Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardu si bacsisu
 Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon
 installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#1819
HYAT30

HYAT30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 07.05.2009

View PostQUINSY, on 27 martie 2014 - 21:24, said:

js 26 februarie primit sms . tableta v. 2 3 g voi putea sa o ridic din pop oltenitei. sms ridicare azi 27.03 rezervare 7 zile


bravo.....sa o stapanesti sanatos......la mine inca nimic, desi vecinu" de la 3 care a semnat cu js in aceeasi zi cu mine, adica 25.02.2014, a luat deja tableta miercuri de pe libertatii ( acolo a fost trimis sa o ridice ).....eu sunt ghinionistPosted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by HYAT30, 28 March 2014 - 11:10.


#1820
ioanradu

ioanradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 14.11.2009
Scuze ca sunt off-topic.
Sunt din Iasi si am pachet cu 3 servicii(telefonie, televiziune, internet) de la UPC.O oferta speciala la abonare tot la 3 sau mai multe servicii de la RCS&RDS stie cineva ? Ma intereseaza sa ma mut cu toate serviciile la RCS.

#1821
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

View Postantecontract, on 28 martie 2014 - 11:02, said:


Am inteles si motivul pentru care te amana asa mult.
" in virtutea.......... se prelungesc serviciile pentru......., care incepe sa curga de la data de 1 a lunii urmatoare"
Degeaba semnezi contractul  in ianuarie , daca tu ridic echipamentul in aprile.
Cei 2 ani curg de cand se ridica echipamentul. Mare magarie. Sa te mai tina inca 2-3 luni si dupa ce expira perioada contarctuala
Tableta  T111- alba
Casierie Uioara


Am scris si mai sus, este o politica bine pusa la punct ca in loc de 24 luni te tine agatat de la 25 de luni in sus.

Timp in care au veniturile asigurate, nu degeaba semnezi acel acord de retentie inainte.

#1822
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009

View Postantecontract, on 28 martie 2014 - 11:02, said:

Ora 8:30 ajung la casierie sa ocup locul din fata. Ploua. Surpriza sunt primul. Imediat apar angajatii si inca alte cateva persoane.Apare si "pilosul" , intra si ridica un tv.
Ora 9 se deschid usile.
Un dulap plin de tablete. Depozitul plin de tv.
Am inteles si motivul pentru care te amana asa mult.
" in virtutea.......... se prelungesc serviciile pentru......., care incepe sa curga de la data de 1 a lunii urmatoare"
Degeaba semnezi contractul  in ianuarie , daca tu ridic echipamentul in aprile.
Cei 2 ani curg de cand se ridica echipamentul. Mare magarie. Sa te mai tina inca 2-3 luni si dupa ce expira perioada contarctuala
Tableta  T111- alba
Casierie Uioara
Nu te obliga nimeni nici sa prelungesti contractul, nici sa iti iei tableta ori televizor.
Daca ai gasi o oferta mai buna pentru tine, eu zic ca nu ai ezita sa uzitezi de ea.
Acum ca ai un pic de asteptat, si lucrurile nu ies precum ai vrea sa iasa pentru tine, e altceva.
Eu insa sunt convins ca v-ati facut calcule inainte de a apela la oferta de retentie si nu prea au iesit mai bune ca aici, nici pe departe.

#1823
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

View Postmariusnorbert, on 28 martie 2014 - 11:31, said:

Nu te obliga nimeni nici sa prelungesti contractul, nici sa iti iei tableta ori televizor.
Daca ai gasi o oferta mai buna pentru tine, eu zic ca nu ai ezita sa uzitezi de ea.
Acum ca ai un pic de asteptat, si lucrurile nu ies precum ai vrea sa iasa pentru tine, e altceva.
Eu insa sunt convins ca v-ati facut calcule inainte de a apela la oferta de retentie si nu prea au iesit mai bune ca aici, nici pe departe.

Nu te supara, dar ar fi frumos sa nu judecam pe nimeni, dar tie ti se pare corect sa comanzi ceva(fie el si la retentie, oricum nimic nu e gratis) si sa astepti peste 30 de zile sa intri in posesia lui?
Nu uita ca la stick-uri, etc.. au asteptat altii si un an.

Daca comanzi la un magazin on-line in maxim o saptamana iti transmite daca pot onora comanda sau nu.

Scuze pt mesaj!

#1824
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010

View Postioanradu, on 28 martie 2014 - 11:16, said:

Scuze ca sunt off-topic.
Sunt din Iasi si am pachet cu 3 servicii(telefonie, televiziune, internet) de la UPC.O oferta speciala la abonare tot la 3 sau mai multe servicii de la RCS&RDS stie cineva ? Ma intereseaza sa ma mut cu toate serviciile la RCS.

Cel mai simplu...nu te lua dupa gura lumii si mergi intr-un punct de prezenta(casierie) si discuti cu cei de la comercial. Apoi vezi daca vii la RDS...ori ramai la UPC.

#1825
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,089
  • Înscris: 21.09.2006
Citat sms Digi:
"Comanda dvs la Digi pentru LED TV 32 inch (81 cm) Model 2  cu nr 31xxxx: Echipamentul este disponibil si rezervat 7 zile in punctul de prezenta Bulevard Libertatii, Nr. 8, Bl. 115, Sc. 1, Ap. RDS, Bucuresti. RCS&RDS"
Contract semnat pe 4 martie.

Edited by AxelRo, 28 March 2014 - 12:19.


#1826
antecontract

antecontract

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 24.06.2009

View Postmariusnorbert, on 28 martie 2014 - 11:31, said:

Daca ai gasi o oferta mai buna pentru tine, eu zic ca nu ai ezita sa uzitezi de ea.
Acum ca ai un pic de asteptat, si lucrurile nu ies precum ai vrea sa iasa pentru tine, e altceva.
Eu insa sunt convins ca v-ati facut calcule inainte de a apela la oferta de retentie si nu prea au iesit mai bune ca aici, nici pe departe.
Singurul avantaj plata in 24 rate. Produsele "oferite "  le gasesti pe net mult mai ieftin decat zic cei de la RDS ca fac. Una peste alta daca faci calculul nu ai nici un castig- sau e f mic.
Exemplul meu:
Tableta T111
Plateam inainte de "oferta" -factura de- 58 lei cu internet gratuit pe mobil-digi asociat.
Dupa oferta: platesc cu 25 lei mai mult. Nu mai pun ca platesc si abonament la mobil. Am inchis altul la alta firma si se compenseaza.
25*24=600
Pretul tableiei pe piata= 600. Cei drept beneficiezi de net gratis.

http://www.azerty.ro...ndroid-42-white

http://www.marketonl...ndroid-42-white

Asa ca macar sa ofere produsele imediat. Dar e un calcul bine facut sa platesti cat mai mult.

Atasez si oferta de telefoane primita de la ei

Attached Files


Edited by antecontract, 28 March 2014 - 12:40.


#1827
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Refa calculele cu tableta Allview AX4 Nano si vezi la ce pret iesi. Mai pune in calcul ca o iei in 24 rate lunare. Fara hartogarii, adeverinte de venit, comisioane, etc. Eu zic ca iesi bine si cu Samsung, insa cel mai avantajos pare sa ridici o tableta Allview.

#1828
Belfas09

Belfas09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 22.08.2011
Vad ca din ce in ce mai multi din bucuresti primesc produsele comandate .. oare primesc si eu cat de curand tableta ( samsung galaxy tab 3 t210)? ..

#1829
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010
Sa nu primesti cumva...T 211.

#1830
Belfas09

Belfas09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 22.08.2011
Sa primesc si t211 .. dar "sa primesc" ca de 1 luna niciun semn.. si vad ca toti incep sa primeasca prin bucuresti

#1831
antecontract

antecontract

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 24.06.2009

View Postmariusnorbert, on 28 martie 2014 - 12:48, said:

Refa calculele cu tableta Allview AX4 Nano si vezi la ce pret iesi. Mai pune in calcul ca o iei in 24 rate lunare. Fara hartogarii, adeverinte de venit, comisioane, etc. Eu zic ca iesi bine si cu Samsung, insa cel mai avantajos pare sa ridici o tableta Allview.

Allview- o luam gratuit- ambele variante

#1832
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Si nu iesi mai bine cu un produs gratuit, pe care il poti vinde eventual si sa pui diferenta sa iti iei tableta pe care o vrei? Avand in vedere ca poti pastra cartela cu 5Gb net mobil si sa o inserezi in tableta pe care o vei cumpara?!

#1833
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009

View Postantecontract, on 27 martie 2014 - 17:26, said:

Bucuresti. Clar nu o sa fie t211.macar sa fie neagra

Bucuresti. Clar nu o sa fie t211.macar sa fie neagra

La mine a ajuns un baiat de la RDS-RCS si am ales prelungirea contractului si mi-a spus sa aleg dintre o tableta Allview parca Ax4 Nano sau Samsung T211 iar alegerea mea a fost cea de la Samsung. De ce spui tu clar nu o sa fie t211 din moment ce am ales asta?

Edited by cristinel07, 28 March 2014 - 13:39.


#1834
HYAT30

HYAT30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 07.05.2009

View Postcristinel07, on 28 martie 2014 - 13:38, said:

La mine a ajuns un baiat de la RDS-RCS si am ales prelungirea contractului si mi-a spus sa aleg dintre o tableta Allview parca Ax4 Nano sau Samsung T211 iar alegerea mea a fost cea de la Samsung. De ce spui tu clar nu o sa fie t211 din moment ce am ales asta?

pt ca nu se mai da T211 ( se mai da prin tara pe unde au mai ramas, asa se zice pe aici )......se da T111.....si ai ceva de asteptat, eu deja am facut luna si canci tableta.....cred ca saptamana viitoare sper sa primesc mesajul pt a merge sa o iau....si se dau numai pe alb pt ca asa le aduc

Edited by HYAT30, 28 March 2014 - 13:52.


#1835
iFeaR

iFeaR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 20.06.2012

View Postcristinel07, on 28 martie 2014 - 13:38, said:

La mine a ajuns un baiat de la RDS-RCS si am ales prelungirea contractului si mi-a spus sa aleg dintre o tableta Allview parca Ax4 Nano sau Samsung T211 iar alegerea mea a fost cea de la Samsung. De ce spui tu clar nu o sa fie t211 din moment ce am ales asta?

De ce mai intrati pe topicul asta daca nu cititi cel putin 1 pagina inapoi ? S-a mai zis de n ori ca nu se mai dau T210/T211 si de ce nu se mai dau acele modele.

Noi ne racim gura aici, si voi asteptati raspunsuri manra-n gura.

#1836
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Salut!

Azi am sunat un agent RCS/RDS să vină pentru reînoirea contractului şi în mai puţin de 10 minute s-a prezentat la uşă, ca ofertă de fidelitate am avut de ales între gratuitate între 4 şi 12 luni sau o tabletă Allview. Să înţeleg că Samsung nu e pentru toată lumea sau cum?

Mai încolo e nevoie să-l sun şi să-i spun ce aleg, mă poate ajuta şi pe mine cineva cu o listă a tabletelor ce aparţin acestei oferte de retenţie şi cam cât ar trebui să plătesc pe lună? În momentul de faţă am internet şi cablu în valuare de 69 de lei.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate