Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#1855
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,107
  • Înscris: 13.01.2013
Am intrebat si eu la Craiova in casierie si mi a zis ca daca "mi vand sufletul" pe 2 ani la rcs-rds imi da 4 luni la jumate sau gratis, oricum e penibila oferta...

#1856
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Zi mersi ca iti ofera si atat. Daca erai la RTC sau UPC te luau la injuraturi.

Edited by wolfynwo, 29 March 2014 - 03:21.


#1857
iFeaR

iFeaR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 20.06.2012

 xperia_ray, on 29 martie 2014 - 01:14, said:

Am intrebat si eu la Craiova in casierie si mi a zis ca daca "mi vand sufletul" pe 2 ani la rcs-rds imi da 4 luni la jumate sau gratis, oricum e penibila oferta...


Parca in alta parte ai avea unde sa te duci, asa ca e indiferent daca prelungesti contractul cu 2 ani. Nu o sa se schimbe nimic in 2 ani la concurenta. Deci oferta este ok, si tu esti cel penibil.

Oricum el e doar un troller, nu-l luati in seama.

#1858
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012

 cristinel07, on 28 martie 2014 - 22:12, said:

Si-a luat careva din cartierul Militari tableta de la rds-rcs?

Eu stau în Militari, iar ieri până la urmă l-am sunat pe agent să-mi schimbe alegerea şi să bifeze în contract retenţia la tabletă.

Cum sunt abonat RCS/RDS de când mă ştiu şi niciodată nu a trebuit să aştept după nimic (nici măcar după decodor, pe care mi l-au dau în secunda doi după ce am ajuns în POP, fără comandă făcută în prealabil), cred că luni voi putea ridica atât Smartcam-ul cât şi tableta comandate ieri.

În plus, la noi în zonă au pe stoc cam orice în ultimele câteva luni, deci nu cred că va trebui să aştepţi prea mult.

#1859
freetools

freetools

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 21.10.2007

 HYAT30, on 28 martie 2014 - 23:44, said:

eu zic ca saptamana viitoare o primesti........eu dupa 1 luna si 3 zile am ridicat astazi tableta din pop vacaresti......trebuie sa ai rabdare cu astia nu gluma......la urmatoarea retentie imi fac stoc de calmantePosted Image Posted Image Posted Image Posted Image

chiar daca imi da mesaj nu mai ma duc ca o iau.
mi mi-au dat-o in 5-10 zile cum au spus bine -PA

#1860
jijicula

jijicula

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 19.01.2012
"Pentru serviciul Digi Net Mobil disponibil prin tablete cu conectivitate 3G a carui taxa de activare este 50 lei, TVA inclusa, se aplica o reducere promotionala de 100% pentru contractele prelungite cu o durata extinsa de 24 de luni."

Nu-mi e clar daca reducerea de 100% se aplica si pentru taxa de activare sau nu.

#1861
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Pai doar nu vrei sa iti aplice reducerea de 100% pe abonament , e cam greu cu limba romana ?

#1862
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,538
  • Înscris: 16.12.2006

 jijicula, on 29 martie 2014 - 08:49, said:

"Pentru serviciul Digi Net Mobil disponibil prin tablete cu conectivitate 3G a carui taxa de activare este 50 lei, TVA inclusa, se aplica o reducere promotionala de 100% pentru contractele prelungite cu o durata extinsa de 24 de luni."

Nu-mi e clar daca reducerea de 100% se aplica si pentru taxa de activare sau nu.
Nu platesti taxa de activare.

#1863
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Băieţi, la Ax4 Nano primesc şi o cartelă 3G fără să fiu abonat Digi Mobil sau cum? Asta am înţeles de la cineva, dar sunt oarecum confuz.

#1864
puchitzel

puchitzel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.03.2014
salut !
o sa fiu si eu peste ceva timp beneficiarul unei jucarii nano... stau in Militari zona veteranilor, am fost vizitat azi!
m-ar interesa doua - trei lucruri
- sim-ul cu date este gratis (din ceea ce ei zic ar fii...) ? am tv + telefon fix + net 50...
- este limitat pe luna 5gb la 14.4 dupa aceea viteza e ca pe vremurile cu modem... tsssss tsss tss ping...
- se pot face convorbiri telefonice folosind sim-ul de date ? (scuza-ma daca sunt naiv sau novice, dar dupa cum vezi mai sus am prins modemurile...)
- exista  date de ex. cand calatoresti peste granita si ai nevoie de maps.
- gps-ul este bun de ceva... (sunt posesorul unui pda mio map 3.22, hartile sunt teribil de outdated, dar ca gps este nemaipomenit...)
multumesc anticipat!

Edited by puchitzel, 29 March 2014 - 22:00.


#1865
iFeaR

iFeaR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 20.06.2012

 puchitzel, on 29 martie 2014 - 21:57, said:

salut !
o sa fiu si eu peste ceva timp beneficiarul unei jucarii nano... stau in Militari zona veteranilor, am fost vizitat azi!
m-ar interesa doua - trei lucruri
- sim-ul cu date este gratis (din ceea ce ei zic ar fii...) ? am tv + telefon fix + net 50...
- este limitat pe luna 5gb la 14.4 dupa aceea viteza e ca pe vremurile cu modem... tsssss tsss tss ping...
- se pot face convorbiri telefonice folosind sim-ul de date ? (scuza-ma daca sunt naiv sau novice, dar dupa cum vezi mai sus am prins modemurile...)
- exista  date de ex. cand calatoresti peste granita si ai nevoie de maps.
- gps-ul este bun de ceva... (sunt posesorul unui pda mio map 3.22, hartile sunt teribil de outdated, dar ca gps este nemaipomenit...)
multumesc anticipat!

Sim-ul sau activarea este gratis daca prelungesti contractul pe 24 de luni, dar cota 5/10/ si 15 lei parca in functie de abonamentul pe care il ai
Da, esti limitat la 5GB trafic, apoi ai viteza limitata.
Nu se pot face apeluri.
Nu cred ca rds ofera serviicii de date si inafara tarii, dar poti sa descarci o portiune din harta offline ( google maps ) si merge cu gps-ul fara date.
Gps-ul difera de la device la device, de obicei sunt bune cam la toate deviceurile, acuratete 20-30m cam asa.

#1866
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009

 puchitzel, on 29 martie 2014 - 21:57, said:

salut !
o sa fiu si eu peste ceva timp beneficiarul unei jucarii nano... stau in Militari zona veteranilor, am fost vizitat azi!
m-ar interesa doua - trei lucruri
- sim-ul cu date este gratis (din ceea ce ei zic ar fii...) ? am tv + telefon fix + net 50...
- este limitat pe luna 5gb la 14.4 dupa aceea viteza e ca pe vremurile cu modem... tsssss tsss tss ping...
- se pot face convorbiri telefonice folosind sim-ul de date ? (scuza-ma daca sunt naiv sau novice, dar dupa cum vezi mai sus am prins modemurile...)
- exista  date de ex. cand calatoresti peste granita si ai nevoie de maps.
- gps-ul este bun de ceva... (sunt posesorul unui pda mio map 3.22, hartile sunt teribil de outdated, dar ca gps este nemaipomenit...)
multumesc anticipat!


Și eu tot pe Veteranilor stau și am fost vizitat joi. În cât timp ti-au zis ca o poți ridica?

Edited by cristinel07, 30 March 2014 - 01:43.


#1867
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,391
  • Înscris: 05.09.2005

 prisonbreak, on 28 martie 2014 - 23:58, said:



Da, dar nu pt moderatorii carora le este lene sa citeasca 3 pagini mai in spate.Posted Image

Haha.. Ce am mai ras!

#1868
burtica20004

burtica20004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 20.03.2007
stie cineva daca se ajunge cu fidelizarea  si la pascani?la casierie mi-e peste mana sa ajung, la deranjamente daca sun imi spun ca nu stiu nimic, iar baietii din echipele de intretinere care sunt pe teren schimba subiectul cand aduc vorba. sunt liber de contract cu ei de 1 an, oare daca fac o cerere de renuntare la toate serviciile pe care le am, imi fac o oferta cu tableta sau tv? am la ei net de 49 ron, stick mobil, router cu 5 lei chirie pe luna, cablu cu receiver simplu si receiver hd, telefon fix si mobil la care platesc numai mentenanta 5 ron pe luna.total factura lunar 104 ron.

#1869
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 25.06.2005
Se pregateste vreo promotie/fidelizare pe partea de telefonie mobila o data cu trecrea la banda de 900 Mhz?

#1870
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
N-au nici un motiv, chiar din contra. Se asteapta la o acoperire mai buna si majoritatea abonatilor platesc de la 0 la 2euro pe abonament.. ce promotie sa mai faci.

#1871
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 25.06.2005
La telefoane, preferam un smartfone in locul tabletei de fidelizare.

Edited by viocons72, 30 March 2014 - 09:45.


#1872
ascendent

ascendent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 27.01.2013
Buna ideea,poate pun la retentie  ceva telefoane ,si cele de la allwiev ar fi destul de bune

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate