Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Sfaturi achizitionare BMW 320d E90

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#55
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007
Nu cred ca poti emite pretentii cat timp faci intretinerea masinii la cine stie ce service cu alt ulei decat longlife BMW si piese AM.

#56
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010
nu a vbit nimeni de piese AM si alt ulei, spre exemplu zona gl-br nu avea reprez BMW, cea mai apropiata era la buc sau ct, iti dai seama ca era aberant, era mult mai simplu la un service autorizat comandate piesele si uleiul de la bavaria samd. Oricum in Ger specifica destul de clar nu ii intereseaza daca e reprez sau service autorizat atat timp cat a fost scris in cartea service ce si cum, pentru ca acolo nu-ti trece nimeni in carte alt ulei decat cel pe care ti l-au pus in masina, poti beneficia de orice reparatie ce are legatura cu erori de proiecatare samd.

#57
dennis_2005

dennis_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 17.09.2008

 TudorMondialul, on 03 februarie 2014 - 18:47, said:

Vreau sa imi cumpar un seria 3, E90 din Germania. Am o cunostinta acolo si o pot obtine la un pret bun. Vreau ceva LCI, fiindca am vazut ca faceliftul are cateva imbunatatiri. M-am uitat peste motoare si 3 imi sar in ochi: 318D cu 143 de cai, 320D cu 177 de cai si 320D Efficient Dynamics cu 163 de cai. Sunt convins ca nu voi gasi ultima varianta, e totusi destul de rara. E diferenta mare intre 318 si 320? Se simte?

De asemenea am o mare dilema: nu stiu ce transmisie sa aleg. Stiu ca si cea manuala si cea automata au 6 trepte, cea automata nu e cu dublu-ambreiaj si consuma putin mai mult, poate neglijabil. Sunt genul de om care merge linistit cu masina, la consum, dar ma mai apuca nebuniile si atunci vreau sa stiu ca ma pot baza pe masina sa fac o depasire. Dar in rest sunt genul de om care merge pe "eco pro". Ce transmisie ma sfatuiti sa aleg? Aaa, poate asta ajuta, in Cluj nu e asa trafic mare si prin oras nu voi face mai mult de 10.000 km. Mai multi fac extraurban. (app 20k)

De asemenea fiind o alegere SH, dotarile masinii vor fi o surpriza. Mi-ar placea navi (mic-mare, nu conteaza, doar sa fie acolo), bi-xenon adaptiv, scaune incalzite, geamuri fumurii, automata (cred).

Ar trebui sa-mi fie frica de propulsie? Am carnetul de 3 ani de zile, am un Focus 2 1.6 TDCI, de care sunt extrem de multumit si cu care scot niste consumuri fabuloase. O data pe saptamana o calc bine de tot si de fiecare data cand ajung in parcare ii dau 1 minut ca sa-si raceasca gazele si tot.
TudorMondialul, ti-ai cumparat acel BMW?

 Adm, on 03 februarie 2014 - 19:35, said:

La pana 200CP as merge pe cutie manuala.
De ce?

 N62B44, on 03 februarie 2014 - 21:05, said:


Ca si initiatorul topicului ( n-am nimic personal, dar n-as cumpara un N47 din anii cu probleme, fara garantie nici daca as fi milionar ) :
Care sunt anii cu probleme?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate