momentan la acest tip de fix cel mai nou este abonamentul digi tel de 1,24 Euro. De ce sa nu fie si alta oferta, de unde asa discriminare?

#28
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,573
  • Înscris: 16.12.2006
Abonatii cu telefonie fixa pe fir (cu abonament Digi Tel National) migrati pe fixo-mobil (in urma trecerii la internet de 500 Mbps sau 1000 Mbps) au ramas pe acelasi abonament.

Adica li s-a oferit si lor tot Digi Tel National chiar daca acum au fixo-mobil. Ar trebui sa poti sa modifici si tu de la Digi Tel in Familie la Digi Tel National.

Fa o vizita in POP.

#29
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,969
  • Înscris: 26.02.2010
Sa fie mai informati, flexibili atat angajati de la call center cat si cei din POP.
Abonamente mai scumpe, dar cu servicii decente (echipamente in stoc, amabili, grila tv stabila, etc..), nu ce se intampla momentan, de se calca lumea in picioare cand merge in POP.

Edited by aris86, 19 February 2014 - 10:40.


#30
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,373
  • Înscris: 25.01.2014

View Postcatalinman, on 19 februarie 2014 - 10:28, said:

Abonatii cu telefonie fixa pe fir (cu abonament Digi Tel National) migrati pe fixo-mobil (in urma trecerii la internet de 500 Mbps sau 1000 Mbps) au ramas pe acelasi abonament.

Adica li s-a oferit si lor tot Digi Tel National chiar daca acum au fixo-mobil. Ar trebui sa poti sa modifici si tu de la Digi Tel in Familie la Digi Tel National.

Fa o vizita in POP.


Multumesc frumos Catalin, am sa mai astept un pic poate schimba si abonamentele pe fix. Daca afli ceva nou cu privire la tel fixa te rog frumos sa-mi spui. Inca odata multumesc mult.

#31
alfa147

alfa147

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 21.07.2009
Posibilitatea de a te abona la HBO GO. E o chestie primara, Romtelecomul are optiunea asta, noi de ce nu putem?

#32
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View Postalfa147, on 20 februarie 2014 - 09:52, said:

Posibilitatea de a te abona la HBO GO. E o chestie primara, Romtelecomul are optiunea asta, noi de ce nu putem?
+1 pentru HBO GO.

#33
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,921
  • Înscris: 06.04.2005
Asa arata serviciu de mail de la cel mai mare operator telecom din Romania.

Attached File  DigiMail.jpg   71.44K   94 downloads

Sigur unii vor spune dar cine mai foloseste acel mail in conditiile in care ai la Gmail 15 GB stocare, nu e vorba de asta ci de faptul ca cel mai mare operator telecom ofera un serviciu de mail de toata jena.

In acel mail vroiau sa promoveze campaniile Digi24, trebuie sa recunosc ca le-a reusit din plin.

#34
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,378
  • Înscris: 08.12.2008
adpteaza si tu putin setarile de securitate.

#35
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,427
  • Înscris: 14.10.2008
Acel mail arata a 2004 nu a 2014.

#36
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,373
  • Înscris: 25.01.2014

View Postcatalinman, on 19 februarie 2014 - 10:28, said:

Abonatii cu telefonie fixa pe fir (cu abonament Digi Tel National) migrati pe fixo-mobil (in urma trecerii la internet de 500 Mbps sau 1000 Mbps) au ramas pe acelasi abonament.

Adica li s-a oferit si lor tot Digi Tel National chiar daca acum au fixo-mobil. Ar trebui sa poti sa modifici si tu de la Digi Tel in Familie la Digi Tel National.

Fa o vizita in POP.

L-am inchis ca nu au vrut sa ma treaca la ab de 2,48Euro, imi pare rau doar de internetul de pe el.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate